رسوایی بزرگ در تیم‌ ملی فوتبال نوجوانان

0

یک اتفاق عجیب در تیم ملی نوجوانان افتاده است که می تواند بحران تازه ای در فوتبال پایه ایران باشد.

اخبار ورزشی اخبار فوتبال
روزنامه خبرورزشی به یک رسوایی مالی در یکی از تیم های پایه اشاره کرده و نام اینکه در کدام رده سنی پایه این تخلف اتفاق افتاده است، اشاره ای نکرده اما مصاحبه امروز محمد هادی آیت اللهی نایب رئیس اول کمیته جوانان فدراسیون فوتبال نشان می دهد که بر اساس گزارش این روزنامه این اتفاق در تیم ملی نوجوانان و به سرمربیگری مصطفی قنبرپور افتاده است.
روزنامه خبرورزشی در این باره نوشته است:« دیروز شنیدیم چندی پیش قبل از ناکامی یک تیم ملی رده ‌پایه در رقابت‌های قهرمانی آسیا، اتفاقی در این تیم افتاده که در ناکامی آنها بی‌تأثیر نبوده است.
ماجرا از این قرار است که چند هفته قبل از‌ آغاز بازی‌های این تیم در آسیا، سرمربی تیم ۵ بازیکن ملی‌پوش تیم نوجوانان را در فاصله ۲ اردوی آماده‌سازی با خودش به مالزی می‌برد تا این بازیکنان به عنوان یار کمکی ۲ هفته برای یک تیم مالزیایی در یک تورنمنت معتبر که جایزه چند صد هزار دلاری داشت، بازی کنند. حضور این ۵ ملی‌پوش باعث قهرمانی آن تیم شد.
گویا سرمربی تیم ملی که با همکاری یکی از دستیاران خود چنین برنامه‌ای را تدارک دیده بودند، بابت این ۲ هفته به هر بازیکن مبلغ یک میلیون تومان دستمزد دادند اما در عوض چیزی بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان در مجموع بابت این بازیکنان درآمد کسب کردند البته پول بلیت هواپیما، هتل و هزینه خورد و خوراک این ۵ بازیکن و هیأت همراه (!) را هم باشگاهی که از آنها به عنوان یار کمکی استفاده کرد، داد. شایعه شده این بازیکنان وقتی از مالزی به تهران برگشتند تازه فهمیدند آقای سرمربی و رفیق فابریک او بابت هر کدام از آنها ۲۰ میلیون تومان درآمد داشتند و فقط یک میلیون تومان ناقابل به آنها داده‌اند. همین مسئله باعث شد این ۵ ملی‌پوش با تمام وجود برای این تیم بازی نکنند.
می‌گویند فدراسیون فوتبال به شدت در حال تحقیق درباره این تخلف احتمالی است و قصد دارد با کسانی که بازیکنان را به شکل پنهانی به مالزی بردند و از مجوزهای ملی خروج بازیکنان رده سنی پایه از کشور برای یک تورنمنت غیر ملی استفاده کرده‌اند، برخورد کند که صد البته حق هم با فدراسیون است و باید با این تخلف برخورد قانونی شود.»
در هر حال مصطفی قنبرپور همه این اتفاقات را تکذیب کرد و خیلی هم ناراحت بود.
البته شنیده شده دستیار وی یعنی محمد علی یحیوی که مربی دروازه بانان تیم ملی نوجوانان هم هست، هم در این ماجرا نقش ویژه ای دارد.
در هر حال برخی معتقدند که مصاحبه قنبرپور با سایت فدراسیون پس از مصاحبه تندی که علیه آیت اللهی ناب رئیس اول فدراسیون و عبدالرسول دانشجو دستیارش و شهامت عباسی سرپرست تیم ملی انجام داده است، نشان از عقب نشینی او دارد. او در این مصاحبه از همه و حتی اعضای کادرفنی هم تشکر کرده و گفته است که با وجدان راحت کارش را به پایان رسانده است!
با این حال به نظر می رسد دانشجو و شهامت عباسی در جهت انتقام گیری از قنبرپور برآمده اند و از کلیت ماجرا با خبر بوده اند اما همان زمان سکوت کرده اند و اینکه چرا حالا به حرف آمده اند در نوع خودش می تواند قابل توجه باشد. ضمن اینکه این گزارش می گوید که این اتفاق قبل از مسابقات تایلند افتاده و سفر بازیکنان قبل از رقابتهای قهرمانی آسیا در تایلند بوده اما آیت اللهی طور دیگری خبر می دهد و می گوید که پس از مسابقات این اتفاقات افتاده است که در نوع خودش عجیب است.
آیت اللهی در این باره گفته است:« سفر مشکوک چند بازیکن پایه با مربی تیم ملی به مالزی در حال پیگیری است.» نایب رییس فدراسیون درباره موضوع سفر چند بازیکن تیم ملی نوجوانان به همراه یکی از مربیان این تیم به مالزی و بازی برای یک تیم باشگاهی در ازای دریافت پول که ظاهرا تخلف تاسف باری در این باره رخ داده است، گفته است:« این سفر بر خلاف آنچه برخی رسانه‌ها عنوان کرده‌اند، بعد از مسابقات قهرمانی آسیا در تایلند انجام شده بود و اطلاعاتی که فدراسیون اکنون دارد در حد شنیده‌هاست. ما با جدیت در حال بررسی اتفاقات رخ داده شده هستیم و با متخلفان برخورد قاطعی خواهیم داشت.»
آیت اللهی همچنین خبر داده که مسوولیت کمیته جوانان در حد یک دپارتمان اجرایی تنزل پیدا کرده است. وی که پیش از این از کاهش مسئولیت کمیته‌ جوانان صحبت کرده بود درباره تغییرات مدیریتی در این کمیته‌ هم گفت:« مدیریت تیم امید که به حبیب کاشانی سپرده شده است و در بحث این تیم و سایر تیم‌های رده پایه تصمیم گیریهای فنی را به کمیته‌ فنی ارجاع دادیم و وظایف کمیته‌ جوانان از این پس کاملا در حد یک دپارتمان اجرایی خواهد بود.» اتفاقاتی که در بخش فوتبال پایه فدراسیون فوتبال می افتد در نوع خودش بی نظیر است!
اخبار ورزشی اخبار فوتبال
اخبار ورزشی اخبار فوتبال
اخبار ورزشی اخبار فوتبال
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ