خصوصیات افراد سمی: اگر این نشانه ها را دارید یک فرد سمی هستید!

0

خصوصیات افراد سمی: برای داشتن زندگی شاد و سالم باید نکات متعددی را مورد توجه قرار داد. زندگی و روابط شاد و سالم از صد چیز کوچک تشکیل شده است. توجه به این نکات می تواند فضای بهتری برای شما ایجاد کند. انسان موجودی اجتماعی است و ناگزیر از ارتباط برقرار کردن با دیگران است. اما برای این برقراری ارتباط باید توجه زیادی شود. صحبت و هنمنشینی با افراد نامناسب و یا سمی می تواند زندگی را برای ما سخت و ناآرام کند. بخش موفقیت مجله خبری چشمک امروز به مهمترین خصوصیات افراد سمی پرداخته است.

افراد سمی

خصوصیات افراد سمی چیست؟

افراد سمی افرادی هستند که به صورت عمدی یا سهوی باعث ناراحتی و حال بد ما می‌شوند، این افراد انرژی ما را گرفته و اعتماد به نفس ما را از بین می‌برد. این افراد به شخصیت ما آسیب وارد می‌کنند و در موارد شدید تر ما را وابسته خود کرده و توانایی انجام بسیاری امور و تفکر را از ما می‌گیرند. در نهایت آنچه برای ما می ماند بسیاری بیماری های ذهنی و جسمی است. برخی از مهمترین خصوصیات افراد سمی عبارتند از:

خودشیفته بودن

یک خودشیفته همواره نیازمند تحسین دیگران است. او تحسین همه را می خواهد. این گونه او می تواند خود را مطرح کند. خودشیفته ها دائماً به دنبال شریک زندگی عالی هستند. آنها صادقانه فکر می کنند که رابطه فعلی آنها به اندازه کافی برای ادامه کامل نیست. این افراد بیشتر از آنکه نواقص خود را به عملکرد و رفتار خود ارتباط دهند، تلاش می کنند که دیگران را مقصر جلوه دهند.

فرد بیش از حد رمانتیک

درست گفته اند که هر چیزی، میزان متعادل آن مناسب است. روند اغواگری و ایجاد یک رابطه جدید برای هیجان بیشتر برای یک فرد بیش از حد رمانتیک بسیار مهم است. چنین افرادی عاشق برداشت های جدید هستند و نمی توانند روتین را تحمل کنند. در یک زندگی روتین و عاشقانه معمول، آنها فقط خسته می شوند. لذا این افراد برای جلوگیری از این امر، بدنبال ابزار های جدیدی برای سرگرمی هستند تا خود را شاد کنند. این چنین افرادی از هر حد و مرزی متنفرند و بیش از همه برای آزادی ارزش قائل هستند. لذا خیانت کردن در چنین افرادی چندان دور از ذهن نیست.

عدم اعتماد به نفس

میزان وجود اعتماد به نفسهر فردی ممکن است در برخی حوزه ها اعتماد به نفس داشته باشد و در برخی حوزه های دیگر خیر. با این حال، اگر فردی نداند چگونه زندگی خود را بگذراند و دائماً به تأیید دیگران نیاز داشته باشد، نشانه خطرناکی است. وقتی چنین افرادی کوچکترین نشانه ای از بیگانگی را می بینند، بلافاصله به دنبال یک رابطه جدید می شوند که در آن همه چیز متفاوت باشد. همه این چیزها فقط در خدمت ابراز وجود این افراد است.

 بیش از حد خودخواه

افراد خودخواه آنقدر به خود و منافع خود فکر می کنند که به دیگران نمی توانند بیندیشند. آنان این واقعیت را نمی پذیرند که نزدیکترین و عزیزترین آنها نیز ممکن است رنج بکشد. با این حال، آنها می دانند که ممکن است دلیل این رنج باشند، اما توجهی ندارند.  افراد خودخواه معتقدند که هنجارهای اخلاقی برای آنها مناسب نیست. آنها همیشه خود را به خاطر چیزهایی که نمی توانند در دیگران تحمل کنند می بخشند.

افراد زود رنج

رنجور همیشه نقش شهید را بازی می کند. هر چیز کوچکی ممکن است آنها را ناراحت کند. این افراد همیشه به دنبال کسی هستند که بتواند به آنها آرامش دهد. هنگامی که شریک زندگی آنها نتواند آنچه را که می خواهند به آنها بدهند، افراد مبتلا به دنبال شخص جدیدی می گردند.

منتقد

یک نوع دیگر از افراد که به اندازه کافی اعتماد به نفس ندارند. کسانی که دوست دارند در مورد هر چیز کوچکی از دیگران انتقاد کنند و توصیه هایی (اغلب ناخواسته) ارائه دهند، فقط از آن به عنوان وسیله ای برای ابراز وجود استفاده می کنند. نیازی به گفتن نیست که آنها از آسیب رساندن به اطرافیان خود نمی ترسند و قادر به ایجاد یک رابطه سالم نیستند.

نتیجه تعامل با افراد سمی چیست؟

انسان موجودی اجتماعی است و بسیاری از زمان خود را در اجتماع و تعامل با دیگران صرف می کنیم. در نتیجه تعامل با دیگران میتواند تاثیر بسزایی در سلامت روان و جسم ما دارد. اگر افرادی که در زندگی ما هستند سمی باشند ما انرژی زیادی را از دست میدهیم و در انجام فعالیت های دیگر زندگی خود ناکام خواهیم بود، ناچار می‌شویم زمان زیادی از وقت خود را صرف بحث با این افراد یا بازیابی انرژی از دست رفته کنیم که آسیب زیادی به زندگی ما میزند. صحبت های این افراد ممکن است تا مدت ها فکر ما را درگیر کند و تمرکز ما را مختل کند.

علاوه بر این ها انواع مشکلات روان شناختی و جسمانی زیادی را نیز برای ما به همراه دارد مانند:

 1. افسردگی
 2. کاهش عزت نفس
 3. افزایش خشم
 4. بی میلی به اجتماع
 5. کاهش روابط اجتماعی
 6. احساس بی معنایی در زندگی
 7. سردرد
 8. از بین رفتن خودشناسی و خود اگاهی شما
 9. اختلال در تنفس و ضربان قلب
 10. ایجاد تیک های عصبی
 11. استرس و اضطراب
 12. احساس غمگینی
 13. احساس گیر کردن در یک محیط جبرگراینه و از دست دادن کنترل زندگی

افراد سمی ممکن است در زندگی هر شخصی تاثیرات و ضرر های متفاوتی را ایجاد کنند. و نسبت به نزدیکی ان فرد و مدت ارتباط با او ممکن است این آسیب ها متغیر باشد.

انواع آدم های سمی

آدم های سمی را میتوان به بیش از ۳۰ نوع تقسیم بندی کرد اما فراگیر ترین آنها موارد زیر است

 1. تحقیر گر: افرادی که در جمع یا تنهایی شروع به مسخره کردن دیگران و از بین بردن عزت نفس آنها می کنند.
 2. پر حرف: افرادی که زمان زیادی از تایم ما را میگیرند تا بتوانند پرحرفی کنند.
 3. شایعه ساز: افرادی که مداوم با دروغ و شایعه پراکنی ذهن شما درگیر میکنند.
 4. سودجو: افرادی که فقط به فکر منافع خود هستند و به راحتی شما را به منافع خود می‌فروشند.
 5. تندخو: افراد پرخاشگری که ممکن است به شما آسیب بزنند
 6. شاکی از روزگار: افرادی که مداوم در حال غر زدن هستند و حال شما را نیز خراب میکنند.
 7. مغرور: افرادی که فکر می کنند همه چیز را بهتر از بقیه می دانند و حاضر به کمک خواستن از بقیه نیستند.
 8. مظلوم نما: آدم های سمی که مداوم خود را به ضعف میزنند و از این طریق از شما سواستفاده میکنند
 9. چاپلوس ها: افرادی که با تعریف و تمجید در تلاش هستند تا از شما سواستفاده کنند.
 10. انحصار طلب ها: آدم های سمی که شما را فقط برای خود می خواهند و به روابط اجتماعی شما آسیب وارد میکنند.

منبع: chashmak

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ