علی عبدالعلی زاده کیست /علی عبدالعلی زاده اهل کجاست

0

علی عبدالعلی زاده کیست

بیوگرافی و سوابق شغلی و تحصیلی علی عبدالعلی زاده را در سایت ساتین بخوانید.

علی عبدالعلی‌زاده متولد سال ۱۳۳۳ در ارومیه است. پدر او معاونت شهرداری ارومیه را بر عهده داشت. وی دوران دبیرستان خود را در دبیرستان فردوسی ارومیه (چمران امروزی) گذراند و وارد دانشگاه تبریز در رشتهٔ مهندسی راه و ساختمان شد.

تحصیلات علی عبدالعلی زاده

او دارای مدرک تحصیلی دکتری می‌باشد. وی با چهره‌هایی چون سردار حسین علائی بنیانگذار نیروی دریایی سپاه، سرلشگر سیدیحیی رحیم صفوی فرمانده اسبق سپاه، سردار مهدی باکری فرمانده اسبق سپاه هم دوره بود.

علی عبدالعلی زاده بیوگرافی مسعود پزشکیان بیوگرافی علی عبدالعلی زاده

سوابق علی عبدالع لیزاده

عبدالعلی‌زاده از فعالان در انقلاب ۱۳۵۷ بود و پس از انقلاب، به معاونت شهرداری ارومیه (مهدی باکری) منصوب شد. وی از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۳ معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی بود. در دوره‌های دوم و سوم، نمایندهٔ ارومیه در مجلس شورای اسلامی بود و از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه بشمار می‌آمد و در دوره‌ای نیز به عنوان مخبر این کمیسیون، فعالیت می‌کرد.

عبدالعلی‌زاده در دولت اکبر هاشمی رفسنجانی، برای مدت ۵ سال، از ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۶ استاندار آذربایجان شرقی بود. در دولت اصلاحات به ریاست جمهوری محمد خاتمی، برای مدت ۸ سال، وزیر مسکن و شهرسازی بود. در این مدت، انبوه‌سازی در ایران گسترش فراوان یافت و روند ساخت آپارتمان در تهران و کلان‌شهرها، رشد چشمگیری داشت.

علی عبدالعلی زاده در برنامه شب شیشه‌ای

عبدالعلی‌زاده در برنامهٔ تلویزیونی شب شیشه‌ای که از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شد و انتقادات تندی به شرایط کنونی مسکن در ایران داشت و باعث تعطیلی کامل این برنامه شد، می‌گوید:

«هنگام آمدن من به وزارت مسکن در سال ۱۳۷۶ زمین در سعادت آباد، متری ۵۰۰ هزار تومان بود و در شهریور ۱۳۸۴ که من از وزارت مسکن خارج شدم، قیمت همان زمین ۹۵۰ هزار تومان بود. یعنی دو برابر در ۸ سال، که در این مدت فروش تراکم در شهرداری تهران هم باعث بالا رفتن قیمت شده بود؛ اما اکنون بعد از ۳ سال قیمت همان زمین متری ۵ میلیون تومان است. یعنی ۵ برابر در ۳ سال.»

علی عبدالعلیزاده رئیس ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان

مسعود پزشکیان نامزد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوی، علی عبدالعلی زاده را به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی خود منصوب کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ