کنسرت نابغه موسیقی جهان فقط برای یک نفر!

0

در اتفاقی نادر باب دیلن ستاره موسیقی راک به اجرای کنسرتی برای یک نفر پرداخت. فریدریک ویکینگسون، مجری سوئدی شبکه تی- وی استار تنها تماشاگر این کنسرت بود.

همسر باب دیلن دانلود آهنگ جدید باب دیلن دانلود Bob Dylan بیوگرافی باب دیلن

بلیت‌های کنسرت استثنائی زیادی وجود دارد، اما نادرترین آن به اجرای کنسرت باب دیلن ستاره افسانه‌ای موسیقی راک برای یک نفر، تعلق دارد. وی یک‌شنبه هفته گذشته برای یک مجری تلویزیونی کنسرتی را برگزار کرده است.

فریدریک ویکینگسون، مجری سوئدی شبکه تی- وی استار روز یکشنبه (۲۳ نوامبر) در آکادمی موسیقی فیلادلفیا تماشاگر کنسرت آخر باب دیلن و گروهش بود. کنسرتی که تنها برای این مجری تلویزیونی برگزار شد.

ویکینگسون هوادار این گروه موسیقی، در حال حاضر بر روی مجموعه‌ای کار می‌کند که تاثیر برگزاری کنسرت بر روی یک نفر یا جمعیت معمول را بررسی می‌کند.

ویکینگسون در گفت‌وگو با مجله آمریکایی “رولینگ استون” در این باره گفت: «مدت زیادی تلاش کرده‌ام تا امکان تماشای یک‌نفره این کنسرت را کسب کنم.»

او همچنین گفته که قبل از برگزاری کنسرت حالت خاصی داشته و حتی نتوانسته غذا بخورد و مدت زیادی مثل کسی که نشئه باشد، خنده‌های عصبی داشته است. این خنده‌ها سبب شده‌اند که مجری تلویزیونی درد زیادی را در عضلات صورت خود احساس کند.

باب میلن در همان روزی که تنها برای ویکینگسون هنرنمائی کرده، در سالن آکادمی موسیقی فیلادلفیا بار دیگر کنسرت معمول خود را نیز با حضور تماشاگران زیاد اجرا کرده است. باب دیلن، ۷۳ ساله است و همچنان در سراسر جهان کنسرت می‌دهد، اما اجرای کنسرت برای یک‌نفر، گفته ویکینگسون، برایش نامتعارف و متفاوت بوده است.

در این اجرا آهنگ‌های معروف باب دیلن، همچون “ضربان قلب”، “بادی هالی”، “زغال اخته هیل” و … اجرا شده است.

ویکینگسون قصد دارد در آینده یک ویدئوی ۱۵ دقیقه‌ای از تجربیاتش در این زمینه را تولید و در یوتیوب منتشر کند.

او در صفحه فیس‌بوک اش از این کنسرت به عنوان تنها تماشاگر استاد بزرگ راک یاد کرده است و گفته که می‌خواهد تجربه سرخوشی مطلق یا پوچی را به اشتراک بگذارد.

او همچنین به مجله “رولینگ استون” یادآور شده است که تاکنون در کنسرت‌های معمول دیلن حضور نداشته است.

باب دیلِن (به انگلیسی: Bob Dylan) (با نام کامل رابرت آلن زیمرمن Robert Allen Zimmerman متولد ۲۴ مه ۱۹۴۱ در دولوث، مینه‌سوتا)، خواننده، آهنگساز، شاعر، و نویسندهٔ آمریکایی است.

وی که در سبک موسیقی بومی آمریکا به فعالیت می‌پرداخت، در دههٔ ۱۹۶۰ میلادی به سبک راک روی آورد و اشعار عاشقانهٔ راک اند رول روز را با اشعار ادبی و روشنفکرانهٔ کلاسیک در هم آمیخت. دیلن در پدیدار شدن سبکی در موسیقی به نام راک بومی (Folk Rock) در اواسط دههٔ شصت بسیار تأثیرگذار بود و به شکسپیر هم‌نسلان خود شهرت یافت. بعضی از کارهای دیلن به عنوان سرود جنبش‌های اجتماعیِ دههٔ ۶۰ مطرح شده‌است.

او بیش از ۵۸ میلیون نسخه از آلبومهایش را به فروش رسانده و افزون بر ۵۰۰ ترانه نوشته‌است که توسط بیش از ۲۰۰۰ هنرمند ضبط گشته و در جای‌جای دنیا اجرا شده‌است.

دیلن در پنج دهه اخیر در موسیقی آمریکا به عنوان یک پدیده مطرح بوده‌است.

او به خاطر ترانه‌های نغز و پرمفهومش بارها نامزد دریافت جایزه نوبل ادبیات شده‌است. دیلن یک گیاه خوار نیز هست.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ