از کجا بفهمیم سیکل قاعدگی چند روزه است

0

از کجا بفهمیم سیکل قاعدگی چند روزه است

من ۱۴ اردیبهشت پریود شدم

اگه امروز هم ک ۱۳خرداد هست پریود شم

طول دوره قاعدگیم چند روزه هست؟

اصلا چه جوری محاسبه میشه؟

جواب :شما ۱۴ ام که پریود شدی بشمار روزا رو اینطوری ۱۵ام ۱۶ام ۱۷ام تا برسی به ۱۳خرداد یعنی الان پریود بشی سیکلت سی روزه ست

سیکل قاعدگی چیست دوران قاعدگی چند روز است دوران قاعدگی

برای این که بدانید چرخه های قاعدگی شما نرمال است یا خیر، بهتر است سوابقی از چرخه های قاعدگی خود را در تقویمی ثبت کنید. با دنبال کردن روز شروع چرخه در هر ماه و به مدت چند ماه می توانید نظمی را در مورد چرخه های قاعدگی بیابید. ممکن است این سوال در ذهن شما ایجاد شود که روز اول پریود چه روزی است؟ روز اول پریود روزی است که از آن روز چرخه جدید آغاز می گردد. درک این نکته در محاسبه سیکل قاعدگی اهمیت دارد. در صورتی که در مورد پریودتان نگرانی هایی را در ذهن داشتید می توایند آن را به به طور ماهانه یادداشت کنید. در یادداشت های خود می توایند به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • تاریخ پایانی: چرخه قاعدگی شما چند روز به طول انجامیده است؟ آیا کوتاه تر و یا طولانی تر از حد معمول بوده است؟
  • میزان خونریزی: به میزان سنگین بودن خونریزی ها در ماه توجه داشته باشید. آیا خونریزی اخیرتان سبک تر و یا سنگین تر از حد معمول بوده است؟ به چند عدد نوار بهداشتی در روز نیاز داشته اید؟ آیا لخته های خونی را دفع کرده اید؟
  • خونریزی غیر نرمال: آیا در بازه بین پریودها خونریزی غیرنرمالی داشته اید؟
  • درد: درد مربوط به دوران پریود را توصیف کنید. آیا این درد در مقایسه با پریودهای معمول شما بدتر بوده است؟
  • سایر تغییرات: آیا شما تغییرات خلقی و یا رفتاری را تجربه می کنید؟ آیا چیز جدیدی در طول ماه اتفاق افتاده است که سبب ایجاد تغییری در پریودهای شما شده است؟
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ