تهدید وکیل غنچه قوامی توسط نامزدش!

0

محمود علیزاده طباطبایی در خصوص پرونده غنچه قوامی گفت: متاسفانه رسانه‌ای شدن این پرونده باعث شد به موکل من ظلم شود.

همسر غنچه قوامی غنچه قوامی جرم غنچه قوامی بیوگرافی غنچه قوامی

وی با اشاره به حرف‌های غنچه قوامی در دادگاه غیرعلنی گفت: غنچه در دادگاه اعلام کرده که من اشتباهم را پذیرفتم، من خائن و وطن‌فروش نیستم، از آنها که از اعدام و خفقان در ایران می‌گویند متنفرم، آنها می‌خواهند جایزه حقوق بشری بگیرند ضمن اینکه من از رسانه‌های خارجی هم منزجرم، من مشکلات کشورم را به خارجی‌ها منتقل نمی‌کنم. تمام اشتباهاتم را پذیرفتم ولی عامل بیگانه نیستم.

علیزاده تصریح کرد: این دختر چنین شخصیتی دارد و وقتی در دادگاه قاضی اتهام او را فعالیت تبلیغی علیه نظام عنوان کرد خطاب به قاضی گفت که من این نظام را قبول دارم چرا که این نظام در مقابل جریان داعش که امنیت کل منطقه و دنیا را به هم زده محکم ایستاده است طوری که آنها نتوانستند حتی به مرزهای ایران نزدیک شوند اما من در فضای مجازی اشتباه کردم و اشتباه خود را می‌پذیرم.

این وکیل دادگستری تصریح کرد: توقع ما از دادگاه این بود که وقتی متهم اشتباهات خود را می‌پذیرد و هیچ سابقه‌ای هم ندارد به او کمک کند و هنوز هم این انتظار را داریم اما متأسفانه یک سری از سایت‌ها و رسانه‌های بیگانه آنچنان روی این پرونده مانور دادند که تبدیل به یک معضل شد.

وی رسانه‌ها را عامل اعدام ریحانه جباری دانست و گفت: اگر در مورد ریحانه جباری هم فضاسازی سایت‌ها نبود او الان زنده بود. گرچه مستحق اعدام بود. من قبول ندارم قتلی که ریحانه انجام داده دفاع مشروع بوده من اظهارات را دیده‌ام. قتل عمدی بوده ولی اگر فضا‌سازی نشده بود خانواده مقتول رضایت می‌دادند و ریحانه اعدام نمی‌شد.

علیزاده با تاکید بر اینکه فضاسازی‌ها در پرونده غنچه قوامی آن قدر زیاد شده بود که عکس‌العمل فدراسیون والیبال را به دنبال داشت گفت: من به عنوان وکیل سابق غنچه می‌گویم اصلاً بحث والیبال مطرح نبوده اتهام موکل سابق من فعالیت تبلیغی علیه نظام در یک سری فضای مجازی بوده که خودش هم پذیرفته اشتباه کرده است.

وی ادامه داد: من نمی‌گویم غنچه یک دختر حزب‌اللهی و اصولگرا بود اما دختری متدین و مسلمان بود و حتی در زمان بازجویی هم به دلیل اینکه همزمان با ماه رمضان شده بود و او روزه بود بازجو گفته بود که خیلی نمی‌شود متهم را تحت فشار قرار داد اما از او یک ضدانقلاب ساخته‌اند که مقابل نظام ایستاده است.

این وکیل دادگستری خاطرنشان کرد: من در این پرونده‌ها مورد اعتراض تشکیلات قضایی قرار گرفتم که چرا وکیل در رسانه‌ها از موکل خود دفاع می‌کند اما پاسخ من این بوده که وقتی رسانه‌ها اطلاعات غلطی را به مخاطب می‌دهند من باید جواب این اطلاعات غلط را به آنها بدهم.

این در حالی است که چندی قبل خبر کناره‌گیری علیزاده از پرونده غنچه قوامی منتشر شد.

علیزاده طباطبایی در خصوص علت این کناره‌گیری گفت: خانواده غنچه در گفت‌وگو با برخی رسانه‌ها ادعا کردند که من وسط کار پرونده استعفا دادم اما در واقع چنین نبود.

وی ادامه داد: پس از تشکیل دادگاه بدوی و ابلاغ رأی کار من با این پرونده به اتمام رسید و گفتم که دیگر در مرحله تجدید نظر وکیل غنچه نخواهم بود، ناراحتی خانواده قوامی از این بود که چرا من گفته‌ام بازداشت غنچه ارتباطی با موضوع والیبال نداشته و اتهامش چیز دیگری بوده است.

علیزاده تصریح کرد: نامزد غنچه از لندن با من تماس گرفت و گفت «افشا می کنم که تو وابسته به نظام هستی» و من هم در پاسخ به وی گفتم که افتخار من وابستگی به نظام جمهوری اسلامی است، مگر وابسته به انگلیس هستم که ترسی داشته باشم؟

وی در پایان گفت: پس از این اتفاقات من اعلام کردم که دیگر برای تجدیدنظر اقدامی نمی‌کنم و قرار شد آن‌ها وکیل دیگری بگیرند.

منبع: فارس
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ