شیر دادن اعتراضی زنان در ملاء عام! + عکس

2

جمعی از مادران بریتانیایی در اعتراض به رفتار خدمه هتلی لوکس در لندن، با تجمع در برابر این هتل اقدام به شیردادن به نوزادانشان کردند. هم‌اینک در بریتانیا بحث‌های داغی در زمینه شیردادن مادران در ملاءعام به راه افتاده است.

شیر دادن زن شیر دادن دختر
دویچه وله نوشت؛  گروهی از مادران بریتانیایی با تجمع در برابر یکی از هتل‌های لوکس شهر لندن اقدام به شیر دادن به نوزادان خود کردند. آنها این حرکت را در اعتراض به رفتار خدمه این هتل انجام دادند که به تازگی از مادری خواسته بودند تا به هنگام شیردادن به نوزادش در رستوران هتل، پارچه‌ای را روی سر نوزاد بیاندازد.

خدمه هتل به همین منظور دستمال سفره پارچه‌ای بزرگی را به این مادر داده بودند.

شیر دادن زن شیر دادن دختر

طبق قانونی که در سال ۲۰۱۰ در بریتانیا به تصویب رسیده، مورد تبعیض قرار دادن مادران شیرده عملی غیرقانونی به شمار می‌رود. مسئولان این هتل گفته‌اند که آنها “طبیعتا مخالفتی با شیردادن به نوزاد ندارند، اما از مهمانان‌شان می‌خواهند که این کار را طوری انجام ندهند که باعث جلب توجه شود”.

در پی این واکنش نزدیک به ۱۵ مادر روز شنبه در فضای بیرونی این هتل مجلل گردهم آمده و اقدام به شیردادن به نوزادانشان کردند.

حمایت دیوید کامرون از مادران

هم اینک بحث‌های موافق و مخالفی در افکار عمومی بریتانیا بر سر شیردادن به نوزادان در فضای عمومی به راه افتاده است. دیوید کامرون، نخست‌وزیر بریتانیا، یکی از حامیان حق زنان در شیر دادن به نوزادانشان در فضای عمومی به شمار می‌رود.

اعتراض نسبت به جمله نایجل فاراژ که گفته بود زنان برای شیر دادن به نوزادان خود باید “به یک گوشه بروند”.

سخنگوی کامرون اخیرا اعلام کرد، تحت فشار گذاشتن مادران به دلیل شیر دادن در ملاءعام، اقدامی “کاملا غیرقابل قبول” است.

این بحث به ویژه از زمانی در بریتانیا داغ شده است که نایجل فاراژ، رهبر حزب استقلال بریتانیا (یوکیپ) گفت که به نظر وی زنان برای شیر دادن به نوزادان خود باید “به یک گوشه بروند”.

پس از به راه افتادن موجی از مخالفت‌ها نسبت به این اظهار نظر، وی تأکید کرد که او مشکلی با این ندارد که زنان “هر جایی که دلشان‌می‌خواهد” به نوزادانشان شیر دهند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 2 )
  1. یلدا می گوید

    الان جناب دکتر مرندی از تک تک اونها تقدیر ویژه بجا میاره.مگه نه دکی

  2. زهرا می گوید

    خب خدمه هتا راست میگن آدم باید حیای انسانی داشته باشه