پنج هزار یورو به پول ایران چقدر میشود

0

پنج هزار یورو به پول ایران چقدر میشود ، پنج هزار یورو به تومان چقدر میشود ، ۵ هزار یورو به ریال چقدر میشود

۵ هزار یورو به پول ایران چقدر میشود

در حال حاضر (دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۰) قیمت هر یورو ۴۸۴,۴۲۰ ریال می باشد

۵ هزار یورو = ۲,۴۲۲,۱۰۰,۰۰۰ ریال

پنج هزار یورو = دویست و چهل میلیون تومان است

هر یورو در روزهای مشابه سال گذشته یعنی در تاریخ دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۰  با رقم ۳۱۱,۶۸۰ ریال داد و ستد شده بود که مقایسه قیمت روز جاری با آن، بیانگر افزایش ۵۵.۴۲ درصدی یا ۱۷۲,۷۴۰ ریال یورو نسبت به سال گذشته می باشد.

در حال حاضر قیمت هر یورو به دلار آمریکا چقدر می باشد؟

در حال حاضر قیمت هر یورو / دلار ۱.۰۸۴۵ می باشد

هر یورو چند تومان است هر یورو به پول ایران چقدر است

عرضه ارز تا سقف ۵ هزار یورو در پنج بانک دولتی

بانک مرکزی امروز اعلام کرد: از روز شنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۰۸، علاوه بر صرافی‌های مجاز، شعب منتخب بانک‌های ملی ایران، ملت، تجارت، سپه و صادرات ایران نسبت به فروش ارز در سرفصل تأمین نیاز‌های ضروری در سقف معادل ۵۰۰۰ یورو اقدام خواهند کرد.

در ادامه اطلاعیه بانک مرکزی آمده است: در راستای تسهیل تأمین تقاضای ارز به‌صورت اسکناس در سرفصل «تأمین نیاز‌های ضروری (کد ۵۶)»، شعب منتخب بانک‌های فوق با شرایط زیر نسبت به فروش ارز به صورت اسکناس اقدام می‌کنند:

۱- فروش ارز (اسکناس) به متقاضیان، حداکثر به مبلغ ۵.۰۰۰ یورو یا معادل آن به دلار به نرخ اعلامی در پایگاه مدیریت بازار متشکل معاملات ارز ایران به نشانی www.ice.ir تحت عنوان «آخرین نرخ» مجاز است.

۲- فروش ارز به‌صورت اسکناس در سرفصل «تأمین نیاز‌های ضروری (کد ۵۶)» صرفاً به اشخاص حقیقی ایرانی بالای ۱۸ سال و اشخاص حقوقی مقیم (به استثنای بانک‌ها و صرافی‌ها) امکان‌پذیر است.

۳- تأمین ارز از محل منابع داخلی آن بانک، بازار متشکل معاملات ارزی و اسکناس خریداری شده بابت «تأمین نیاز‌های ضروری (کد ۵۶)» مجاز است.

تبصره۱: خرید ارز به صورت اسکناس از اشخاص حقیقی و حقوقی پس از احراز هویت مشتری حسب مقررات ابلاغی، تا سقف ۱۰ هزار یورو یا معادل آن به دلار با ثبت در سامانه نظارت ارز (سنا) تحت سرفصل «تأمین نیاز‌های ضروری (کد ۵۶)» با نرخ توافقی طرفین مجاز است. مبالغ ارزی بالاتر از ۱۰ هزار یورو یا معادل آن به سایرارز‌ها با ارایه اظهارنامه در مبادی رسمی به شعب‏/باجه‌های ارزی بانک ملی ایران به‌ فروش می‌رسد.

تبصره۲: در صورت نیاز، تأمین ارز مربوطه توسط این بانک نیز انجام خواهد شد. در این ارتباط مقتضی است هماهنگی لازم را با اداره پایش بازار ارز این بانک به‌عمل آورند.

۴- فروش ارز از تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ تا اطلاع ثانوی با ارائه کارت ملی اشخاص حقیقی‏/کارت بازرگانی اشخاص حقوقی و کارت ملی نماینده اشخاص حقوقی متقاضی امکان‌پذیر است. همچنین شناسایی مشتری باید حسب ضوابط ابلاغی این بانک صورت پذیرد و علاوه بر ضوابط مذکور، فروش ارز صرفاً از طریق پرداخت معادل ریالی با کارت بانکی یا از طریق حساب بانکی به نام متقاضی و استعلام شماره تلفن همراه به نام متقاضی از سامانه شاهکار امکان‌پذیر است.

۵- آن بانک مکلف است قبل از فروش ارز، نسبت به ثبت مشخصات متقاضی (شماره ملی) در “سامانه نظارت ارز (سنا) ” تحت عنوان «تأمین نیاز‌های ضروری (کد ۵۶)» و پس از اخذ تأییدیه از سامانه سنا، نسبت به فروش ارز به متقاضی اقدام کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ