کسب رتبه اول در معاملات عمده

0
رتبه اول معاملات عمده اوراق بهادار در سال ۹۱ و نیز رتبه پنجم در کلیه معاملات به شرکت کارگزاری ساوآفرین اعطا شد.

عضو هیأت مدیره شرکت کارگزاری ساوآفرین با بیان این مطلب  اظهار داشت: طی سال گذشته در این کارگزاری سه معامله عمده صورت گرفت که معامله بلوک شرکت سرمایه گذاری غدیر به عنوان بزرگترین معامله عمده تاریخ بورس یکی از آنها بود. بلوک دو شرکت کشت و صنعت چین چین و کاشی نیلو نیز دو بلوک دیگری بودند که طی سال ۹۱ در کارگزاری ساوآفرین معامله شدند. در مجموع انجام معاملات مذکور موجب کسب رتبه اول معاملات عمده توسط کارگزاری ساوآفرین در میان سایر شرکت های کارگزاری گردید.

مهدی لاری افزود: افزون بر این موفقیت، این مجموعه توانست در مجموع معاملات انجام شده نیز جایگاه پنجم را به دست آورد.

وی در بیان یکی از مهمترین دلایل کسب این رتبه گفت: گسترش امکانات مربوط به معاملات آنلاین کمک شایان توجهی به افزایش حجم معاملات خرد کرد تا در نهایت شرکت جایگاه خود را در میان سایر رقبا ارتقا دهد.

عضو هیأت مدیره کارگزاری ساوآفرین در بیان برنامه های آتی این مجموعه نیز اظهار داشت: در پیگیری انجام معاملات بلوکی، شرکت هم اکنون برای معامله یک نیروگاه فعال بوده و در راستای حفظ و تداوم روند اخیر عملیاتی برنامه ویژه ای در نظر گرفته ایم. راه اندازی صندوق سرمایه گذاری مشترک نیز از دیگر اقداماتی است که با پیگیری های لازم برای دریافت مجوزهای لازم فعالیت آن آغاز خواهد شد.

لاری تأکید کرد: البته این آمارها و موفقیت ها در حالی حاصل شده که طی شش ماه ابتدایی سال ۹۱ شرکت به دلایلی همچون رونق پایین معاملات بازار سهام و نیز وجود مشکلاتی در این مجموعه فعالیت چندانی نداشت.

وی ادامه داد: البته در حال حاضر با توجه به تغییر اخیر در حوزه مدیریت مجموعه و تسویه بخش عمده بدهی های بانکی سال های اخیر به کمک سهامداران عمده، مشکلات موجود مرتفع گردیده و شرکت طی سال مالی اخیر خود نه تنها موفق به جبران زیان سنوات قبل شده، بلکه سود نیز محقق کرده است. بدین ترتیب مجموع فعالیت های سال گذشته منجر به ارایه گزارش مقبول از سوی حسابرس شرکت گردید و رضایت سازمان بورس نیز برای تداوم فعالیت این کارگزاری جلب شد.

لاری در خاتمه سخنان خود افزود: در کنار این اقدامات مثبت، راه اندازی سامانه Call Center و نیز انجام حسابرسی داخلی و راه اندازی واحد پول شویی به عنوان اولین کارگزاری نیز اجرایی شده است و شرکت برخلاف دو سال گذشته که به ناچار حجم فعالیت خود را کاهش داده بود، از حدود هفت ماه گذشته با قدرت بیشتری در حال فعالیت است و در این شرایط تغییر مدیریت و اعضای هیأت مدیره، راهنمایی های سازمان بورس و شرکت بورس و نیز بسیاری از مشاوران مجموعه، در تحقق این موفقیت ها بیشترین نقش را ایفا کرده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ