امیر فرشید رحیمیان همسر اول کتایون ریاحی +عکس

0

عکس فرشید رحیمیان همسر اول کتایون ریاحی

امیر فرشید رحیمیان همسر اول کتایون ریاحی

امیر فرشید رحیمیان شوهر اول کتایون ریاحی کیست؟

امیرفرشید رحیمیان متولد ۲۷ آذر سال ۱۳۳۸ در تهران است. فرشید رحیمیان در سال ۱۳۴۹ وقتی که کلاس پنجم ابتدایی بود وارد هنرستان عالی موسیقی شد. او در سن ۱۲ سالگی موفق به اجرای کنسرتی در تالار هنرستان موسیقی شد و مورد تشویق و تحسین فراوانی از سوی استادان و علی رهبری، رئیس وقت هنرستان، قرار گرفت. وی که ۱۳ سال داشت، به موسیقی عالی سمفونیک هنرستان به رهبری علی رهبری، راه یافت.

فرشید رحیمیان فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۵۳ در سنین ۱۵‌سالگی و با نوازندگی در ارکستر ژونس‌موزیکال آغاز کرد.

همسر کتایون ریاحی همایون رحیمیان کتایون ریاحی بیوگرافی فرشید رحیمیان

ازدواج فرشید رحیمیان و کتایون ریاحی

فرشید رحیمیان در سال ۱۳۵۵ به کنسرواتوار وین راه یافت. او همزمان با تحصیل، در کلاس‌آهنگسازی و رهبری ارکستر توماس کریستین داوید شرکت کرد و پس از پایان تحصیلات در سال ۱۳۶۰ به ایران بازگشت و با کتابون ریاحی، بازیگر سینما، ازدواج کرد. او پس از بازگشت به ایران، به عضویت کسترسمفونیک تهران درآمد. وی همچنین از سال ۱۳۶۲ با همکاری خود را با شرکت صدا و سیما آغاز کرد و همزمان با عنوان آهنگساز، با گروه کودک و نوجوان نیز به همکاری پرداخت.

این هنرمند تازه درگذشته در سال ۱۳۶۴ برای آهنگسازی فیلم «از خرمشهر تا ابدیت» جایزه موسیقی متن جشنواره جوان را به دست آورد. او همچنین در سال ۱۳۶۹، ارکستر فرهنگسرای بهمن را راه‌اندازی کرد و پس از آن اولین موسیقی پاپ از انفلاب ۱۳۵۷ را با ۱۲ نوازنده و با خوانندگی مهرداد کاظمی، تشکیل داد.

نوازندگی در بسیاری از آثار موسیقی ایران، آهنگسازی قطعات متعدد برای صدا و سیما و فیلم‌ها و سریال‌ها، رهبری ارکستر، آموزش موسیقی و ترجمه کتاب دو جلدی «اطلس موسیقی» از دیگر فعالیت‌های امیرفرشید رحیمیان در این سال‌ها بوده است.روحش شاد و یادش گرامی باد.

همایون رحیمیان نوازنده ویولن، آهنگساز و رهبر ارکستر ملی ایران یکشنبه- ۲۴ دی- در صفحه شخصی خود در فضای مجازی از درگذشت برادر خود خبر داد و نوشت: خبر درگذشت برادرم امیرفرشید چنان سنگین و جانسوز است که به دشواری به باور می‌نشیند ولی در برابر تقدیر حضرت پروردگار چاره‌ای جز تسلیم و رضا نیست خداوند قرین رحمتش فرماید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ