نماینده‌ مجلس که بچه هایش کارگری می‌کنند! + عکس

4

معمولا نماینده های مجلس یا نقاط خوش آب و هوای تهران را برای سکونت انتخاب می‌کنند، اما داستان نماینده ارومیه کمی متفاوت است.

همسر نادر قاضی پور فرزندان نادر قاضی پور سوابق نادر قاضی پور بیوگرافی نادر قاضی پور

نادر قاضی‌پور (متولد ۱۳۳۷ در ارومیه)، کارشناس ارشد مدیریت دولتی نماینده ارومیه و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در دوره هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی است.

قاضی پور در سالهای ۱۳۶۰و ۱۳۶۴ مسئول دفتر انتخاباتی اکبر هاشمی بوده است. بخشدار پیرانشهر – فرمانداری سردشت نیز از جمله سمت‌های وی می‌باشد. وی در سال ۸۲ به عنوان فرمانده گردان توپخانه امام جعفر صادق (ع) تیپ یکم از طرف فرمانده لشگر ۳ نیروی مخصوص منصوب شد.

همسر نادر قاضی پور فرزندان نادر قاضی پور سوابق نادر قاضی پور بیوگرافی نادر قاضی پور
نادر قاضی پور را خیلی ها به نطق های پرشور با لهجه شیرین آذری اش می شناسند. نماینده ای که برخلاف خیلی دیگر از نمایندگان محله نظام آباد را برای زندگی انتخاب کرده است. خانه ای ساده و قدیمی که نشانگر زندگی ساده آقای نماینده است. بخش هایی از گپ و گفتی که به بهانه روز مجلس با همشهری محله صورت گرفته در ادامه آمده است:
قرار نیست خانه نماینده با بقیه فرق داشته باشد.
* وقتی از چرایی ماندن در نظام آباد می پرسیم می گوید: «من هم می توانم بهترین خانه در تهران را بخرم ولی آیا بقیه مردم هم می توانند؟ قرار نیست هرکاری که می توانیم انجام دهیم! من در ارومیه زمانی که دانشجو بودم خانه خریدم. اما وقتی بخشدار و فرماندار شدم و حتی در این هفت سالی که نماینده مجلس هستم خانه ارومیه ام را عوض نکرده ام و قرار نیست خانه دوران دانشجویی ام با خانه دوران نمایندگی تفاوتی داشته باشد.»
یک روز مرخصی برای ۷ سال نمایندگی
* قاضی پور از معدود نمایندگانی است که به قول خودش هیچ وقت تاخیر و غیبت نداشته است و در طول ۷ سال نمایندگی مجلس فقط یکبار مرخصی گرفته است که آن هم برای تشییع پدر مرحومش بوده است.
مترو «سبلان – بهارستان»
این نماینده نظام آبادی تا بحال نه ماشین شخصی داشته است و نه رانندگان مجلس تا بحال رنگ نظام آباد را دیده اند. این یعنی اینکه نادر قاضی پور را هر روز صبح زود می توانید در مترو سبلان ببینید! چون آقای نماینده صبح ها از طریق مترو از سبلان راهی بهارستان می شود. قاضی پور می گوید: «تا امروز یکبار هم از مجلس ماشین نگرفته ام. معمولا با مترو به مجلس می روم. مردم اغلب باور نمی کنند که من همان نادر قاضی پور نماینده مجلس هستم. خیلی ها محبت دارند و جای خودشان را به من تعارف می کنند. برخی هم با تعجب نگاهم می کنند و من هم به اینها می گویم تا حالا آدم ندیده اید؟!(خنده)»
بچه هایم کارگری می کنند!
خودش از بچگی با کارگری و گله داری شروع کرده تا اینکه راهی دانشگاه شد و به بخشداری و فرمانداری و مدیرکلی رسید. بچه هایش در همان دوران دبیرستان عروس و داماد شده اند! بچه هایی که رنگ و بوی آقازادگی نمی دهند. آقای نماینده می گوید: «دو دختر و دو پسر دارم و برای همه زود آستین بالا زدم. اگر برایشان زود زن نگیری خودشان دست به کار می شوند و معلوم نیست چه کسی را انتخاب کنند! در چرخاندن زندگی کمک شان می کنم اما هیچ وقت اجازه ندادم که آقازادگی کنند! الان یکی از پسرهایم پزشکی می خواند و دیگری تازه در تهران دانشجو شده است. ولی همین پسرها تابستان ها کارگری ساختمان می کنند تا بتوانند مرد بار بیایند.»
بقال محل هم مرا نمی شناسد
* بعد از این همه سال بقال محل مرا نمی شناسد! من هم همیشه سرم را می اندازم پائین که مبادا بشناسد برای همین خیلی راحت هستم ولی نانوایی و میوه فروشی محل مرا می شناسند برای همین معذب هستم چون خیلی لطف دارند و گاهی پول نمی گیرند! برای همین سعی می کنم از غریبه ها خرید کنم. هرچند که زندگی مجردی من خرید زیادی ندارد!
نظام آباد شهر امام صادق
* خاطرم هست در فتنه سال ۸۸ فقط یکبار یک نفر روی پشت بام الله اکبر گفت و همین کافی بود تا همسایه ها سرشان را از پنجره بیرون بیاورند و به آن صدا اعتراض کنند و این پایان فتنه در نظام آباد بود و دیگر هیچ خبری نبود.
به حقوق نمایندگی نیازی ندارم!
* تا همین چند وقت پیش حقوق ما ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود که الان ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان شده است. ولی همیشه تلاش کردم که زندگی ام را بدون پول مجلس اداره کنم. بالاخره وضع مالی خانواده ام از ابتدا خوب بوده و ملک و مغازه هایی دارم که با کرایه آنها چرخ زندگی ام می چرخد. برای همین هیچ وقت وابستگی به حقوق مجلس نداشتم.»
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 4 )
 1. افشین می گوید

  با پنبه …. خودش میگه وضع مالیش توپه ولی با مترو میاد و بچه هاش کارگری میکنن خب پس چرا این همه پول جمع میکنی به فقرا هم که کمک نمیکنی اصلا چرا این مصاحبه رو انجام دادی ریاکاری که بدتره از این مدل آدما باید بیشتر ترسید

 2. بهنام می گوید

  آقای دکتر قاضی پور یک دونس،این حرفا رو میگه تا بالایی ها عبرت بگیرن و خودشونو جمع و جور کنن مرد واقعی البته نه شیر مرد واقعی قاضی پور.

 3. مرتضی می گوید

  دروغ هم یاد نداره بگه … بی فرهنگ

 4. یه دانشجو می گوید

  آقای قاضی پور تو مجلس تکه من طرفدارشم چون مثل بقیه ترس از دست دادن جایگاهو کرسیو پستو مقام نداره خیلی مشتاقم ایشون رو از نزدیک ملاقات کنم.