اولین خواهر و برادری که نماینده مجلس شدند +عکس

0

نخستین خواهر و برادر راهی مجلس دوازدهم شدند

با راهیابی ابوالقاسم جراره به مجلس از تهران، و منتخب شدن فاطمه جراره از حوزه انتخابیه مرکزی هرمزگان شاهد حضور اولین خواهر و برادر در تاریخ مجلس هستیم که توانسته‌اند در یک دوره مجلس در کنار هم بر کرسی نمایندگی مردم تکیه بزنند.

بیوگرافی نمایندگان مجلس بیوگرافی فاطمه جراره بیوگرافی ابوالقاسم جراره اخبار مجلس شورای اسلامی

ابوالقاسم جراره که در چندین لیست از جمله لیست امنا، جمعیت جوانان انقلاب و صبح ایران حضور داشت در این انتخابات توانست با اخذ ۲۸۸۷۷۱ رأی، یکی از کرسی‌های مجلس را به دست آورده راهی بهارستان شود.

خبرگزاری تسنیم نوشت: جراره از جوانان دهه‌شصتی استان هرمزگان و مستشار دیوان محاسبات کشور است که در مجلس نهم از حوزه بندرعباس به‌عنوان جوان‌ترین نماینده حضور یافت و برای دور دوازدهم مجلس، ترجیح داد از حوزه انتخابیه تهران در انتخابات شرکت کند، این در حالی است که فاطمه جراره (خواهر ابوالقاسم جراره) که در دوره‌های متوالی به‌عنوان نماینده مردم بندرعباس در شورای اسلامی شهر بندرعباس حضور داشت، برای انتخابات مجلس شورای اسلامی نام‌نویسی کرد و توانست در انتخابات اسفندماه با ۷۰۲۱۴ رأی به‌عنوان اولین بانوی هرمزگانی راهی بهارستان شود.

حالا با راهیابی ابوالقاسم جراره به مجلس از تهران، و منتخب شدن فاطمه جراره از حوزه انتخابیه مرکزی هرمزگان شاهد حضور اولین خواهر و برادر در تاریخ مجلس شورای اسلامی هستیم که توانسته‌اند در یک دوره مجلس کنار هم بر کرسی نمایندگی مردم تکیه بزنند.

هرمزگان در مجلس شورای اسلامی ۵ کرسی شامل ۳ کرسی در حوزه مرکزی، یک حوزه در شرق و یک حوزه نیز در غرب دارد که با توجه به انتخاب یک هرمزگانی از حوزه تهران می‌توان انتظار داشت در مجلس دوازدهم ۶ نفر برای دفاع از حقوق این استان مهم با یکدیگر متحد و کنار هم خواهند بود.

گفتنی است در انتخابات دوازهمین دوره مجلس از هرمزگان در حوزه مرکزی احمد مرادی، فاطمه جراره و محمد آشوری تازیانی از حوزه شرق سید عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی و از حوزه غرب نیز احمد جباری راهی مجلس شده‌اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ