چه کتونی برای پیاده روی مناسب است؟

0

مطابق با گفته پزشکان پا قلب دوم انسان است، پا موظف است که وزن بدن را تحمل کند از این جهت انتخاب کتونی مناسب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، در صورتی که برای پیاده روی به کتونی مناسب نیاز دارید مطالعه این مقاله را به شما توصیه می کنیم.

کتونی ها انواع مختلفی دارند، کتونی پیاده روی یکی از انواع کتونی های کاربردی است که هر فردی به آن نیاز پیدا می کند، توصیه می شود برای پیاده روی از کتونی مخصوص استفاده کنید، کتونی پیاده روی باید راحت و سبک باشد و به هیچ آسیبی به هیچ بخشی از پای تان وارد نکند.

کتونی پیاده روی مناسب ویژگی های مختلفی دارد، از طریق آشنایی با این ویژگی ها می توانید انتخاب بهتری داشته باشید.

کتونی پیاده روی

بخش های مختلف کتونی پیاده روی

پیش از تصمیم به خرید کتونی پیاده روی لازم است که با اجزای مختلف کتونی آشنایی کافی پیدا کرده و کتونی مناسبی را خریداری کنیم، در این بخش مهم ترین ویژگی های کتونی پیاده روی را مطرح خواهیم کرد.

محافظ تاندون آشیل کتونی پیاده روی

محافظ تاندون آشیل بخش از کتونی است که از پاشنه پا محافظت کرده و ضرباتی که ممکن است به آشیل وارد شود را دفع می کند.

طوق مناسب کتونی پیاده روی

طوق کفش دارای بالشتکی نرم است که از مچ پا محافظت می کند.

رویه کتونی پیاده روی

رویه علاوه بر محافظت از روی پا، کفش را کاملاً محکم در پا نگه می دارد، رویه کتونی پیاده روی باید مشبک باشد تا امکان گردش هوا در آن فراهم شود.

کفی کتونی پیاده روی

کفی کفش پیاده روی دارای بالشتک مخصوصی است که این بالشتک می تواند پاشنه و قوس کف پا را پشتیبانی کند، امکان خارج کردن کفی های محرک و شستشوی آن ها وجود دارد.

زیره کتونی پیاده روی

از آن جایی که زیره کتونی با زمین در ارتباط است باید از کیفیت کافی برخوردار باشد، شیارها و عاج های به کار رفته در زیره کتونی به حفظ تعادل و راحت تر راه رفتن کمک می کنند.

پنجه کتونی پیاده روی

انگشتان پا در قسمت پنجه کتونی قرار می گیرند، از این جهت پنجه مناسب کتونی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، در نتیجه هنگام پیاده روی از کتونی مناسب استفاده کنید.

در صورتی که پنجه کتونی تنگ باشد امکان آسیب دیدن پا وجود دارد، ضمن اینکه ممکن است انگشتان پا دچار انحراف و تغییرات ظاهری شوند، از این جهت کتونی پیاده روی باید کاملا راحت باشد و بیش از حد تنگ یا گشاد نباشد.

کتونی پیاده روی

نکات مهم خرید کتونی پیاده روی

در این بخش نکات مهمی را که ممکن است برای خرید کتونی نیاز پیدا کنید را بررسی خواهیم کرد تا بتوانید بهترین خرید را انتخاب کنید.

  1. از ویژگی های پاهای تان اطلاع کافی داشته باشید.

خرید کتونی پیاده روی مخصوص با فرم و شکل پاهای تان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، به طور کلی شکل پاها، اندازه پنجه، طول کف پا و… با هم متفاوت هستند.

ضمن این که ممکن است برخی از پاها ناهنجاری هایی همچون گودی کف، صافی کف و… داشته باشند، از این جهت ضروری است که با ویژگی های پاهای تان آشنایی کافی داشته باشید.

  1. تغییرات پاهای تان را در نظر بگیرید.

در گذشته افراد بر این باور بودند که سایز پاهای بزرگسالان هیچ فرقی نمی کند، اما خوب است بدانید که سایز و فرم پاها به مرور زمان تغییر می کند و لازم است که هر دو سال یک بار سایز پاها اندازه گیری شوند.

  1. برای پیاده روی، از کتونی مخصوص پیاده روی استفاده کنید.

از پوشیدن کفش دو برای پیاده روی خودداری کنید، در صورتی که هم پیاده روی می کنید و هم می دوید توصیه می شود که دو جفت کتونی مخصوص دو و پیاده روزی خریداری کنید.

۴. خرید کتونی پیاده روی را در پایان روز انجام دهید.

از آن جایی که در طول روز پا متورم می شود و پاها هنگام راه رفتن دچار انبساط می شوند توصیه می شود برای جلوگیری از خرید کتونی در سایز اشتباه خرید کتونی را در پایان روز انجام دهید.

۵. برای خرید کتونی پیاده روی جوراب مناسب بپوشید.

در صورت استفاده از جوراب مخصوص پیاده روی توصیه می شود که هنگام خرید کتونی پیاده روی آن را همراه خود برده و با کتونی بپوشید.

  1. کتونی پیاده روی نباید خیلی تنگ یا گشاد باشد.

کتونی مناسبی را خریداری کنید که پای تان کاملاً آزادانه در آن حرکت کند، کتونی نباید خیلی تنگ یا خیلی گشاد باشد، در حین پیاده روی پای تان نباید بلغزد، ضمن این که اندازه پاشنه باید مناسب باشد.

کتونی پیاده روی

خرید کتونی پیاده روی بر اساس فرم پا

همه پاها برای حفظ تعادل بدن به طور طبیعی دارای قوس هستند، شکل و اندازه قوس کف پا به مواردی از جمله عضلات، رباط ها، تاندون ها، و… بستگی دارد، ممکن است برخی از افراد کف پای صاف داشته باشند و قوس کف پای شان به اندازه کافی نباشد، ضمن این که برخی دیگر از افراد قوس کف پای زیاد و در اصطلاح گودی کف پا دارند.

برای خرید کتونی پیاده روی مناسب باید کتونی را با توجه به میزان قوس کف پای تان و همین ‌طور فرم پای تان انتخاب کنید تا پاهای تان دچار آسیب نشوند و حتما از فروشگاه های معتبر کتونی خرید خود را انجام دهید تا بهترین تجربه را داشته باشید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ