تعداد شرکت کنندگان آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۲ ۱۴۰۳

0

تعداد ثبت نام کنندگان آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۲ ۱۴۰۳

آزمون مدارس استعدادهای درخشان در پایه هفتم روز پنجشنبه ۳۱ خرداد ساعت ۱۰:۳۰ صبح به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود که در مجموع حدود ۲۴۰ هزار نفر در آزمون پایه هفتم مدارس سمپاد شرکت می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان به نقل از مهر، دکتر یاوری، با بیان اینکه ۲۴۰ هزار نفر تاکنون در آزمون استعدادهای درخشان ثبت نام کردند؛ گفت: تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا تاریخ ۳۱ خرداد همه تمهیدات لازم برای برگزاری آزمون در نظر گرفته شده باشد.

مدرسه تیزهوشان مدارس نمونه دولتی مدارس سمپاد ثبت نام سمپاد ثبت نام تیزهوشان

وی در خصوص همکاری سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان با تشکل‌های دانش‌آموزی گفت: یکی از مهمترین مأموریت‌های سمپاد ایجاد هویت ملی، میهنی در کنار هویت دینی و انقلابی در میان دانش آموزان سمپادی است. تشکل‌های دانش‌آموزی در این زمینه می‌توانند برای این هدف، کمک‌های خوبی به سمپاد داشته باشند. خصوصاً تشکل‌هایی همچون اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان که فضای علمی و نخبگانی بیشتری دارند در مدارس سمپاد حضور دارند.

یاوری افزود: همه مدارس سمپادی پژوهش سراهایی را راه‌اندازی کردند و به صورت جدی فعالیت‌های پژوهشی دارند. به تازگی دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانش آموزان سمپادی را داشتیم که ۳۰۰ طرح از سراسر کشور به این نمایشگاه آمده بودند و بازدید کنندگان اذعان داشتند سطح پژوهش‌ها در سطح تحصیلات تکمیلی است. در آینده نزدیک هم با وزارت علوم یک موافقتنامه خواهیم داشت تا دانش آموزان سمپادی بتوانند از امکانات و فرصت‌های پژوهشی دانشگاه‌ها استفاده کنند.

یاوری تاکید کرد: برای دانش آموزان در انجام فعالیت‌های پژوهشی امتیازاتی همچون استخدام یا پذیرش در کنکور وجود ندارد و دانش آموزان سمپادی هم نیازی به چنین مشوق‌هایی ندارند.

شروع فرایند آزمون ورود به پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان روز پنج‌شنبه ۳۱ خرداد ساعت ۱۰:۳۰ صبح و شروع فرایند آزمون ورود به پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی روز جمعه یکم تیرماه ساعت ۸ صبح خواهد بود.

کارت ورود به جلسه آزمون مدارس سمپاد و نمونه‌دولتی متقاضیان ورود به این مدارس، از ۲۶ خرداد از طریق سامانه my.medu.ir قابل دریافت است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ