بهترین روش برای کمک به قربانی اسیدپاشی

0

دکتر داوود فارسی راجع به اقدامات لازم هنگامی که فردی قربانی اسیدپاشی شده است، گفت: به اطرافیان توصیه می‌شود در هنگام مواجه شدن با فرد سوخته توسط مواد شیمیایی، سریعا قسمت‌های سوخته را با آب با فشار زیاد به مدت طولانی ۱۵ تا ۲۰ دقیقه شست‌وشو دهند تا مواد قلیایی رقیق‌تر شود.

وی ادامه داد: شست‌وشو با آب باعث رقیق‌تر شدن مواد قلیایی و کاهش التهاب ناشی از سوختگی می‌شود و از بروز سوختگی‌های بسیار عمیق جلوگیری می‌کند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با تاکید بر اینکه نباید به نواحی آسیب دیده دست زد و آن را دستکاری کرد گفت: قدم بعدی انتقال این افراد به اولین اورژانس و به خصوص مراکزی که درمان سوختگی آنجا وجود دارد است تا اقدامات اولیه روی این افراد انجام شود.

فارسی با اشاره به اینکه به طور معمول سوختگی در نواحی حساس بدن است و فرد دچار درد شدید می‌شود، بیان کرد: احتمال عفونت در این سوختگی‌ها بالاست. بنابراین بعد از بستری شدن در بیمارستان باید برای این افراد آنتی بیوتیک مناسب تجویز شود و روزانه چندین نوبت پانسمان تعویض شود و تا آنجایی که می‌شود بافت‌های از بین رفته که زمینه‌ساز بروز عفونت می‌شود از سطح پوست برداشته شود تا بافت به صورت یک بافت زنده بازگردد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ