روستای اوزی کجاست +نقشه

0

روستای اوزی در کدام استان است ، روستای اوزی در کدام شهراست ، روستای اوزی کجای ایران است ، نقشه روستای اوزی

روستای اوزی کجاست

روستای اوزی یکی از روستاهای شهرستان ورزقان است که در دهستان بکرآباد و در منطقه جنگلی حسن اوو واقع است، این روستا در شمال غربی ورزقان و فاصله آن حدود ۴۰ کیلومتر از ورزقان می‌باشد و دورادور آن را معدن مس سونگون (از جهت شرق) ، روستای قودلار خالی از سکنه (از جهت شمال) و روستای کلم (از جهت غرب) احاطه کرده اند . اوزی حدوداْ دارای ۳۰ خانوار میباشد که در دامنه جنگل با خانه هایی خشتی و چوبی سکنی گزیده اند که خوشبختانه در زلزله اخیر آذربایجان به دلیل قدرت کم زمین لرزه در این مناطق اکثر خانه ها سالم مانده اند .

ورزقان آذربایجان شرقی روستای اوزی اخبار آذربایجان شرقی

تنها منبع درآمد مردمان روستای اوزی دامداری و قالی بافی است و به دلیل ناهمواری زمین امکان کشاورزی در این روستا وجود ندارد . اوزی در عین حال که محروم است ولی مردمانی بسیار مهربان و مهمان نواز دارد واز این گذشته، آبشار و جنگلهایی زیبا دارد که سالانه هزاران دوستدار طبیعت برای تفرج به این روستا مسافرت میکنند. اما حیف که اوزی با آن همه زیباییش از محرومیت بسیار بسیار رنج میبرد

ورزقان آذربایجان شرقی روستای اوزی اخبار آذربایجان شرقی

روستاهای اطراف اوزی روستاهای خویناری (خوینرود) ، طیفیل (طویل)، کلم ،اردشیر، دونگاه ،بینه کاغی (بینه دیق) و نبی جان ،بالیجا( بالوجه)، میباشد .

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ