برآورد رشد سود سال آتی با افزایش تولید ” قثابت “

0
درآمد برآوردی حاصل از تبدیل و تصفیه حدود ۲۷ هزار تن شکر خام به شکر سفید که مراحل انجام عملیات آن از سه ماهه دوم سال مالی منتهی به ۳۱ تیر ماه ۹۲ آغاز شده، طبق مصوبه انجمن صنفی کارخانه های قند و شکر با نرخ ۱۰۶ تومان به ازای هر کیلو، طی سه ماهه سوم امسال تحقق یافته است.

مدیر مالی شرکت قند ثابت خراسان با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: علاوه بر این، نرخ فروش محصولات طی دوره عملکردی مذکور افزایش قابل توجهی یافته، به گونه ای که می توان گفت بهای فروش قند و شکر تولیدی با رشد ۵۰ درصدی همراه بوده است. بدین ترتیب عوامل عنوان شده در کنار وضعیت مناسب بازار فروش محصولات را می توان از جمله دلایل اصلی پوشش ۷۵ درصدی سود برآوردی طی دوره عملکرد ۹ ماهه امسال دانست.

حبیب الهی در خصوص روند تولید محصولات نیز گفت: تولید محصولات طی دوره عملکرد مذکور نسبت به دوره مشابه سال قبل با رشد بیش از ۱۰۰ درصدی همراه بوده چراکه مقدار برآوردی تبدیل و تصفیه شکر خام به شکر سفید طی این دوره عملکردی به طور کامل پوشش یافته است.

وی پیرامون وضعیت کشت چغندرقند به عنوان ماده اولیه مورد نیاز ابراز داشت: سطح زیرکشت چغندرقند در منطقه استقرار کارخانه تولیدی شرکت در حال کاهش است. اما در مقابل شرکت های هم گروه و نیز “قثابت”با ارایه کمک های متعدد به تولیدکنندگان این ماده سعی بر افزایش مقدار تولید چغندرقند و نیز بهبود عیار آن دارند.

این مقام مسئول در ارتباط با واردات قند و شکر اظهار داشت: به نظر می رسد واردات این نوع محصولات با توجه به تولید کمتر از مصرف سرانه آن در داخل کشور، امری ضروری و لازم باشد. اما کنترل میزان این واردات و جلوگیری از عرضه بیش از تقاضای آن به منظور حمایت از تولید داخلی موضوع قابل اهمیتی است که باید به آن توجهی ویژه داشت.

مدیر مالی شرکت قند ثابت خراسان پیرامون جزییات پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی پیش رو بیان کرد: این شرکت تصفیه ۵۰ هزار تن شکر خام همراه با تبدیل مقداری شکر سفید خریداری شده به قند و شکر را در برنامه کاری سال آینده خود قرار داده؛ از این رو براساس درآمدهای برآوردی حاصل از انجام عملیات مذکور، سود ۳۴۹ ریالی برای سال مالی آتی برآورد شده که با رشد ۹۲ درصدی نسبت به آخرین پیش بینی سود سال جاری همراه بوده است.

حبیب الهی در ارتباط با رشد نرخ فروش محصولات برای سال مالی پیش رو ابراز داشت: رشد با اهمیت این نرخ برای سال مالی آتی در نظر گرفته نشده حال آنکه انتظار می رود قیمت فروش محصولات براساس بهای تمام شده آنها افزایش یابد تا بدین ترتیب حاشیه سود شرکت نیز با افزایش همراه شود.

وی در خاتمه پیرامون برنامه افزایش سرمایه تصریح کرد: اقدامات لازم جهت افزایش سرمایه شرکت در حال پیگیری است؛ به گونه ای که دو گزینه برای اجرای این برنامه وجود دارد. برنامه افزایش سرمایه از یک سو می تواند از محل و یا با فروش زمین ها و اموال غیر منقول تحت تملک شرکت صورت پذیرد فروش ماشین آلات غیر قابل استفاده در فرآیند تولید محصولات ” قثابت” و نیز فروش اموال رهنی که در ازای مطالبات شرکت به تملک آن در آمده، انجام شود. البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که اجرای این برنامه از راه های عنوان شده منوط به تصویب آن در مجمع سهامداران شرکت است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ