دوستت دارم ولی برای ازدواج بهت فکر نمی کنم!

11

گاهی اوقات دختران و پسران وارد رابطه ای می شوند که رسمی شدن آن مورد تردید است. پسر شرایط ازدواج را ندارد یا اساسا آمادگی روحی برای این کار احساس نمی کند و برعکس ، دختر در سن ازدواج است و این رابطه را به چشم یک خواستگاری می بیند.

زندگی عاشقانه دوست دختر دوست پسر داستان عاشقانه آموزش ازدواج

حتی ممکن است شروع دوستی باهدف ازدواجباشد و دختر و پسر بخواهند مدتی هم را بشناسند و در نهایت تصمیم بگیرند که به درد ازدواج با هم می خورند یا نه.

در هر کدام از این حالت ها، آشنایی طولانی مدتی اتفاق می افتد که سر انجام آن مبهم است. واقعیت این است که مردان و زنان در آشنایی یک تفاوت عمده دارند که باعث سوءتفاهم بزرگی بین آنها می شود. مردان می توانندبدون اینکه به ازدواج فکر کنند. وارد ارتباط با جنس مقابل شوند، امازنانمعمولا معطوف به ازدواج هستند و به ازدواج فکر می کنند.

بر اساس اینتفاوت جنسیتیبسیار اتفاق می افتد که در ابتدای یک ارتباط مرد به زن می گوید که منقصد ازدواج ندارمو این جمله را با تاکید و چند بار بیان می کند. معمولا خانم ها فکر می کنند که او این جمله را فعلا می گوید و نظرش تغییر خواهد کرد.

آنها فکر می کنند که با ارتباط بیشتر و با توجه و عشق می توانندنظر مرد را تغییر دهندو او را به سوی ازدواج سوق دهند. اما مردان از آن سو با بیان این جمله به واقع احساس گناه خود را تخفیف می دهند و با خود می اندیشند که: من از اول به او گفتم که نمی خواهم ازدواج کنم. و بیان چند باره این مطلب را نشان صداقت خود می دانند.بنابراین برای اتمام رابطه کمتر احساس گناه دارند. از آن سو خانم ها کهسعی در جلب توجه با ابراز عشقو توجه داشته اند پس از اینکه رابطه رو به اتمام می رود دچار چالش جدی می شوند و معمولا می گویند که با احساسات من بازی شده است.

مردان باید بدانند که اگر هزار بار هم به یکزن بگویند قصد ازدواج ندارند، زنان این جمله را نمی شنوند و اگر هم بشنوند باور نمی کنند و اگر هم باور کنند، سعی در تغییر آن خواهند داشت. زنان هم باید بدانند کهاگر مردی بیان کرد که قصد ازدواج نداردواقعا قصد ازدواج ندارد و بهتر است که آن را جدی بگیرند و سریعتر از رابطه کنار بکشند تا هم عزت نفس و شان خود را حفظ کنند و هم وقت خود را برای یک رابطه بی نتیجه هدر ندهند.
اگر قرار بر ازدواج بود.
اگرقرار اولیه بر ازدواج بودباز هم تضمینی برای تداوم رابطه نیست. رابطه دوستی یا عاشقانه با یک رابطه رسمی کاملا متفاوت است. در یک رابطه دوستی آن چیزی که حرف اول را می زند، جلب محبت طرف مقابل است. جلب محبت وقتی حاصل می شود که شما محبوب طرف مقابل باشید و او شما را تایید کند.

پس طبیعی است که ما برای تایید شدن و مورد قبول قرار گرفتن، خودمان را بهتر از آنچه که هستیم نشان می دهیم. افراد تا زمانی کهرابطه شان شکلی رسمی به خود نگیرد، شاید بسیاری از خصوصیات ذاتی شان را افشا نکنند. از این گذشته، حتی اگر طرف مقابل تلاشی برای بهتر جلوه دادن خود انجام ندهد، ممکن است اساسا به دلیل ماهیت رابطه، شما نتوانید همه ابعاد او را بشناسید.

ممکن است بسیاری از این افراد که با آنهارابطه دوستی یا عاشقانهبرقرار می کنید، دوستان خوبی برای شما باشند اما زمانی که درنقش همسریقرار می گیرند، متفاوت رفتار کنند. شاید اگر دختر بداند در این گونه روابط آینده جدی تری وجود دارد، می تواند با آرامش و امنیت خاطر بیشتری، بهترین و قوی ترین خصوصیات درونی و زنانه اش را برای آن پسر آشکار کند و برعکس، پسر اگر در وضعیت یک زندگی واقعی قرار گیرد، جنبه های دیگری از مسئولیت پذیری، شهامت، حمایتگری، تعهد و تسلط بر خود را نمایان کند. فقط در قالب یک رابطه رسمی و جدی یا بهتر بگوییم نامزدی رسمی است که طرفین به شناخت بهتری دست می یابند.

زندگی عاشقانه دوست دختر دوست پسر داستان عاشقانه آموزش ازدواج
معایب دوستی قبل از ازدواج
کوتاهی و قصور در مواجهه با موضوعات و مسایل مشترک در زمان آشنایی یکی از مواردی که در زمان آشنایی از آن اجتناب می شود بیان مسایل مرتبط با انچه که در حال رخ دادن است و مسایل مربوط به ارتباط فعلی است. ما در زمان آشنایی باید به مشکلات و مسایل همین دوره نیز بپردازیم یا حداقل در این جهت گام برداریم.

احتمالا برای حفظ شور و شوق و جذابیت ارتباط از کنار این مسایل می گذاریم و آنها را سربسته رها می کنیم اما این مسایل نابود نخواهند شد و مانند آتش زیر خاکستر پنهان خواهند بود تا زمان آن فرا برسد و سر بر کشند.

آشنایی در صورتی که بدون حد و مرز باشد،آمادگی هر دو نفر برای ازدواج را تضعیف می کند آشنایی دو نفره هر چند جهات مثبت بسیاری دارد اما اکثر متخصصان بر این باورند که به تنهایی برای ازدواج کافی نیست هر چند آشنایی شرط لازم ازدواج است.

اما شرط کافی نیست. یاد گیری در ازدواج موفق بسیار موثر است (یادگیری از تجربه های اطرافیان، یاد گیری از زندگی پدر و مادر و یاد گیری از تحقیقات علمی). آمادگی واقعی برای تشکیل خانواده می تواند سخت ترین و در عین حال پاداش دهنده ترین وظیفه زندگی باشد.
منبع:تبیان
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 11 )
 1. حمید می گوید

  اخه زن ادم باید پاکدامن باشه پس فردا دختر ادم نشه یه هرزه مثل مادرش. این دخترای نی ناش ناش برا دستمالی خوبن خودشونم فکر ازدواج رو با کاراشون از ذهن ادم دور میکنن

  1. نیلوفر می گوید

   احتمال زیاد یعنی قطعا راجب نزدیکان خودت داری حرف میزنی دیگه؟؟بی شخصیت.

 2. پریسا می گوید

  مرتیکه بی … دستمال تویی بی فرهنگ بی شخصیت نفهم.مرد نباید پاک باشه؟باید هر غلطی دلش خواس بکنه احمق

  1. امیر می گوید

   از زن احمق تر من ندیدم توهم یکی از اون احمق هایی پریسا

   1. ارتان می گوید

    راس میگی امیر دخترا احمقن که یکی مثه تو راحت گولشون میزنه ..هه

  2. پریسا می گوید

   از مردا بی ادب تر وبی فرهنگ تر من ندیدم تو هم یکی از اون بی ادبایی امیر

 3. زینت می گوید

  خوب بعضی دخترا و زنا واقعا لیاقت همسری رو ندارن حتی لیاقت صیغه شدن رو هم ندارن از بس که خودشونو راحت در اختیار مردا میزارن زمونه بد شده.

 4. ram.fgg می گوید

  امیر معلومه اون زنی که تو رو به دنیا آورده و تربیت کرده خیلی احمق بوده که همچین نظری داری در ضمن اگر میخوای احمق تر ببینی تو آینه نگاه کن کارت راه میوفته داداش

  1. Danial می گوید

   like baradar 😀

 5. ساسان می گوید

  دعوا نکنین” دوس باشین

 6. مریم می گوید

  من هم دارم چکار کنم ولی باش ازدواج نمی کنم حس میکنم اگه ازدواج کنم باز تنوع طلب هستم