نگاهی به معاملات محصول پرطرفدار خارجی ها

0

به گفته کارگزاران بورس کالا در صورت ادامه روند صادرات سنگ آهن از بورس کالا، تا پایان سال رکوردی جدید در حجم معاملات رینگ صادراتی به ثبت می رسد.

به گزارش  (سنا)، سنگ آهن محصولی است که در تیر ماه سال ۹۰ به جمع خانواده بورس کالا پیوست و در همان سال نخست حضورش در تالار نقره ای، آماری قابل قبول را از خود به جای گذاشت. رضایت عرضه کنندگان سنگ آهن پس از هر نوبت معاملاتی باعث شد تا در سال ۹۱ نیز روند رو به رشد صادرات این محصول از بورس کالا سرعت بگیرد و در آماری غیر منتظره ۵/۲ میلیون تن سنگ آهن از تالار صادراتی واقع در جزیره کیش صادر شود.

به این ترتیب با توجه به حجم بالای صادرات سنگ آهن، کمتر کسی فکر می کرد که با شروع سال ۹۲ بازهم اتفاق جدید در رینگ صادراتی رخ دهد که با نگاهی به آمار معاملات تالار کیش، حجم بالای عرضه، تقاضا و معاملات سنگ آهن را مشاهده می کنیم.

 بررسی ها نشان می دهد که از ابتدای امسال تا پایان هفته گذشته یک میلیون و ۳۵۰ هزار تن سنگ آهن روی تابلوی بورس رفته که رقمی عجیب در مقابل حجم تقاضا درج شده است. در مقابل این ستون عدد ۴ میلیون و ۴۵۰ هزار تن ثبت شده که بیانگر مرغوبیت سنگ آهن ایرانی و شناخته بودن برند معادن ایران در بازارهای جهانی است.

همچنین تاکنون ۹۵۰ هزار تن سنگ آهن در بورس مورد معامله قرار گرفته که تقریبا در هر نوبت معاملاتی، قیمت پایه این محصول در رقابت خریداران با افزایش روبه رو شده است. معادن گل گهر ۲و۴، جلال آباد، میشدوان و سنگان چهار عرضه کننده سنگ آهن در بورس هستند که در سال جاری محموله های زیادی را روانه بورس کرده و عرضه های هفتگی این معادن نشان از رضایت کامل آنها از سازوکار معاملاتی بورس کالا دارد.

به گفته کارگزاران بورس کالا در صورت ادامه روند صادرات سنگ آهن از بورس کالا، تا پایان سال رکوردی جدید در حجم معاملات رینگ صادراتی به ثبت می رسد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ