رفوگری فرش در اراک / تعمیرات فرش دستباف و ماشینی

0

رفوگری فرش در استان مرکزی ، بهترین تعمیر فرش در اراک ، رفوگری فرش سوخته

رفوگری فرش در اراک

رفوگری فرش یکی از مهم ترین خدمات ترمیم و مرمت فرش های اسیب دیده است که در مراکز زیادی در اراک صورت میگیرد. اسیب دیدگی های فرش تو ذوق صاحب خانه میزند و همچنین احتمالا خرابی سایر قسمت ها را نیز ایجاد می کند. در این زمان است که به راحتی و با استفاده از خدمات رفوگری فرش در اراک می توان این مشکل را به بهترین شکل ممکن حل کرد. فراموش نکنید که رفوگری فرش کاری بسیار حساس است و در بسیاری از مواقع نیاز به تخصص و مهارت زیادی دارد. به همین علت هرچه فرش شما ارزشمند تر باشد باید در انتخاب رفوگری فرش خود در اراک دقت بیشتری کنید.

رفوگری فرش سوخته رفوگری فرش بهترین رفوگر فرش

هر قالی مثل آدمیزاد زنده است با اولین گره خامه بر پودهای دار متولد می شود و رشد می یابد و با کامل شدن و افتادن در زیر پای مردم فصل جدید زندگیش آغاز می شود، زندگی همیشه سرخوشی نیست ، قالی هم گاه پیر و نخ نما می شود و یا بر اثر استفاده زیاد و یاقرار گرفتن در معرض رطوبت،آتش، بیدزدگی وپوسیدگی نیاز به ترمیم پیدا می کند.

اینجاست که تلفیقی از هنرها و مهارت ها مثل خامه شناسی، رنگ شناسی، مهارت بافت، تنه کشی ونظیر آن در وجود یک رفوگر حرفه ای خودنمایی می کند و روح مجددی را در کالبد نیمه جان قالی می دمد.

رفوگری مکمل هنرفرشبافی است اگرچه نام اولین کسی که در استان مبادرت به رفوگری کرده در هاله ای از ابهام قرار دارد و گمنام زیسته و گمنام مرده، ولی با هنرش همواره زنده است و امروز تجارب او دستمایه احیای زیراندازهای آسیب دیده می شود.

از ضایعات و آسیب های جدی فرش دستباف می توان به ضایعات ناشی از کهنگی و طول عمر قالی از قبیل پوسیدگی، پاره شدن شیرازه، دررفتگی و فرسودگی چله ها، جرخوردگی و پارگی،رنگ پریدگی و یااز بین رفتن پرزها، نواقص ایجاد شده ناشی از آتش سوزی و سوختگی، بیدزدگی، پوسیدگی ناشی از رطوبت و یا موادشیمیایی، بریدگی با وسایل برنده اشاره کرد که بسته به اینکه سطحی باشد یا عمقی باید عملیات ویژه ای برای آن توسط رفوگر انجام شود.

یکی از کارهای مهم رفوگران عملیات مرمت و پرداخت فرش است که برای انجام آن ابزارهایی شامل قلاب، درفش، خواب پشت، دفتین، قیچی، دمباریک(انبردست)، سوزن دردو اندازه کوچک وبزرگ، پود، نخ پنبه ای(چله)،نخ ابریشمی، ظرف آب، تخته، چکش، میخ کش، اتو، کیله و میخ نیاز است.

انتخاب خامه و میزان کهنگی آن متناسب با عمر قالی اهمیت زیادی دارد و از طرفی نیز یک رفوگر برجسته باید به نقشه قالی آسیب دیده تسلط داشته و بتواند بخش معیوب را نظیر سایر بخش ها ترمیم کند به طوری که آن حوزه درمتن قالی همانند سایر قسمتها به نظر آید.

رفوگری فرش سوخته رفوگری فرش بهترین رفوگر فرش

هزینه رفوگری فرش در اراک چقدر است

از عواملی مانند میزان اسیب فرش شما و دست بافت یا ماشینی بودن آن تاثیر میگیرد.

آدرس رفوگری فرش در اراک

نشانی : بازار اراک – پاساژ مهدیه – طبقه دوم – رفوگری کیشانی

شماره تماس : ۰۹۳۶۲۰۴۳۷۵۱

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ