ولاسکو ۴۲ درصد درآمدش را مالیات می‌دهد

0

سرمربی تیم والیبال نوجوانان ایران پیش از رفتن به مسابقات قهرمانی جهان در مکزیک اعلام کرد که در صورت کسب هر نتیجه‌ای، دیگر در این تیم فعالیت نخواهد کرد.

ایرج مظفری و شاگردانش با کسب عنوان چهارمی جهان به تهران بازگشتند و او همچنان روی تصمیم خود اصرار دارد. مظفری معتقد است که وزارت ورزش باید از مربیان داخلی نیز به‌اندازه مربیان خارجی حمایت کند و حداقل با آنها قرارداد ببندد تا امنیت شغلی و آرامش روحی داشته باشند.

رئیس فدراسیون والیبال در پاسخ به اعتراض و تصمیم ایرج مظفری به تسنیم گفت: در هیچ جای دنیا چنین تفکری حاکم نیست، مربیان ایرانی نباید خودشان را با مربیان خارجی مقایسه کنند، برای مثال در کشور کره، مربیان ملی باید رایگان کار کنند. در ژاپن هم همین طور است و مبلغ بسیار کمی به مربیان داخلی پرداخت می‌کنند ولی به مربیان خارجی، پول خوبی می‌دهند. ولاسکو حدود ۴۲ درصد دستمزدش از فدراسیون والیبال ایران را به‌عنوان مالیات به کشور ایتالیا پرداخت می‌کند. در واقع در پایان سال، درآمد ولاسکو شاید به‌اندازه قرارداد مربیان داخلی خودمان هم نباشد.

محمدرضا داورزنی ادامه داد: زمانی که ولاسکو به تهران آمد، قیمت یورو ۱۴۰۰ تومان بود. باور کنید که قرارداد فدراسیون با ولاسکو از بازیکنان لیگ برتری ما کمتر بود. مربیان ملی ما مثل پیمان اکبری، حسین معدنی و دکتر نفرزاده علاوه بر تیم ملی با تیم‌های باشگاهی هم قرارداد دارند ولی ما با ولاسکو قرار گذاشتیم که او فقط در تیم ملی ایران فعالیت کند و فکر و ذکرش تیم ملی باشد.

وی تصریح کرد: درهرحال نباید مربیان را با هم مقایسه کرد. به‌نظر من ایرج مظفری باید مشکلش را طور دیگری حل کند. به‌نظر من حتی مقایسه تیم ملی و لیگ جهانی با مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان کار درستی نیست. ویترین و قله کار در دنیا تیم ملی بزرگسالان است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ