دم خروس داستان اسیدپاشی در اصفهان بیرون زد!

2

ماجرا از این قرار است که دست کم دو نفر از دختران و زنان اصفهانی، بدون دلیل توسط چند موتورسوار مورد حمله و اسیدپاشی قرار گرفته اند. انتشار این خبر و ابهامات مربوط به آن کافی بود تا بلافاصله شایعات مربوط به علت این اسیدپاشی ها قوت بگیرد.

عکس اسید پاشی زن اصفهانی دختر اصفهانی حوادث اصفهان اخبار اصفهان

ماجرای اسید پاشی های اصفهان با غرض ورزی های صورت گرفته توسط برخی افراد و رسانه های خاص، رفته رفته به یک موضوع امنیتی تبدیل می شود. این در حالی است که در گذشته نیز شاهد وقوع چنین حوادثی در کشور بوده ایم و حال معلوم نیست که این جریانات بر اساس چه معیار و ملاکی قصد دارند اتفاقات صورت گرفته را بر گردن جریان حزب الهی جامعه بیندازند.

ماجرا از این قرار است که دست کم دو نفر از دختران و زنان اصفهانی، بدون دلیل توسط چند موتورسوار مورد حمله و اسیدپاشی قرار گرفته اند. انتشار این خبر و ابهامات مربوط به آن کافی بود تا بلافاصله شایعات مربوط به علت این اسیدپاشی ها قوت بگیرد. در این راستا، “بدحجابی” به عنوان دلیل اصلی اسیدپاشی به صورت قربانیان اعلام شد. بلافاصله رسانه های غربی، از جمله بی بی سی فارسی آن را در بوق و کرنا کردند و در گسترش آن کم نگذاشتند.

حال به نظر می رسد پروژه جدید ضد انقلاب برای تخریب چهره جریان حزب الهی جامعه کلید خورده است و این بار در تهمتی ناروا و آشکار، اسیدپاشی های اصفهان را برگردن این جریان می اندازند. این در شرایطی است که چنین رفتارهایی نه تنها با خط مشی، شرع، عرف و قانون حزب الهی ها همخوانی ندارد بلکه تجربه گذشته نشان داده که جریان های مخالف حزب الله، ید طولایی در چنین رفتارهایی دارند.

از حمایت های بی شائبه جریان ضد انقلاب و اپوزوسیون از ترور دانشمندان هسته ای ایران گرفته تا وحشی گری های صورت گرفته در فتنه ۸۸ توسط برخی عوامل داخلی، مجموعه اقداماتی است که می توان به عنوان فعالیت های جریان مقابل حزب الله اشاره کرد.

همچنین در گذشته نیر دشمن نقشه های مختلفی را برای اتهام زنی به جریان حزب اللهی طراحی کرد که از جمله آن می توان به موضوع قتل های زنجیره‌ای و محفلی اشاره کرد که البته با روشن شدن واقعیت تنها رو سیاهی برای ذغال باقی ماند.

نمونه بارز این مسئله نیز ماجرای اکبر گنجی و اقداماتی است که وی در گذشته انجام داده است. در این باره حتی صفار هرندی درباره خصوصیات گذشته اکبر گنجی می گوید: ” اکبر گنجی که این روزها ادعا می کند، آن روزها دنبال دخترهایی می‌گشت که چند تار مو از زلف‌شان بیرون زده و به روی آن‌ها اسید می‌پاشید و این‌که به او اکبر پونز می‌گفتند برای این بود که به پیشانی دخترهای جوانی که پوشش متفاوتی داشتند پونز می‌چسباند.

جنگ روانی رسانه های زنجیره ای

طی روزهای اخیر برخی رسانه های داخلی که به رسانه های زنجیره ای نیز معروف هستند برای حمله به حجاب با رسانه های ضد انقلاب همراه شدند. در این باره یک خبرگزاری دولتی که با هزینه بیت المال اداره می شود، طی روزهای گذشته با همکاری رسانه های ضد انقلاب پروژه ای عجیب را در این خصوص را آغاز کرده است.

پنج شنبه هفته گذشته خبری درباره اسیدپاشی به صورت چند زن در اصفهان را منتشر ساخت. در این خبر، به طور ملموسی تلاش شد تا این حرکات وحشیانه به نام نیروهای انقلابی ثبت شود و به مخاطب اینطور القا شود که زنان بدحجاب در اصفهان به طور سازماندهی شده مورد اسیدپاشی متدینین قرار گرفته اند! در بخشی از متن خبر این خبرگزاری آمده است: «این حادثه زمانی اتفاق افتاد که از چندی پیش تاکنون در شبکه های اجتماعی مطالبی با محتوای اسیدپاشی به زنان بی حجاب در اصفهان منتشر می شود اما مشخص نیست که آیا حادثه شب گذشته ارتباطی با این مطالب داشته است یا خیر؟»

این خبرگزاری در گزارشی دیگر تحت عنوان گفتگو با نزدیکان قربانیان این حوادث تلخ، نیز تمام تلاش خود برای القای این موضوع به مخاطب را انجام داده است: «پدر این دختر با بیان اینکه آنها که به دخترم تهمت بی حجابی می‌زنند باید در آخرت پاسخ دهند، می‌افزاید: ندا هیچ گاه نمازش ترک نشده است.»

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: «پیدا کردن یکی از آشنایان سارا در میان افرادی که برای ملاقات پشت در بیمارستان در انتظار هستند، دشوار به نظر می‌رسد. دختر جوانی که به گفته شایعات یکی از قربانی اسید پاشی در اصفهان به دلیل بدحجابی است!»

در این راستا احمد سالک نماینده مردم اصفهان نیز با بیان اینکه در میان قربانیان اسید پاشی اصفهان یک خانم محجبه چادری وجود داشته است، گفت : این خانم با پوشش کامل در ماشین نشسته بوده است و با توجه به این موضوع به هیچ عنوان نمی توان گفت انگیزه اسیدپاش مبارزه با بد حجابی بوده است .

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: به نظر می رسد که توطئه ای پشت پرده این سوء قصدها قرار دارد که اصلی ترین انگیزه آن از بین بردن احساس امنیت و آرامش در اصفهان می باشد.

سردار آقاخانی، فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: با توجه به همکاری خوب مردم که در این زمینه وجود داشته است و ان شاءالله ادامه هم داشته باشد به مردم قول می دهیم به زودی فرد اسید پاش دستگیر و به مردم معرفی خواهد شد. وی افزود: درخواستی که از مردم خوب و متدین اصفهان داریم آن است که به شایعات توجهی نکنند.

بنابراین گزارش به نظر می رسد دستگاه قضا و مسئولان مربوطه باید هر چه سریعتر با عاملان این حادثه برخورد کرده و مسببان به وجود آمدن این وضعیت را محاکمه کنند تا از یک سو دیگر شاهد چنین رفتارهایی در جامعه نباشیم و از طرفی دیگر دهان ضد انقلاب و اپوزوسیون از دروغ های این چنین بسته شود.

منبع: دانا

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 2 )
 1. سیمین می گوید

  خب بالاخره چی شد ؟ این خبر مربوط به ۲۹ مهر ماه بود تا حالا که نزدیک شش ماه میگذره. کسی دستگیر شد؟
  رییس کمیسیون فرهنگی محلس هم که چشم بسته غیب گفته.

 2. ایرج می گوید

  خدمت گردانندگان سایت عرض سلام دارم و بلافاصله بعد از آن باید سوالی از ادمین محترم سایت بپرسم شما وقتی این خبر رو با اون متن گذاشتید تو سایت خجالت نکشیدید موقع نوشتن این جمله منبع : دانا
  البته با این کار اعتبار خودتون رو زیر سوال بردید ولی آخه دیگه تا این حد !؟! دانا ؟؛؟
  اگر نقل قول نبود که وقت میزاشتم جواب این چرت و پرت رو می دادم مثلا میخواهید دامن جماعت حزب اللهی رو پاک کنید از ارتکاب به جنایت های مختلف؟ نیازی به تلاش شما نیست هستند بزرگان نظام برای لاپوشانی اعمال ضد انسانی این گروه . قبول نداری برو بگرد ببین عاملین و مجرمین پرونده قتل های محفلی کرمان الان کجان ؟