گل پرسپولیس به مس رفسنجان آفساید بود یا نه (نظر کارشناسان)

0

گل پرسپولیس به مس رفسنجان آفساید بود یا نه

ویدیویی واضح و فریز شده از گل پرسپولیس به مس رفسنجان (گل قهرمانی ۱۴۰۳) را در سایت ساتین مشاهده می کنید.

دانیال مرادی سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال:

با زوایای موجود نمی‌توان قاطعانه گفت که بازیکن پرسپولیس در آفساید است یا نه، با این وجود به نظر می‌رسد پای مدافع، آفساید را پر کرده است.

اگر دقت کنید برخی از کارشناسان گفتند بازیکن در منطقه آفساید است، در صورتی که ما باید نشان دهیم که به وضوح بخشی از بدن بازیکن جلوتر از توپ و مدافع حریف است. به دلیل همین بحث‌ها فیفا پیشنهاد کرده که کل بدن بازیکن باید جلوتر از مدافع باشد تا آفساید باشد.

این چیزی که ما می‌بینیم به نظر می‌رسد پای مدافع مس آفساید را پر کرده و گل در شرایط سالم به ثمر رسیده است.

نظر کارشناسان در مورد گل پرسپولیس به مس رفسنجان

کارشناسان معروف داوری فوتبال ایران با تصاویر فریز شده ، عقیده خود را در گفت‌وگو با رسانه‌های مختلف اعلام کردند که اغلب به کیفیت فنی نامناسب تصاویر برای اعلام نظر اشاره کرده‌اند.

عادل فردوسی پور: گل قهرمانی پرسپولیس، به دلیل آفساید باید مردود اعلام می‌شد، اگر کمک داور ویدیویی بود همه چیز تغییر می‌کرد.

محمدرضا ابوالفضلی: تشخیص این صحنه بسیار دشوار است. برای تشخیص این صحنه نیاز به دوربین روی خط هست و نمی‌توانیم از این زاویه تشخیص بدهیم.

گل پرسپولیس به مس کارشناسی داوری بازی پرسپولیس کارشناسان داوری آفساید گل پرسپولیس

محمدحسین ترابیان: سلام وقت بخیر. با توجه به زاویه دوربین و صحنه های پخش شده ، ارزیابی این صحنه بسیار سخت است. برای ارزیابی صحنه ، باید دوربین دقیقا روی خط آفساید باشد تا نظر قطعی اعلام گردد. مضاف بر این برای ارزیابی و کارشناسی اینجور صحنه ها نیاز به تکنولوژی‌ VAR میباشد.

 

مهدی عالیقدر: به واقع تشخیص اینکه زننده گل در وضعیت آفساید میباشد نیازمند VAR و دوربین روی خط می‌باشد، در این موارد بهترین تصمیم گیرنده کمک داور است، لذا میبایست با توجه به جایگیری خوب کمک داور به تصمیم وی احترام بگذاریم.

 

ابراهیم میرزابیگی: پای بازیکن مس رفسنجان مساوی با بازیکن پرسپولیس است و به همین دلیل این صحنه نمی‌تواند آفساید باشد و گل صحیح است.

 

حسین عسگری: صحنه خیلی سختی است و باز هم دوربین روی خط آفساید نیست اما جای بحث دارد. با این تصاویر به نظر می‌رسد زمان پاس بازیکن هم‌دسته، بازیکنی که گل زد نیم گام در آفساید باشد اما باز هم تاکید می‌کنم تا دوربین روی خط نباشد، نمی‌توانیم نظر قطعی بدهیم.

 

تورج حق‌وردی: گل پرسپولیس در موقعیت آفساید به ثمر رسید.

 

بابک وسیله‌بر: صحنه بسیار سختی است و نیاز به وی ای آر دارد و تشخیص دقیق آن از فیلمبرداری روی خط آفساید مقدور است، اما از این زاویه زمان لمس توپ توسط همدسته مهاجم، زننده گل در موقعیت آفساید به نظر میرسد.

 

سعید علی نژادیان: با این زاویه تصویر برداری و با توجه به اینکه دوربین دقیقا روی خط آفساید قرار ندارد، تشخیص قطعی اینکه مهاجم در آفساید قرار دارد یا خیر مشکل است.برای این گونه صحنه ها وجود تکنولوژی VAR لازم است.

 

نوید مظفری: متأسفانه ما همیشه مشکل تصویربرداری داریم. در این صحنه هم نمی‌توانیم نظر صد درصدی بدهیم اما ۹۰ درصد بازیکنی که گل را به ثمر می‌رساند، در وضعیت آفساید قرار دارد.

 

یدالله جهانبازی: سخت است اما به نظرم برابر هستند.

 

علی خسروی: دست بازیکن حساب نمی‌شود و پا هم وی ای آری است و باید تکنولوژی تشخیص بدهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ