چرا به کانادا مهاجرت نکنیم؟ آشنایی با شرایط مهاجرتی

0

 

کشور کانادا سال‌ها است که در صدر لیست مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا قرار دارد. دولت کانادا بعد از این همه تجربه، راه و رسم مهمان‌پذیری را خوب می‌داند.

دقت در حفظ جاذبه‌های طبیعی و ایجاد جاذبه‌های فرهنگی، قوانین سفت و سخت ضد نژادپرستی، احترام به حقوق شهروندی، نظام آموزشی باکیفیت، اقتصاد پویا و داشتن بازار کار، حمایت از استارتاپ‌ها و انعطاف‌پذیری برای پذیرش مهاجر به روش‌های مختلف از راهکارهای کانادا برای حفظ جایگاه خود به عنوان برترین کشور مهاجرپذیر در دنیا است.

اما چرا با این حال برخی متقاضیان از گرفتن اقامت دائم کانادا بی‌نصیب می‌مانند؟ مگر شرایط زندگی در کانادا چگونه است؟

مهم ترین نکاتی که برای مهاجرت کانادا

مشکلات مهاجرت به کانادا

حقایق زندگی در کانادا با آن چیزی که برخی از افراد از یک سفر رؤیایی و بی‌دغدغه در ذهنشان ساخته‌اند خیلی متفاوت است. خیلی از افراد بخاطر چنین پیش‌زمینه‌ی ذهنی، انتخاب نادرست زمان مهاجرت، انتخاب نادرست روش مهاجرت و مشورت‌های اشتباه به پشیمانی از مهاجرت به کانادا دچار می‌شوند. در این بخش می‌خواهیم بر اساس تجربه‌ای که این سال‌ها در زمینه‌ی مهاجرت داشته‌ایم و مشکلاتی که متقاضیان با آن روبه‌رو بوده‌اند به عنوان حقایق زندگی در کانادا را برایتان بیاوریم:

  • عدم دانش زبان: داشتن دانش زبان یکی از ملزومات سفر به کانادا است. بدون دانش زبان ارتباط گرفتن با افراد در جامعه، مشکل ساز است.
  • سبک زندگی گران در کانادا: اگر کار یا پشتیبان مالی خوبی نداشته باشید، زندگی در کانادا، مخصوصا در شهرهای بزرگ برایتان سخت خواهد شد. زندگی در کانادا هزینه‌بر است.
  • بالا بودن اجاره بها و مشکل مسکن: پیدا کردن یک خانه با اجاره مناسب برای مهاجرانی که هنوز از درآمد و جایگاه شغلی خود مطمئن نیستند، بسیار آزار دهنده است. اجاره بها در کانادا بالا است، البته دولت کانادا با وجود سازمان‌های حمایتی دولتی و غیر دولتی در این موارد راهگشا است، فقط اینکه باید نقشه‌ی راه را از یک مشاور خوب داشته باشید تا متحمل سختی نشوید.
  • تفاوت فرهنگی و حس تنهایی: البته که احترام به مهاجران از مواردی است که دولت کانادا سال‌ها بر روی آن کار کرده‌است و درصد بالایی از جمعیت کانادا را مهاجران تشکیل داده‌اند، اما باز هم تفاوت فرهنگی مخصوصا برای ایرانی‌ها تا مدت‌ها مشکل‌زا است.
  •  آب و هوا: در ذهن افراد آب و هوای سرد کانادا مثل آب و هوای قطب جاافتاده است. اما کانادا کشوری پهناور است و تنوع آب و هوایی دارد. همه چیز به انتخاب درست شما برمی‌گردد! اگر با یک وکیل مهاجرتی خوب درباره‌ی این موارد مشورت کنید، مطمئنا منطقه‌‌ای مناسب برای زندگی انتخاب خواهید کرد.

آیا از مهاجرت به کانادا راضی هستید؟

اگر صفر تا صد مهاجرت به کانادا را همراه با یک وکیل خوب و مجرب پیش‌روید، قطعا از مهاجرت به کانادا راضی خواهید بود. دولت کانادا شرایط مهاجرت را خیلی دقیق در وبسایت رسمی خود اعلام می‌کند؛ بنابراین، خیلی از افراد وسوسه می‌شوند به تنهایی و بدون مشورت برای مهاجرت اقدام کنند.

اما به دلیل عدم تسلط بر قوانین مهاجرتی، چه بسا مهاجرت از طریق کاری برای آن فرد مناسب‌تر از مهاجرت تحصیلی بوده و به راحتی می‌توانست اقامت دائم کانادا را به دست آورند.

آشنایی با هزینه زندگی در کانادا

برای اینکه دغدغه‌های مهاجرت به کانادا را به حداقل رساند، باید تمامی جنبه‌ها و شرایط زندگی کانادا را در نظر گرفت. در بین تمامی موارد، هزینه زندگی در کانادا اهمیت بیشتری دارد.  در خیلی از موارد، عدم تمکن مالی موجب می‌شود که متقاضی اقامت دائم کانادا را بیخیال شود.

برای مهاجرت به کانادا، علاوه بر خرج و مخارج سفر و گرفتن ویزا، باید دولت کانادا را متقاعد کنید که با توجه به تجربه کاری، مهارت‌ها و یا سابقه تحصیلی توانایی کسب درآمد دارید و یا از پشتیبانی مالی خوبی برخوردار هستید و از پس هزینه‌های زندگی برمی‌آیید. در غیر اینصورت به خاطر محدودیت‌های مالی و عدم داشتن منابع مالی کافی احتمال اینکه با درخواست مهاجرت شما مخالفت شود زیاد است.

برای اینکه بتوانید از این مرحله به سلامت عبور کنید، مشورت با وکیل مهاجرتی خوب خیلی کمک کننده است. وکیل مهاجرتی با تسلط کافی بر روی قوانین و شرایط زندگی در کانادا می‌تواند شما را راهنمایی کند. مثلا در برخی از موارد با داشتن جاب آفر و درخواست ویزای کار کانادا می‌توان با حداقل تمکن مالی راهی کانادا شد.

آشنایی با شرایط مهاجرت به کانادا

کانادا برای پذیرش متقاضیان مهاجرت با توجه به برنامه‌های استانی، بیش از ۱۰۰ برنامه مهاجرتی با میزان بالایی تبصره و قانون دارد. فقط یک وکیل مهاجرتی که تسلط کافی بر روی این قوانین و برنامه‌ها دارد، می‌تواند بهترین شرایط را برای مهاجرت شما تشخیص داده و شما را راهنمایی کند.

دولت کانادا هر ساله با توجه به نیاز به نیروی کاری در راستای اهداف اقتصادی خود، برنامه‌های مهاجرتی خود را به‌روزرسانی می‌کند. مثلا کدام استان به چه نیروی کار ماهر با چه نمره زبانی نیاز دارد.

شرایط کار مهاجران در کانادا

شرایط کار در کانادا بسته به نوع شغل و قوانین استانی برای مهاجران و حتی شهروندان تا حدودی متفاوت است. به طور کلی دولت کانادا برای کار قوانین عمومی دارد مثل پرداخت حقوق منصفانه، ساعات کاری مشخص همراه با استراحت روزانه و هفتگی، مرخصی، بیمه‌های اجتماعی و قوانین ایمنی و بهداشت.

درخواست جاب آفر: برای پیدا کردن کار در کانادا، باید برای درخواست جاب آفر اقدام کنید. یک مجوز کار قانونی، تضمین کننده‌ی آینده‌ی شغلی شما است. دقت داشته باشید که خیلی از افراد سودجو با ارسال مجوز کار غیر قانونی شما را به چالش می‌اندازند. تشخیص مجوز کار قانونی را با وکیل مهاجرتی خود در میان بگذارید.

تسهیلات برای مهاجران: دولت کانادا در برخی از مناطق، برای استقبال از مهاجران و حمایت از آن‌ها تسهیلات و برنامه‌های مهاجرتی خاصی ارائه می‌دهد. برای بهره‌مندی از این برنامه‌ها و تسهیلات با وکیل مهاجرتی خود مشورت کنید.

  • حمایت از کارگران: قوانین کاری در کانادا برای حفظ حقوق کارگران، از جمله مهاجران، بسیار سختگیرانه اجرا می‌شود.
  • مزایای اجتماعی: مهاجران نیز می‌توانند از مزایای اجتماعی مانند بیمه‌ و سایر حقوق اجتماعی در کانادا بهره‌مند شوند.
  • حقوق و دستمزد: مهاجران همانند شهروندان، حقوق و دستمزد مشابهی خواهند گرفت.

چطوری با ویزای کار به اقامت دائم برسیم؟

اگر برای مهاجرت از مشورت وکیل خوب بهره‌مند شوید، بدون صرف هزینه‌های اضافه می‌توانید به اقامت دائم کانادا برسید. در خیلی از موارد، متقاضی با مهارتی که دارد می‌تواند به راحتی مجوز کار گرفته و با آرامش خاطر از طریق ویزای کاری راهی کانادا شود.

شرایط مهاجرت تحصیلی

همانطور که گفته شد، برای مهاجرت به کانادا بیش از صد برنامه مهاجرتی وجود دارد. یکی از آن مسیرها، شرایط مهاجرت تحصیلی کانادا است. با مراجعه به دفتر مهاجرتی معتبر و بیان کردن شرایط خود، کارشناس مهاجرت به کانادا با تسلط کافی بر روی قوانین، بهترین روش مهاجرت را به شما پیشنهاد می‌دهد.

خیلی از متقاضیان می‌توانند با درخواست ویزای تحصیلی به اقامت دائم کانادا برسند. با توجه به نمره‌ی معدل، دانش زبان، رشته‌ی تحصیلی و تمکن مالی، وکیل مهاجرتی دانشگاه، شهر و منطقه‌‌ای را پیشنهاد می‌دهد تا علاوه بر تحصیل موفق با خرج و مخارج مناسب و متعارف، موقعیت شغلی خوبی هم داشته باشد.

بهترین روش مهاجرت به کانادا برای من کدام است؟

در خیلی از موارد، با توجه به تشخیص وکیل مهاجرت کانادا ، شاید ویزای استارتاپ یا ویزای کارآفرینی بهترین و کوتاه‌ترین مسیر برای مهاجرت شما باشد تا ویزای کاری و تحصیلی! کانادا برنامه‌ها و تسهیلات متنوعی برای مهاجرین ارائه می‌دهد و خیلی وقت‌ها بخاطر عدم آگاهی از این تسهیلات و راهنمایی‌های غلط افراد ناآگاه سختی‌های مهاجرت چند برابر شده و حتی منجر به ریجکت ویزا می‌شود.

با انتخاب درست مسیر مهاجرت را برای خود آسان کنید و دغدغه‌های مهاجرت راه به حداقل برسانید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ