دو فرابورسی، بورسی می شوند

0
هیات پذیرش بورس اوراق بهادار با پذیرش شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع سیمان (سیدکو) موافقت و نیز وضعیت انتقال سکاب و ارتباطات سیار از فرابورس به بورس را بررسی کرد.
به گزارش (سنا)، به نقل از روابط عمومی بورس اوراق بهادار تهران، اسماعیل درگاهی سرپرست پذیرش بورس تهران ضمن بیان مطلب فوق افزود: در جلسه هیات پذیرش دیروز ششم مرداد ماه، تقاضای پذیرش شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع سیمان(سیدکو) مورد بررسی قرار گرفت. تقاضای پذیرش این شرکت دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری توسعه ملی که در زمینه شرکت‌های سیمانی سرمایه‌گذاری می‌کند مورد موافقت هیات پذیرش قرار گرفت و به این ترتیب شرکت در فهرست نرخ های بازار دوم پذیرفته شد.
وی ادامه داد: شرکت سیدکو پس از نهایی شدن اقدامات ثبت نزد سازمان بورس و افشای اطلاعات در سامانه کدال می‌تواند نسبت به درج و در نهایت عرضه سهام اقدام کند.
وی درخصوص تقاضای انتقال شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها گفت: این شرکت که از اسفند سال ۱۳۹۰ با نماد سکاب در بازار اول فرابورس عرضه شده است، مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد بر اساس زمان بندی مورد توافق با بورس، بازگشایی نماد شرکت یاد شده در بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران در آینده‌ای نزدیک انجام شود.
درگاهی یادآور شد: شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها، با سرمایه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در زمینه سرمایه‌گذاری در شرکت‌های بورسی و غیربورسی فعالیت دارد و اطلاعات آن در سامانه کدال در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.
وی با اشاره به پرونده‌های در جریان هیات پذیرش گفت: شرکت‌های سرمایه‌گذاری دارویی تامین و صدر تامین (از هلدینگ‌های شستا) و نیز شرکت نفت سپاهان اقدامات مربوط به اخذ برخی مجوزها از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار و نیز  افشای اطلاعات در سامانه کدال و درج امیدنامه در دست اقدام دارند. امیدواریم که راس زمانبندی مقرر عرضه سهام شرکت های یاد شده اتفاق بیفتد.
سرپرست پذیرش بورس تهران با اعلام خبر انتقال شرکت ارتباطات سیار از بازار فرابورس به بورس گفت: بازگشایی نماد شرکت یاد شده پس از تامین نظر سازمان بورس در مورد حداقل سهام شناور آزاد به میزان ۱۰ درصد (الزامی بازار دوم بورس) انجام  خواهد شد.
وی در مورد راه‌اندازی ETF ها در بورس اظهار داشت: دستورالعمل‌های مربوط به پذیرش و معامله در بورس آماده شده است، که پس از اخذ نظر هیئت مدیره بورس جهت تائید و تصویب نهایی به سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال خواهد شد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ