تکفیری های سوریه دختر بچه شیعه را به زنجیر کشیدند و سر پدر و مادرش را بریدند + عکس

2

تصویر پیوست متعلق به دختربچه‌ای شیعه در سوریه بوده که توسط گروه‌های تروریستی تکفیری‌ به زنجیر کشیده شده است؛ سر پدر و مادر این دختربچه در جلوی چشمان وی بریده می‌شود.

فیلم داعش عکس داعش داعش جنایات داعش اخبار حوادث اخبار جنایی

در حال حاضر قریب به دو سال است که این شهرها در محاصره گروه‌های مسلح تکفیری قرار دارند. اگرچه در ابتدا محاصره این دو روستا از سوی گروه‌های مسلح با هدف تصرف آنها صورت گرفت، اما در حال حاضر این محاصره بافت و ساختاری طایفه‌ای – مذهبی به خود گرفته است.

چراکه گروه‌های تکفیری که این دو شهر را به محاصره خود درآورده‌اند، در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری به جای آن که در اندیشه تصرف این دو منطقه جغرافیایی برآیند، در اندیشه کشتار ساکنان شیعی آن هستند.

با طولانی شدن مدت محاصره، این دو شهر و قطع هرگونه کمک‌های بشردوستانه اهالی آن در حال حاضر در شرایط بسیار سختی به سر می‌برند، این شرایط به گونه‌ای است که افراد آنجا برای تامین غذای مورد نیاز خود به گیاهان صحرایی منطقه روی آورده‌اند.

درحال حاضر دولت سوریه برای تامین نیازهای اساسی اهالی این دو شهر که بیش از ۷۰ هزار نفر جمعیت دارد، به آسمان متوسل شده و از طریق بالگردهای نظامی ارتش تلاش و به تامین نیازهای غذایی و دارویی آنها اقدام می کنند.

در مقابل گروه تکفیری جبهه النصره با موشک‌های ضد هوایی که دولت ترکیه در اختیار آنها قرار داده، اقدام به هدف قرار دادن این بالگردها می‌کنند، به گونه‌ای که در یکی از این حملات یک بالگرد ارتش سوریه را بر بالای شهر «نبل» سرنگون کردند.

این بالگرد حامل کمک‌های بشر دوستانه و مواد غذایی و دارویی نبود، بلکه شماری از آموزگاران وزارت آموزش و پرورش دولت سوریه که برای برگزاری امتحانات مدارس این دو روستا حاضر شده بودند را مورد هدف قرار داده که به دنبال آن تمامی افراد آن پس از سقوط بالگرد کشته شدند.

مردم دو شهر نبل و الزهراء هیچ گونه سوختی از جمله نفت و گازوئیل برای تهیه غذا و گرم کردن خانه‌ های خود ندارند؛ از این رو به استفاده از چوب پناه آورده‌اند که همین امر موجب مشکلات تنفسی متعددی را برای کودکان و سالخوردگان به وجود آورده است.

تمامی داروخانه‌های این دو شهر به دلیل کمبود شدید دارو تعطیل شده این در حالی است که  بیماران این روستا به شدت نیازمند دارو هستند.

از سوی دیگر آب این دو شهر کاملا قطع است و مردم از آب باران برای نیازهای خود استفاده می‌کنند؛ به علت قطعی آب بیماری‌‌های واگیرداری همچون تب مالت به سرعت در حال انتشار است؛ برق نیز هر چند روز یک بار، تنها دو تا سه ساعت وصل می‌شود.

کودکان این دو شهر، گرسنه سر بر بالین می‌نهند؛ در آخرین اخبار به دست آمده از وضعیت اسفبار اهالی مظلوم نبل و الزهراء دو کودک شش و هشت ساله یک خانواده، از فرط گرسنگی و سوء تغذیه جان خود را از دست داده‌اند، به دنبال این فاجعه انسانی دردناک، جوانان شهر بر آن شدند تا با امکانات نظامی ناچیز خود محاصره را در هم شکنند؛ این نبرد نابرابر منجر به کشته شدن سی نفر از این جوانان و زخمی شدن شمار بسیاری از آنها شد.

اما این پایان کار نبود، گروه‌های تروریست تکفیری به مزارع و باغ‌های اهالی این مناطق رحم نکرده و بارها کشاورزان و مزرعه‌داران آنجا را به گلوله بسته که به دنبال آن ۱۸ غیرنظامی کشته شدند؛ در میان کشته‌شدگان زنان و کودکان بی‌گناه به چشم می‌‌خورند.

در یکی از دردناک‌‌ترین و وحشیانه‌ترین این جنایت‌ها گروه‌های تروریستی دو چوپان را از جنگل‌های اطراف شهر الزهراء ربودند، تروریست‌ها پس از شکنجه کردن این دو جسد یکی از آنها را به عنوان پیام مجاهدان گروه‌ تروریستی القاعده برای اهالی شهر الزهراء فرستادند؛ با این حال مقاومت مردمی همچنان در نبل و الزهراء ادامه دارد.

از این رو اهالی دو شهر شیعی‌نشین نبل و الزهراء محکوم به مرگ جمعی تدریجی شده‌اند.

این درحالی است که در بعد امنیتی و در عرصه میدانی این دو شهر هر روزه شاهد حملات خمپاره‌ای و موشکی گروه‌های مسلح است و روزی نمی‌گذرد که مناطق مختلف دو شهر شیعی‌نشین نبل و الزهراء شاهد اصابت و برخورد و اصابت موشک‌ها و خمپاره‌ها که موجب خسارات و زیان‌های مالی کلان و جزیی به تاسیسات زیربنایی و مراکز و موسسات عمومی و خصوصی و دولتی می‌شود نباشد.

گروه‌های مسلح تکفیری طی یک سال و نیم گذشته اقدام به ربودن اهالی این دو روستا کرده‌اند.

درحال حاضر بیش از یک صد نفر از اهالی این دو شهر توسط این عناصر تکفیری ربوده شده و تحت انواع شکنجه و آزار و اذیت قرار گرفته‌اند.

صرف نظر از شیعه بودن اهالی دو روستای نبل و الزهراء، این دو منطقه از جمله مناطقی است که به نظام بشار اسد، رئیس جمهوری این کشور وفادار مانده‌اند.

اهالی این روستاها از ابتدای بحران داخلی سوریه همواره در کنار نظام سوریه و مدافع وطن خود در برابر گروه‌های تروریستی بوده‌ که همین امر به شدت موجبات خشم و غضب این گروه‌ها‌ی تروریستی را برانگیخته است.

این عشق به میهن و وفاداری به اعتقادات و باورهای مذهبی موجب شده تا اهالی دو شهر نبل و الزهراء در برابر حملات گروه‌های تروریستی مقاومت کنند.

شخصیت‌ها و شیوخ این دو روستا برای مقابله با حملات گروه‌های تکفیری به تشکیل کمیته‌های مردمی از درون مردمان دو روستا اقدام کرده‌اند تا در تمام مدت شبانه‌روز وظیفه محافظت از اهالی و خانه آنها را برعهده داشته باشند.

چندی پیش در جریان حمله افراد مسلح به این دو روستا یک نوجوان ۱۱ ساله به نام «حیدر العجاق» شهید و چند نفر دیگر از اهالی این منطقه زخمی شدند.

این موشک‌ها، موشک‌های دست‌ساز محلی بوده که از روستای «مایر» در جوار نبل و الزهرا از سوی تورریست‌های مسلح شلیک شده است.

هم اکنون گروه های تروریستی تکفیری با بستن تمامی جاده‌ها و مسیرهای منتهی به این دو شهر و به دست گرفتن کنترل آنها هرگونه ارتباط اهالی این منطقه را با دنیای خارج قطع کرده‌اند.

بسیاری از اهالی دو شهر نبل و الزاهرء را کودکان و نوجوانان تشکیل می‌دهند که با گذشت یک سال و نیم از محاصره گروه‌های تروریستی از هرگونه ادامه تحصیل و درس محروم شده‌اند.

دو شهر نبل و الزهراء علاوه بر جمعیت اصلی شیعه‌نشین خود، میزبان حدود ۱۵ هزار مسلمان شیعی دیگر نیز است که به دنبال بحران دو سال اخیر سوریه به آنجا پناهنده شده‌‌اند، همچنین هزاران سنی حامی نظام بشار اسد که از پیوستن به گروه‌های مسلح خودداری کرده‌اند، در این دو شهر اقامت دارند.

گروه‌های تروریستی تکفیری مدتی پیش از اهالی این دو شهر به ویژه شیعیان آنها ‌خواسته بودند تا از حزب‌‌الله لبنان، جمهوری اسلامی ایران و حکومت بشار اسد اعلام برائت کنند، که با خودداری و رد این درخواست، مورد خشم و غضب آنها قرار گرفتند.

براین اساس، خون مردم دو شهر نبل و الزهراء به جرم شیعه بودن از سوی گروه‌های تروریستی تکفیری، مباح و کشتن آنها جایز اعلام شده است؛  عده‌ای از اهالی این دو شهر تنها به جرم نگهداری عکس سید حسن نصر الله، “دبیرکل حزب الله لبنان” در خانه‌هایشان، شکنجه شده و یا به شهادت رسیده‌اند.

در برگی دیگر، تروریست‌های موسوم به “دولت عراق و شام” در سوریه با اعدام دو نوجوان با کمتر از ۱۵ سال سن، فیلمی از این جنایت خود را در اینترنت منتشر کردند.

تروریست‌ها پس از خواندن یک بیانیه، این دو نوجوان را به رگبار گلوله بسته و آنان را به شهادت رساندند. این دو نوجوان از مناطق شیعه‌نشین نبل و الزهراء واقع در حلب توسط گروه‌های تروریستی ربوده شده تا در اقدامی وحشیانه آنها را به قتل رسانند تا بیش از  پیش چهره مخوف، وحشیانه و به دور از انسانیت خود را به همگان نشان دهند.

این صحنه‌ها به وضوح نشان می‌دهد کسانی که در سوریه علیه نظام بشار اسد می‌جنگند، حیواناتی در پوشش انسان هستند که هدفشان تنها کشتن افراد بی‌گناه و نابودی شهرها و روستاهاست.

در واقع هدف این تروریست‌ها برپایی انقلابی علیه دولت سوریه نیست، بلکه هدف آنها جنگ فرقه‌ای است تا از رهگذر آن بتوانند سوریه و مردم این کشور را به نابودی بکشانند.

تقابل اندیشه‌ها و تفکرات گروه‌های تروریستی تکفیری به رهبری عربستان سعودی با اندیشه‌ها و تفکرات دیگر طوایف و قبایل را می‌توان در این دو روستا مشاهده کرد، چراکه بخشی از مهم‌ترین رویدادها و اتفاقات داخلی بحران سوریه در این دو روستا رقم خورده و این روند ادامه دارد.

آنچه تاکنون در این دو روستا روی داده و از اهالی آنها به گوش رسیده، اینگونه برداشت می‌شود که حوادث جاری در دو روستای «نبل و الزهرا» هیچ ارتباطی با آنچه از سوی معارضان سوری تحت عنوان «انقلاب» نامیده می‌شود، ندارد، بلکه آنچه در حال رخ دادن است، تلاش تروریست‌ها برای پیاده کردن و اجرای گفتمان دینی و مذهبی از سوی «گروه‌های تروریست تکفیری» است که این گروه‌های وابسته به کشور عربستان در تلاش برای اجرای فتواهای «ابن تیمیه حرانی» مبنی بر جنگ علیه طوایف شیعی و باطنی و مبارزه با آنها بوده که از این امر را مهم‌تر از جنگ با یهودیان و مسیحیان می‌داند.

پیش از آغاز بحران سوریه در اواسط مارس ۲۰۱۱ و به دنبال آن ورود گروه‌های تکفیری در سوریه، هیچ رابطه تیره‌ای میان روستاهایی که اغلب ساکنان آن را شیعیان یا همان علوی‌ها تشکیل می‌دادند، با روستاهای دارای اکثریت اهل تسنن وجود نداشت.

آنچه در ماه‌های نخست بحران سوریه روی داد، چیزی جز فتنه‌انگیزی میان رافضی‌ها، علوی‌ها و مسیحیان این مناطق نبود و گفتمان به کار رفته در این ارتباط چنین قوی و قدرتمند بود که حتی بر اهل تسننی که نمی‌خواستند، وارد این درگیری‌ها شوند نیز تاثیر گذاشت، این گفتمان اهل سنتی که در این فتنه با تروریست‌های تکفیری همراهی نمی‌کرد، را افرادی کافر و مرتد می‌شناخت.

نبردی که در «نبل» و «الزهرا» آغاز شد، نبردی اعتقادی – مذهبی بود،

در این مدت درگیری‌هایی میان کمیته‌های مردمی این دو روستا با تروریست‌های مسلح رخ داده است؛ این کمیته‌ها بارها حملات گروه‌های مسلح به این دو روستا را دفع کرده‌اند، به ویژه آنکه در این اواخر شماری از گروه‌های مسلح حمله گسترده‌ای برای حمله به مرکز ایست بازرسی شمال روستای «نبل» بسیج کرده بودند که به دنبال آن با مقابله کمیته‌های دفاع مردمی این روستا مواجه شدند؛ طی درگیری‌های پیش آمده ۸ نفر از اعضای این کمیته‌ها در دفاع از روستایشان کشته شدند.

در این نبرد کمیته‌های دفاع مردمی ظرف تنها چند ساعت حمله‌ای که علیه گروه‌های مسلح تدارک دیده موفق شدند مرکز ایست بازرسی شمال روستای «نبل» را از دست تروریست‌های مسلح باز پس گیرند.

در جریان این درگیری حدود ۱۲ فرد مسلح وابسته به گروه تروریستی «جبهه النصره» و جسد ۶ نفر از آنها به اسارت گرفته شد. همچنین ده‌ها فرد مسلح نیز زخمی شدند و چندین دستگاه خودرو مجهز به تیربارهای سنگین آنها منهدم شد.

به گفته منابع محلی گروه‌های تروریستی اقدام به وارد کردن برخی مواد غذایی به صورت قاچاق به این دو روستا می‌کنند که همگی تولید کشور ترکیه است.

این منابع می‌گویند، در یکی از این موارد تروریست‌ها اقدام به وارد کردن «چیپس» به دو روستای «نبل» و «الزهرا» کردند که پس از مصرف تعدادی از کودکان این دو روستا مسموم شدند؛ این مسمومیت‌ها موجب مرگ یکی از کودکان این منطقه به نام «زینب حسن احمد سلطان» شد؛ بعدها مشخص شد که این چیپس‌ها آلوده به «آرسنیک» بوده‌اند.

شرایط سخت معیشتی موجب شد، برخی از اهالی این روستاها خطرات موجود را به جان بخرند و برای تامین مایحتاج خود از میان تروریست‌های مسلح راهی شهر حلب شوند همچنین با وجود تسلط  گروه‌های تروریستی بر مسیرهای این مناطق بیماران خود را به بیمارستان‌های شهر برسانند؛ در یکی از همین نقل و انتقال‌ها بود که «صابر حمای»، نوجوان ۱۳ ساله سوری که با مادرش به حلب می‌رفت، توسط عناصر مسلح ربوده شد.

این درحالی است که تروریست‌ها هرازچندگاهی اقدام به ربودن افراد سالخورده و کودکان این روستاها می‌کنند تا خانواده‌های آنها در قبال آزادی‌شان وادار به پرداخت مبالغ هنگفتی شوند و از این طریق از آنها باج‌گیری می‌کنند.

منابع آگاه محلی شمار افراد ربوده شده از اهالی این دو روستا را تا دو ماه قبل ۸۹ نفر اعلام کرده‌اند و این در حالی است که با تشکیل کمیته‌های مردمی عملیات ربودن اهالی این روستاها به شکل قابل ملاحظه‌ای کاهش یافته است.

نیمی از افراد ربوده شده از سوی تروریست‌های تکفیری با چاقو سر بریده شده و افرادی هم که هنوز زنده هستند، تحت شکنجه و آزار و اذیت این افراد قرار دارند.

با وجود تمام این مشکلات و شرایط سخت حاکم بر روستاهای «نبل» و «الزهرا»، ساکنان این دو روستا، مناطق محل سکونت خود را به حال خود رها نکرده، بلکه شخصیت‌ها و شیوخ این دو روستا به تشکیل گروه‌های داوطلب برای ارائه خدمات آموزشی، بهداشتی، پزشکی و غیره اقدام کرده‌اند.

همچنین منابع محلی تاکید می‌کنند که گروه تروریستی «جبهه النصره»، روستای «الزیاره» در شمال حلب را اشغال کرده و با موشک‌های دست ساز محلی ساخت ترکیه آنجا را گلوله‌باران می‌کنند، اما اهالی این دو روستا همچنان به ایستادگی و مقاومت در برابر گروه‌های تروریست تکفیری ادامه می‌دهند.

چند روز قبل نیز تشکیلات تروریستی القاعده دو کودک ۹ و ۱۲ ساله را در منطقه شیعه‌نشین “نبل” و “الزهراء” به شهادت رسانده و اقدام به پخش ویدیوی اعدام بی‌رحمانه این دو کودک کردند.

محاصره و حمله افراد مسلح به دو منطقه نبل و الزهراء در حومه حلب ادامه دارد و این در حالی است که تروریست‌ها همچنان نتوانسته‌اند اراده قوی این دو شهر را بیش از یک سال و نیم بشکنند.

وضعیت وخیم شهروندان باعث شد تا کمیته‌ای برای مذاکره با تروریست‌ها که بیشتر شهروندان لیبیایی، افغان و چچنی هستند، تشکیل شود این در حالی است که تروریست‌ها بر خلاف وعده‌شان، برای گفتگو با اعضای این کمیته آنها را ربودند.

همسر یکی از ربوده‌شدگان می‌گوید: تاکنون ربودن فرستاده صلح در تاریخ بی‌سابقه بوده است.

حملات به نبل و الزهرا پس از شکست تروریست‌ها در قصیر افزایش یافته است، آنها حملات موشکی به این دو شهر را “واکنش القصیر” نام‌گذاری کرده‌اند.

خمپاره، موشک‌های گراد و توپخانه تروریست‌ها جان شماری از مردم این شهر از جمله زنان و کودکان را گرفته است.

یکی از شهروندان درباره کشته شدن دختر بچه سه ساله خود در حمله موشکی به خانه‌اش می‌گوید: این کودک چه گناهی داشت؟ آنها با چه منطقی او را از حق حیات محروم کردند؟

یکی از مادران در حالی که گریه می‌کرد ، گفت: پسرم به خانه برادرش رفت تا او را برای ناهار بیاورد که خمپاره به آنها اصابت کرد و آنها را کشت.

حملات و هدف قراردادن غیرنظامیان از سوی افراد مسلح به عنوان اهرم فشار علیه ارتش سوریه افزایش یافته است، ارتش سوریه پیش‌روی از شهر حلب را آغاز کرده است تا حلقه محاصره این دو منطقه را که از  بیش از یک سال و نیم در محاصره است، بشکند.

منبع: باشگاه خبرنگاران
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 2 )
  1. سارا می گوید

    نمیدانم چه میخواهم بگویم غمی در استخوانم میگدازد خیال نااشنا گهی میسوزاندم گه مینوازد

  2. محمد می گوید

    سلام نمی دونم خدا کی میخواد ریشه این تکفیری های از سگ پس ترو از سر مسلمانان کم کنه من که تحمل ندارم من وقتی این خبرو شنیدم اشک جاری شد