مهدی هاشمی رفسنجانی الان کجاست +عکس

0

آخرین وضعیت مهدی هاشمی رفسنجانی

مهدی هاشمی رفسنجانی الان کجاست

مهدی هاشمی بَهرَمانی متولد ۲۹ شهریور ۱۳۴۸ در تهران متولد شد. مادر وی عفت مرعشی و پدرش اکبر هاشمی رفسنجانی است. فائزه و فاطمه دو خواهر و محسن و یاسر برادران او هستند. مهدی با دخترعموی خود فرشته هاشمی، ازدواج کرده و دو پسر به نام‌های فؤاد و یاسین دارد. فؤاد در سال ۱۳۹۲ برای تحصیل به انگلستان رفت و مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه سیتی لندن گرفت. او اخیراً دکترای خود در رشتهٔ مدیریت انرژی‌های تجدیدپذیر و فناوری سیستم‌ها از همان دانشگاه اخذ کرده‌است. اطلاعات زیادی دربارهٔ یاسین در دسترس نیست.

به موجب حکم دادگاه مهدی هاشمی بابت اختلاس و جعل به ۱۰ سال حبس و رد مال به مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان و جزای نقدی معادل دو برابر آن، به دلیل ارتشا به ۱۰ سال حبس، رد مال به مبلغ ۵میلیون و ۲۰۰ هزار دلار و جزای نقدی معادل همین میزان، همچنین به دلیل ارتشا، به انفصال دائم از خدمات دولتی و ۵۰ ضربه شلاق و به دلیل مسائل امنیتی نیز مطابق قانون مجازات اسلامی به ۵ سال حبس محکوم شد. براساس قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲، وی طولانی‌ترین حکم یعنی صرفاً ۱۰ سال از مجموع ۲۵ سال محکومیت خود را تحمل خواهد کرد.

مهدی هاشمی رفسنجانی در ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ بخشی از جزایی نقدی را پرداخت کرد. هاشمی در مهر ۱۴۰۱ در جریان آتش‌سوزی زندان اوین مرخصی بود. او در ۲۷ دی ۱۴۰۱ با پرداخت باقی جزای نقدی به‌صورت مشروط آزاد شد و حکم شلاق نیز برایش اجرا شد.

در تیر ۱۴۰۲ قوه‌قضائیه اعلام کرد مهدی هاشمی پس از هفت سال و نیم حبس و شلاق‌خوردن از زندان آزاد شده‌است.

مهدی هاشمی رفسنجانی فرشته هاشمی بهرمانی جرم مهدی هاشمی رفسنجانی آقازاده های مشهور

خبرگزاری ایرنا در ۸ تیر ۱۴۰۲ نوشت:

غلامعلی محمدی رئیس سازمان زندان های کشور تصریح کرد که آقای طبری، آقای هاشمی و آقای نجفی به واسطه مرخصی طویل المدت خارج از زندان نیستند، اما در زندان هم نیستند، آزادی این افراد به واسطه تسهیلاتی است که قانونگذار تدارک دیده است و همه این‌ها در چهارچوب موازین قانونی آزاد شده‌اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ