جنگل های پیرداوود کجاست +نقشه

0

جنگل های پیرداوود در کدام شهر است ، جنگل های پیرداوود کجای ایرانه ، نقشه جنگل های پیرداوود در کدام استان است

جنگل های صعب العبور پیرداوود کجاست

دسترسی به جنگل های پیرداوود از راه معدن مس سونگون و نهایتاً روستای خوینه رود است. پس ازآن به دلیل صعب العبور بودن بایستی ادامه راه را پیاده پیمود. این جنگل‌ها را کوهنوردان با نام «حسنو مشه سی» می‌شناسند و علت معروف شدن به پیر داوود، وجود بقعه‌ای مربوط به شخصی به همین نام است که گویا درگذشته فردی عابد و زاهد بوده و در دل جنگل‌ها زندگی می‌کرده است.

ورزقان آذربایجان شرقی جنگل های پیرداوود اخبار آذربایجان شرقی

مسیر سخت پیر داوود باعث شده کم‌تر شناخته شود و درنتیجه کاملاً بکر و طبیعی باقی بماند. غالب مسافران این منطقه کوهنوردانی هستند که به صورت گروهی و با تجهیزات وارد جنگل‌ها می‌شوند. این ناحیه سراسر پوشیده از گیاهان و درختان مختلف است و اگر در تابستان به آن سفر کنید، می‌توانید انواع بلوط، ازگیل، تمشک، زرشک و انگور را در آن ببینید. آرامگاه پیر داوود نیز در میان این جنگل‌ها قرار دارد و درگذشته محل ادای نذر اهالی منطقه بوده است.

ورزقان آذربایجان شرقی جنگل های پیرداوود اخبار آذربایجان شرقی

از امامزاده میرداود (آرامگاه پیرداود) در شهرستان ورزقان و جنگل پیر داود در نزدیکی روستای خوینه‌رود گرفته تا روستاهایی قرار گرفته در اطراف روستای خوینه‌رود مانند «سونگون»، «طویل»، «اوزی»، «کلم»، «بنه دیق» و «اردشیر». علاوه بر بهشت گمشده ایران یعنی «جنگل‌های ارسباران» در این بخش از استان آذربایجان شرقی، می‌توان به منطقه بکر «هفت چشمه» و قلعۀ تاریخی «آغجا قلعه» اشاره کرد. این منطقه جنگلی، سالانه میزبان گردشگران داخلیو  خارجی زیادی است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ