سریال کوچه اقاقیا چند قسمت است؟

0

تعداد قسمت های سریال کوچه اقاقیا

سریال کوچه اقاقیا چند قسمت است

سریال کوچه اقاقیا ، داستان سال‌های پایانی حیات نصرت خان تهرانی است که با سرایدار وفادارش میکائیل زندگی می‌کند، با آزاد شدن پسرش فرامرز از زندان تصمیم می‌گیرد باقی فرزندانش را دورهم جمع کند!

سایر فرزندان، گلچهره که از همسر اولش فریبرز جدا شده -نصرت خان بعدا متوجه این جدایی میشود- فریدون و فرهاد هستند که به همراه علیرضا پسر فریدون در باغ ویلای نصرت مشغول زندگی میشوند.

حبیبه همسر اول نصرت خان (مادر فرهاد و فریدون) و همسر دومش گلنسا (مادر فرامرز و گلچهره) فوت کرده و گهگاهی در خواب و بیداری بر اون نمایان می شوند. بعدها گشتاسب (خواهرزاده میکائیل) با تیکه کلام «ببیتی و ببیه» که به گفته خودش ماضی و مضارع هم اند، به همسری گلچهره، به این جمع اضافه میشود. گشتاسب فاقد اصلیت خاصی بوده و به زبان های ترکی و مالی مسلط و از تمکن مالی بالایی به واسطه گاوداری اش برخوردار است. از سایر اعضای خانواده فریبرز ( که در قسمت های اول اسمش رضا بود) است که میکائیل و همسرش طلعت او را به فرزندی می پذیرند.

سریال کوچه اقاقیا

بعدها فریبرز و فرامرز یک آبمیوه فروشی جلوی بنگاه فریدون افتتاح میکنند. گلچهره در یک شرکت نامشخص کار و گهگاه از کار شانه خالی می کند. بعضی از ایده های سریال های بعدی مانند در آمدن کفش و ادای رقص در آوردن اولین بار در این سریال به نمایش درآمد. در طول سریال به شغل نصرت خان تهرانی اشاره ای نمیشود. ولی فرهاد در زندگی قبلی اش در آلمان در کارخانه شیشه دو جداره مشغول بوده و فرامرز بعد از دوره زندان که به طعنه قبرس ذکر میشود بهمراه فریدون بنگاه ماشین دارند. فرامرز در طول سریال با نیلوفر همسایه شان ازدواج می کند و فرهاد همسرش مهناز هنوز در آلمان شهر بوخوم است.

از دیگر بخشهای جالب سریال به خواندن ترانه ای قدیمی از نامیک خواننده و شاعر آذربایجانی توسط گشتاسب می توان اشاره کرد.

ایده قبلی رضا عطاران برای این سریال نمایان کردن یک خانواده اصفهانی به سرپرستی رضا ارحام صدر بود که به دلیل بیماری نقش نصرت خان را نپذیرفت و با جایگزین شدن منوچهر نوذری نام فامیلی این خانواده از اصفهانی به تهرانی تغییر یافت !

سریال کوچهٔ اقاقیا مجموعه تلویزیونی کمدی ایرانی به کارگردانی رضا عطاران محصول سال ۱۳۸۲ است که تعداد قسمت های سریال کوچه اقاقیا ۹۰ قسمت است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ