تاریخچه بازیهای پرسپولیس و نساجی، نتایج تقابل های پرسپولیس و نساجی

0

تاریخچه بازی های پرسپولیس و نساجی، نتایج تقابل های پرسپولیس و نساجی

پرسپولیس آمار خوبی در تقابل با نساجی در قائمشهر ندارد. نساجی تا به حال ۷ بار در وطنی میزبان پرسپولیس بوده که حاصل آن یک برد برای هر دو تیم و ۵ تساوی بوده است. نکته جالب در خصوص بازی دو تیم در قائمشهر این است که بازی این هفته دومین دیدار دو تیم در هفته پایانی فصل خواهد بود و این دو باشگاه قبلا هم در هفته آخر لیگ در قائمشهر به مصاف هم رفته بودند.

در فصل ۷۱-۱۳۷۰ و در اولین دوره لیگ آزادگان و در همان فصلی که پرسپولیس قهرمان جام در جام باشگاه‌های آسیا شده بود، دیدارهای هفته بیستم که به تعویق افتاده بود در آخرین روز لیگ برگزار شد.

دو تیم پرسپولیس و نساجی در حالی در چاچوب هفته سی ام رقابت‌های لیگ بیست و دوم بازی حساس خود را در قائمشهر برگزار می کنند که در آمار تقابل های دو تیم وضعیت پرسپولیس به مراتب بهتر است.

نتیجه بازی نساجی مازندران نتیجه بازی پرسپولیس باشگاه نساجی مازندران آمار پرسپولیس

آمار بازیهای رودرو پرسپولیس و نساجی

این ۲ تیم در تاریخ لیگ برتر ۹ بار به مصاف هم رفته‌اند که حاصل آن ۶ برد برای سرخپوشان تهرانی و ۳ تساوی بوده است. نماینده مازندران در ۵ فصل قبلی که در بالاترین سطح فوتبال کشورمان بوده اگرچه تا به حال موفق به شکست پرسپولیس در تاریخ رقابت های لیگ برتر نشده، اما در مجموع یک بار موفق به شکست سرخ پوشان تهرانی شده است. تنها پیروزی نساجی در سال ۱۳۷۱ و در هفته پایانی جام آزادگان رقم خورد. نساجی در قائمشهر موفق شد پرسپولیس را که در صورت برد می‌توانست قهرمان شود، با نتیجه ۲ بر صفر شکست دهد.

گفتنی است در بازی رفت دو تیم که در ورزشگاه آزادی برگزار شد، پرسپولیس با پیروزی ۵ بر یک مقابل نساجی، پرگل ترین پیروزی خود را در تاریخ رقابت های لیگ برتر مقابل نساجی چی ها رقم زد و باید دید دو تیم در بازی برگشت چه خواهند کرد.

پرسپولیس که بیشترین شانس را برای قهرمانی در این فصل دارد در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر به مصاف نساجی می‌رود. پرسپولیس در ۸ فصل اخیر جزو ۲ تیم نخست بوده و در صورت قهرمانی برای ششمین‌بار در فصل گذشته در رده نخست قرار خواهد گرفت.

۱- پرسپولیس با ۶۳ امتیاز، صدرنشین لیگ است. این تیم در بدترین شرایط در رده دوم جای می‌گیرد. شاگردان یحیی گل‌محمدی با پیروزی در این بازی قطعاً برای پانزدهمین‌بار در ادوار لیگ جشن قهرمانی خواهند گرفت ولی در صورت از دست دادن امتیاز، نگاه‌ها به بازی سپاهان معطوف خواهد بود. پرسپولیس در شرایطی قهرمان خواهد شد که سپاهان در این هفته امتیازی بیشتر از این تیم کسب نکند.

۲- نساجی با ۲۶ امتیاز در رده سیزدهم جدول است و خطری بابت سقوط این تیم را تهدید نمی‌کند. بهترین رتبه برای این تیم در این فصل یازدهم است. نساجی حتی با پیروزی در این بازی،  این فصل بدترین عملکردش در تاریخ لیگ برتر خواهد بود.

۳- این بازی تقابل دو تیمی است که در بهترین و بدترین فرم لیگ قرار دارند است. پرسپولیس با اوج گرفتن در روزهای پایانی لیگ، به ۶ برد متوالی دست یافته است و رکورد ۱۰۰ درصد پیروزی در سال ۱۴۰۲ دارد. نساجی در این ۶ دیدار به ۲ تساوی و ۴ شکست رسیده است. این تیم ۱۵ بازی است که بردی نداشته و بدترین تیم نیم فصل دوم است. نساجی در ۷ بازی قبلی تنها ۲ گل زده است.

۴- پرسپولیس بهترین خط دفاع لیگ را دارد. این تیم بر اساس آمار «متریکا»، بهترین تیم لیگ در ارائه فوتبال مالکانه است و در درصد مالکیت توپ، تعداد پاس و دقت پاس رتبه نخست را دارد. نساجی با ۷ کلین‌شیت بدترین آمار را در این فصل دارد و در کل نیم فصل دوم تنها در یک بازی دروازه‌اش را بسته نگه داشته است. این تیم در تعداد پاس و نبرد هوایی یکی از دو تیم ضعیف لیگ است. نساجی بیش از هر تیم دیگری در این فصل با شوت حریفان مواجه شده است.

۵- نساجی نه تنها هیچ وقت موفق به پیروزی برابر پرسپولیس در لیگ برتر نشده بلکه هرگز برابر این تیم کلین‌شیت نداشته است. نساجی با ۱۸ گل خورده از هیچ تیمی بیشتر از پرسپولیس گل نخورده است. پرسپولیس در ۴ تقابل اخیر برابر نساجی به طور متوسط ۳ گل زده است.

۶- پرسپولیس در کل ادوار لیگ، ۷ بار در ورزشگاه وطنی بازی کرده که تنها یک برد داشته، ۵ بازی مساوی شده و یک مرتبه هم بازی نساجی برنده شده است. پرسپولیس در شرایطی نیاز مبرم به پیروزی در این بازی دارد که از آخرین برد این تیم در این ورزشگاه ۲۹ سال می‌گذرد.

۷- در تقابل‌های قبلی دو تیم ۷ بازیکن، ۲ گل زده‌اند. مهدی عبدی، علی علیپور، گیورگی گولسیانی، دانیال اسماعیلی‌فر، محمد عمری وحید امیری از پرسپولیس و کریم اسلامی از نساجی بهترین گلزنان این مصاف هستند که به جز علیپور، ۶ بازیکن دیگر در ترکیب فعلی دو تیم حاضر هستند.

۸- اوج‌گیری این روزهای پرسپولیس مدیون درخشش مهدی ترابی است. این بازیکن با نمره ۷.۴۴ بهترین بازیکن این فصل پرسپولیس و چهارمین بازیکن برتر لیگ است و با ۷ گل بیشترین گل زده را در این تیم دارد. علیرضا حقیقی هم که در تمام دقایق این فصل بازی کرده با نمره ۷.۰۶ بهترین بازیکن این فصل نساجی است. حامد شیری با ۷ گل بهترین گلزن این تیم است. این بازیکن با گل کردن ۶ پنالتی بهترین آمار را در این فصل دارد.

۹- پرسپولیس و نساجی چندین چهره مشترک دارند. گیورگی گولسیانی، امید عالیشاه، فرشاد فرجی و میلاد سرلک بازیکنان سابق نساجی هستند که در پرسپولیس حضور دارند.علیرضا حقیقی، علیرضا ابراهیمی، علی شجاعی و محمد شریفی هم پرسپولیس‌های سابق نساجی هستند. به جزاینها اکبر صادقی، محمدرضا مهدی‌زاده و کریم اسلامی سابقه همکاری با گل‌محمدی را دارند.

۱۰- صابر حردانی از نساجی به طور حتم این بازی را از دست داده و محمدمهدی نظری هم شرایط مبهمی برای این دیدار دارد.

۱۱- بیژن حیدری با ۱۱ قضاوت یکی از پرکارترین داوران این فصل، قضاوت این مسابقه را بر عهده خواهد داشت. حیدری ۲ بازی برای پرسپولیس سوت زده که در هر ۲ بازی برنده شده و داور یک بازی نساجی بوده که این تیم شکست خورده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ