مادر ریحانه جباری پس از اعدام دخترش چه گفت؟

0

شعله پاکروان که از شرایط روحی نامساعدی برخوردار بود و با داروی آرام‌بخش خود را کنترل می کرد گفت: « هنوز جسد ریحانه را به ما تحویل نداده اند و ما نمی دانیم چه زمانی می توانیم برای خاک سپاری دخترم آماده شویم.»

عکس اعدام شعله پاکروان ریحانه جباری بیوگرافی ریحانه جباری اعدام ریحانه جباری
او با اشاره به اینکه تا آخرین لحظات امیدوار بود و فکرش را نمی کرد که ریحانه جباری را اعدام کنند، در ادامه می افزاید: «ما کلا در لحظه اعدام خانواده سربندی را ندیدیم. انگار آن ها را از در دیگری به داخل زندان منتقل کردند. ما بیرون از زندان بودیم که خبر اعدام ریحانه را به ما دادند.» شعله پاکروان در پایان افزود: «الان توان فکر کردن به چیزی را ندارم. فکر می کنم عده ای از کمپین ها طناب دار دختر من را بافتند. الان شرایط روحی خوبی ندارم و باید ذهنم را متمرکز کنم تا بتوانم به یک جمع بندی درست برسم…»
گفتنی اینکه، در پی گزارش ارتکاب یک فقره قتل عمد فردی به نام مرحوم مرتضی عبدالعلی سربندی در تاریخ شانزدهم تیرماه سال ۱۳۸۶ و پس از کشف تلفن همراه مقتول و دسترسی به آخرین تماس وی با فردی به نام ریحانه جباری، نامبرده به عنوان مظنون ارتکاب قتل تحت تعقیب قرار می‌گیرد. با مراجعه ماموران به محل اقامت ریحانه جباری، از منزل او یک عدد کارد آشپزخانه‌ی آغشته به خون و جلد آن و یک عدد روسری آغشته به خون کشف می‌گردد. ریحانه جباری متولد ۱۳۶۶ در تمام مراحل تحقیق نزد ضابطان، بازپرس و دادگاه به ارتکاب قتل از سوی خود اقرار نموده و برای توجیه اقدام خود مدعی شده بود مرحوم قصد تجاوز به وی را داشته.
گرچه ادعای ریحانه جباری در خصوص شیخی به هیچ وجه اثبات نشده و در مرحله‌ای نیز توسط محکوم انکار گردیده، اما با فرض صحت موضوع، وی نقش نامبرده را صرفاً حضور در محل جنایت اعلام کرده و به صراحت ارتکاب قتل به تنهایی از ناحیه‌ی خود را پذیرفته است. گفتنی است تا به حال کمتر سابقه داشته است که افراد را در روز شنبه اعدام کنند و اعدام ها بیشتر روزهای سه شنبه انجام می شد، اما به دلیل فرا رسیدن ماه محرم، و به تعویق افتادن این ماجرا اولیا دم خواستار اعدام جباری، پیش از فرا رسیدن ماه محرم شدند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ