میخوام از دوست پسرم شکایت کنم ؟

0

میخوام از دوست پسرم شکایت کنم ؟

خانمی ۳۱ ساله هستم ( البته دختر بودم ) با آقایی همسن خودم آشنا شدم، ۴ سالی با هم بودیم به قصد ازدواج، از اول هم بهم گفت برای ازدواج میخوامت .

بعد از ۴ ماه آشنایی بهم پیشنهاد رابطه جنسی داد ، منم با خودم گفتم میخوایم ازدواج کنیم عبیب نداره و … !

چه خواستگارانی که اومدن به خاطرش همه رو ردش کردم، خیلی بهش وابسه شده بودم … ۲ هفته ای میشه بهم گفته ما به درد هم نمیخوریم  و کات . همه چی تموم شد. هر چی بهش گفتم بیا مشکلمون رو حل کنیم گفت نه . گوشیش رو هم جواب نمیده …

سنممم رفته بالا دیگه کسی خواستگاریم نمیاد . از طرفی هم دختر نیستم … میخوام از دستش شکایت کنم با احساسم بازی کرد ازم سئو استفاده کرد .

کسی میدونه چطور باید ازش شکایت بکنم ؟ اگه تو دادگاه بگم با هم زنا داشتیم منم جرمی مرتکب شدم ؟ امکان داره به منم حکم شلاق بدن یا نه ؟
لطفا راهنماییم کنید

معرفی وکیل خوب شکایت از دوست پسر روابط دوست دختر و دوست پسر رابطه جنسی قبل از ازدواج رابطه جنسی با دوست پسر خاطرات با دوست پسر

جواب : چنانچه از جرم رابطه نامشروع شکایتی دارید به صورتی که دو طرف راضی به انجام این کار بوده اند، بایستی به دادگاه مراجعه نمایید، اما چنانچه از جرم رابطه نامشروعی شکایت دارید که به صورت تهدید و با زور انجام شده است بایستی به دادسرا مراجعه نمایید.

مواردی که منجر به شکایت از دوست پسر می شود

از جمله مواردی که هنگام مطرح شدن در جلسات مشاوره با وکیل تلفنی یا حضوری معمولا منجر به شکایت از دوست پسر می شود عبارتند از:

  • شکایت پیرامون ازاله بکارت
  • شکایت بابت تهدید دوست پسر نسبت به افشای اطلاعات شخصی همچون عکس
  • شکایت بابت فریب در رابطه
  • شکایت بابت تهدید برای انجام رابطه نامشروع

دقت نمایید که چنانچه بخواهید برای شکایت از دوست پسر نزد دادگاه شکایت کنید بایستی ادله کافی داشته باشید

قوانین مرتبط با روابط دوست پسر و دوست دختر

برای شکایت درباره روابط نامشروع و به عبارتی دیگر، نحوه شکایت از دوست پسر بایستی ابتدا ماده قانونی مربوط به این جرم را به خوبی شناخته و آن را بررسی نمایید.

مطابق قانون شماره ۶۳۷ قسمت تعزیرات از قوانین مجازات اسلامی چنین آمده است:

چنانچه مرد و زنی که میان آن ها علقه زوجیت نباشد و مرتکب روابط نامشروع و یا عمل منافی عفت غیر از زنا همچون تقبیل (بوسیدن) و یا مضاجعه (هم آغوشی) شوند، به مجازات شلاق تا ۹۹ ضربه محکوم خواهند شد و چنانچه عمل با اکراه و عنف بوده باشد صرفا اکراه کننده تعزیر خواهد شد.

در خصوص این قانون و مصادیق آن، اختلاف نظر های زیادی وجود دارد؛ در اینجا چندین نمونه از تفاسیر این قانون را برای شما بیان می کنیم:

  • مطابق نظریه مشورتی شماره ۷/۳۰۲۲ چنین بیان می شود که صرف تنها بودن مرد و زن در یک مکان نمی تواند مصداق رابطه نامشروع و یا انجام اعمال منافی عفت باشد.
  • مطابق نظریه مشورتی شماره ۷/۳۴۹۲ که در تاریخ ۸/۶/۸۸ بیان شده است: ارتباط تلفنی می تواند یکی از مصادیق رابطه نامشروع باشد که مطابق قانون مشمول مجازات است و قابل پیگیری نیز می باشد، به این منظور باید با قوانین مربوط به مجازات رابطه نامشروع تلگرامی و تلفنی آشنا شوید.
  • مطابق نظریه مشورتی شماره ۷/۹۳۷ که در تاریخ ۲۳/۵/۹۲ بیان شده است: صرف بودن با نامحرم در خلوت هایی اعم از منزل، داخل وسایل نقلیه و یا هر جای دیگری در قانون جرم نیست، چرا که مطابق قانون شماره ۶۳۷ رابطه نامشروع، صرفا باید با اعمال منافی عفت همچون تقبیل و مضاجعه همراه باشد.

گرچه بیشتر دادگاه های فعلی در زمینه پرونده های مربوط به این ماده قانونی، رابطه نامشروع را صرفا به اثبات تماس جسمی و فیزیکی محدود نمی دانند، اما تعداد کمی از قاضیان محترم نیز معتقدند برای رابطه نامشروع غیر جسمانی همچون روابط دوستی های مجازی و شکایت از دوست پسر هنوز جرم انگاری نشده است.

 

مطابق ماده قانونی شماره ۳۰۶ قانون آیین دادرسی کیفری اصلاح شده در تاریخ ۲۴/۳/۹۴ رسیدگی به جرائم عمل نامشروع و نیز عمل منافی عفت مستقیما در صلاحیت دادگاه است.

به این معنا که نحوه شکایت از دوست پسر به این صورت است که بایستی مستقیما به دادگاه مراجعه نموده و ثبت شکایت نمایید، این در حالی است که برای مابقی شکایات بایستی ابتدا به دادسرا مراجعه کرد.

ضمنا در حال حاضر برای ثبت شکایت در دادسرا یا دادگاه ابتدا باید به دفاتر خدمات قضایی مراجعه نمود.

بنابراین مطابق ماده  ۳۰۶ قانون آیین دادرسی کیفری جرائمی همچون زنا، لواط و دیگر جرائم منافی عفت بایستی به صورت مستقیم در دادگاه صالح رسیدگی شود.

لازم به ذکر است که در ماده ۳۰۶ قانون آیین دادرسی کیفری: منظور از جرائم منافی عفت، جرائم منجر به حد و یا جرائمی همچون تقبیل و مضاجعه می باشد.

 

پاسخ کاربران :

حکم دادگاه این خواهد بود که زنای شما غیر محصنه بوده و احتمالا پسر احضار بی اطلاعی می کنه و تبرئه می شه و دختر که شما باشید تازیانه می خورید. حالا هر جا دوست دارید می تونید شکایت کنید.

***

شما نه مورد تجاوز قرار گرفتید و نه هیچ چیز دیگه درضمن خودتونم هم مجازات میشید به جرم زنا بعدشم شما خودتون باید جرات نه گفتن رو میداشتید … کاملا تغصیر خودتونه…

***

من شنیدم که اگه ادعاى شما اثبات بشه ، بدستور قاضى و تعیین مهریه توسط دادگاه در شان خانوادگى شما ، خطبه عقد بینتون جارى میشه که تعهد عشق و خوشبختى بوجود نمیاره ، فقط شما به مهریه میرسید و زندگى مشترک  سرد و ناپایدار خواهید داشت .

پیشنهاد میدم با وکیل مجرب تماس گرفته و مشاوره نمایید ، حداقل میتوانید جریمه مالى بعنوان مهریه از اون نامرد دریافت کنید ، که اگه نپردازه میتونید زندانیش بکنید ، البته باید DNA اون یا مدرک دادگاه پسند ارائه بدید ، اگه لباس یا ملحفه نشسته از رابطه خودتون دارى ، براى مدرک نگهدار و  توى ماشین لباسشویى ننداز.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ