طرف من وزیر است نه فیل، سرباز و اسب !/ اظهارات جنجالی دایی علیه وزیر ورزش

0

علی دایی درباره شکایت وزیر ورزش و جوانان از وی با بیان مطالب فوق اظهار کرد: هم وزیر ورزش و هم وزارتخانه این حق را دارد که از من شکایت کند. مطمئن باشید همانطور که در گذشته تا آخر یک کار پیش رفته ام، اینبار هم حرفم را ثابت خواهم کرد.

دادگاه علی دایی بیوگرافی علی دایی

دایی افزود: دست وزیر ورزش درد نکند! باید از او تشکر کنم چون این شکایت ان شاءالله باعث می شود که خیلی از حقایق در دادسرا مشخص شود. زمانی که در پرسپولیس بودم، از طریق افراد موثق و معتبر به من خبر می دادند که وزیر تمایل دارد مرا برکنار کند و چندبار خواستار این مسئله شده است.

سرمربی پیشین پرسپولیس تاکید کرد: من با این مخالف نیستم که ایشان شکایت کرده اند و یا حرف از برکناری زده اند. به هر حال ایشان رئیس مجمع باشگاه بوده و حق دارد. وزارت ورزش مثل هر فرد و نهادی حق دارد از هر فردی که دوست دارد شکایت کند. مطمئنا باید کار را قانونی جلو برد تا حقانیت یک طرف ثابت شود.

دایی ادامه داد: متاسفانه در این مدت فضاسازی رسانه ای منتسب به وزارت ورزش صورت می گیرد ولی مردم آنقدر عاقل هستند که فریب حرفهای دیگران را نخورند. بعد از شکایت وزیر، اسناد زیادی به دست ما رسیده است که می تواند دست همه را رو کند.

وی با بیان اینکه تقاضای مواجهه حضوری با وزیر ورزش را در دادگاه کرده است، گفت: وزیر باید در دادگاه روی قرآن قسم بخورد که چنین حرفی نزده است. آقای زارع نماینده مردم آباده در مجلس شاهد است. زمانی که چک اسپانسر باشگاه برگشت خورد، ما از زارع تقاضا کردیم تا از وزیر ورزش برای باشگاه دو میلیارد تومان قرض بگیرد تا بعد از پاس شدن چک، این پول را برگردانیم. زارع از وزیر تقاضای این مبلغ را کرد ولی وزیر گفته بود “ما چند بار از رحیمی خواستیم تا دایی را برکنار کند. تا زمانی که دایی هست به پرسپولیس کمک نمی کنیم”.

سرمربی پیشین پرسپولیس درباره صحبت‌های علی کریمی در برنامه نود که وی را “منفعت طلب” خوانده بود، گفت: باید یکسری چیزها را یادآوری کنم. اتفاقاتی که در گذشته در فوتبال ما افتاده، از یاد مردم نرفته است. از اخراج در بازی‌ها گرفته تا جام جهانی آلمان و درگیری با مربیان ملی و باشگاهی.

دایی در ادامه انتقادش به علی کریمی، تصریح کرد: شما می توانید از مربیانی مثل ژوزه، دنیزلی، برانکو و دیگران بپرسید که چه کسانی دنبال منافعشان بودند. یک ضرب المثلی هم هست که می گوید “کبوتر با کبوتر، باز با باز”.

وی پایش را فراتر از این گذاشت و به صورت سربسته به افشاگری علیه کریمی پرداخت: ایشان از رفاقت صحبت می کند. شما یادتان است که او در ماه رمضان از استیل آذین اخراج شد و آن هجمه‌ای که ایجاد شد، چه کسی چه کارهایی کرد؟ مردم بهتر از همه ما را می شناسند. به هر حال من هیچ وقت توهین نکرده ام.

علی دایی که میهمان تلفنی برنامه نود بود، صحبت‌هایش را به سوی محمد مایلی کهن چرخاند و گفت: اگر قرار باشد به خاطر اینکه ایشان مربی من بوده است، هر کاری را انجام دهد که نمی‌شود. با تمام احترامی که برای کانون مربیان قائلم، آنها بیانیه ای دادند که انگار من مجرم هستم! خدمات افرادفوتبالی قابل ستایش است ولی اینطور هم نیست که اگر کسی خدمت کرد، قانون را نادیده بگیریم. اگر اینطور باشد که مارادونا و پله باید آدم بکُشند!

سرمربی پیشین پرسپولیس افزود: من باعث به زندان رفتن هیچکس نشدم. اگر هم دادگاه رایی را صادر کرده است به خاطر صحبت های خودشان بوده است.

دایی درباره اینکه چرا نسبت به مایلی کهن گذشت نمی کند، اظهار کرد: دیگر باید چندبار گذشت کرد؟ مگر این همه گذشت کردیم اثر داشت؟ صحت و سقم صحبت ها را دادگاه تعیین می کند نه من. بدبختانه ایشان اصرار دارد که رای اجرا شود. حالا اگر فردی اظهار ندامت کند، بحث بخشش هم پیش می آید نه فردی که روی حرفش بماند و من بگویم باشد! من از اول همه چیز را به قانون سپردم.

در ادامه، مازیار ناظمی رئیس پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش روی خط برنامه آمد و تاکید کرد که وزیر نظری روی برکناری دایی نداشته است. وی گفت: متاسفانه رویه ای که آقای دایی سالهاست دنبال می کند این است که با جنجال و هیاهو دیگران را متهم می کند. ایشان هر موضوعی که به ذهنش می رسد را می گوید و دشمنان فرضی و همه مسائل را به هم مرتبط می کند. در حالی که وزیر ورزش حتی به اندازه اختیارش به عنوان رئیس مجمع هم در برکناری دایی حرف نزد.

ناظمی تاکید کرد: یکی از دلایلی که وزیر مخالف برکناری دایی بود، قرارداد سنگین ایشان بود که فوق العاده شگفت انگیز بود و هزینه زیادی برای وزارت ورزش داشت.

علی دایی بعد از شنیدن این صحبت‌ها، مجددا روی خط آمد و اینبار گفت: طرف من وزیر است. فرستادن فیل، سرباز و اسب درست نیست! اگر وزیر صحبتی دارد ما جوابگوی ایشان خواهیم بود ولی جوابگوی ناظمی نیستم چون در پرونده من سمتی ندارد. ایشان نمی تواند نماینده وزیر باشد. چون گودرزی از ما شکایت کرده است، فقط جواب او را می دهم.

ناظمی در واکنش به این جملات، اظهار کرد: دایی باید این را در نظر بگیرد که وزیر باید به موضوع ورزش برسد و نمی تواند کارش را تعطیل کند و فقط سر بحث دایی بنشیند. اجازه بدهید همه چیز در دادگاه مشخص خواهد شد.

به گزارش مهر، دایی در پایان با تاکید بر اینکه اعضای هیات مدیره پرسپولیس به خاطر اینکه توسط وزارت ورزش منصوب شده اند، علیه وزیر صحبتی نخواهند کرد، گفت: الان یک مرد پیدا شده است (زارع نماینده مجلس) که نمی خواهد حق را ناحق کند. خواهش می کنم با زارع تماس بگیرید تا خیلی مسائل روشن شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ