شاین مکس ساخت کجاست

0

خودرو شاین مکس ساخت کجاست

خودرو شاین مکس یا یی شوئن مکس Aeolus Yixuan Max ، ماشینی بر روی خط تولید گروه دانگ فنگ چین قرار دارد و با دو پیشرانه بنزینی و هیبریدی در بازارهای جهانی ارائه می ‌شود.

آئولوس در واقع Fengshen نام داشت. برند تجاری Fengshen در جولای ۲۰۰۹ (تیر ماه ۱۳۸۸) با چنین نامی در چین متولد شد.

یکی از مشهورترین محصولات Fengshen در بازار خودرو ایران H30 کراس بود که برای مدتی از سوی ایران خودرو در بازار داخلی کشور عرضه شد.

اما Fengshen چند سال بعد به Aeolus تغییر نام داد تا در زبان انگلیسی تلفط بهتری داشته‌باشد. اما همچنان در کشور چین آن را با همان نام Fengshen می‌شناسند.

دانگ فنگ شاین مکس دانگ فانگ

آئولوس در حقیقت متعلق به شرکت خودروسازی چینی Dongfeng Passenger Vehicle Company است. این خودروساز چینی زیر مجموعه دانگ فنگ به‌شمار می‌رود.

شرکت دانگ فنگ، مدل اولیه خودرو شاین مکس را در سال ۲۰۱۸ به بازار معرفی نمود، اما سدان لوکسی که قرار است توسط ایران خودرو وارد شود، در سال ۲۰۲۱ معرفی شده و کاملا با نسخه اولیه آن متفاوت است. دانگ فنگ شاین مکس جدید اولین محصول خودروساز چینی است که روی پلتفرم DSMA (مخفف Dongfeng Superior Modular Architecture) طراحی شده است. پلتفرم جدید، سیستم تعلیق مستقل عقب و سامانه الکترونیک به ‌روز دارد و این امکان را به خودروساز می ‌دهد تا از آن در ساخت خودرو هیبریدی استفاده نماید و سیستم ADAS را نیز به کار گیرد.

همان طور که اشاره شد، دانگ فنگ شاین مکس در دو نسخه بنزینی و هیبریدی تولید شده است. خودرو شاین مکس بنزینی از مشخصات فنی نظیر؛ پیشرانه ۱.۵ لیتری توربو، قدرت ۱۹۰ اسب بخار و گشتاور ۳۰۰ نیوتن متر و همچنین گیربکس DCT تَر ۷ سرعته برخوردار است. بیشترین سرعت شاین مکس مدل بنزینی به ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت می ‌رسد.  این خودرو جهت طی نمودن ۱۰۰ کیلومتر مسیر، به ۶.۸ لیتر بنزین نیاز دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ