مقامات و مردم ایرانی دولت آمریکا را بشناسید + بیوگرافی ایرانیان مشهور در آمریکا

0

براساس آمارها، در حدود یک‌میلیون ایرانی در آمریکا سکونت دارند. از این تعداد چند نفر موفق به ورود به رده‌های بالا در ادارات دولتی آمریکا شده‌اند؟ بالاترین جایگاهی که یک ایرانی در دولت آمریکا کسب کرده است متعلق به کیست؟ در این گزارش با مقامات ایرانی دولت آمریکا بیشتر آشنا می‌شوید.

چندی قبل خبر انتصاب یک ایرانی به عنوان معاون امور بین‌الملل وزارت خزانه‌داری آمریکا منتشر شد. رامین طلوعی، شهروند آمریکایی‌ ایرانی‌الاصلی است که به این سمت برگزیده شد. به همین بهانه، نگاهی به ایرانیان حاضر در مناصب مهم دولتی و فدرال در آمریکا خواهیم داشت.روایات مختلفی از تعداد ایرانیان مقیم آمریکا وجود دارد که هیچکدام معتبر نیست. چرا که بسیاری از ایرانیان هنوز ایرانی بودن خود را اعلام نکرده‌اند. اما نزدیکترین تخمین غیر رسمی را می‌توان برآورد “دفتر حفاظت منافع ایران” در واشنگتن دی سی دانست که این تعداد را ۹۰۰ هزار نفر بر اساس گذرنامه‌های موجود اعلام کرده است. در هر حال، از این جمعیت تنها ۱۲ نفر موفق به ورود حائز اهمیت به دستگاه سیاسی آمریکا شده‌اند که در این گزارش به معرفی آنها می‌پردازیم.

گلی عامری (Goli Ameri)

“گلی یزدی” متولد ۴ مهر ۱۳۳۵ (۲۶ سپتامبر ۱۹۵۶) در تهران است. او سیاستمدار و تاجر ایرانی مقیم آمریکا است. در پرتلند ایالت اورگن آمریکا زندگی می‌کند و دو فرزند دارد. او بنیانگذار و رییس اجرایی شرکت “مشارکت جهانی” (Global Engagement) است که هدف آن تقویت علائق و اهداف مشترک میان آمریکا و دیگر کشورهای جهان است. وی، معاون دبیر کل سابق دفتر ارزشهای انسانی و دیپلماسی صلیب سرخ و هلال احمر و مدیر کل سابق (معاونت وزیر) امور آموزشی و فرهنگی وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا بوده است. در سال ۲۰۰۴، به عنوان یک جمهوریخواه وارد مجلس نمایندگان آمریکا شد؛ در دوره جورج دابلیو بوش، به عنوان یکی از اعضای هیات سه نفرهٔ آمریکا در شصت و یکمین نشست کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد حضور داشت و سپس به عنوان نماینده امریکا در سازمان ملل متحد تا ۲۶ می ۲۰۰۶ فعالیت کرد.

بیوگرافی هوشنگ انصاری بیوگرافی مایکل بنیامین بیوگرافی گلی عامری بیوگرافی سیروس امیر مکری ایرانیان مقیم آمریکا

عامری در سال ۱۹۷۴، در حالیکه ۱۷ سال سن داشت وارد آمریکا شد. در دانشگاه استنفورد موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارتباطات و ادبیات فرانسه و سپس کارشناسی ارشد ارتباطات گردید. او لیسانس ادبیات فرانسه خود را از دانشگاه سوربن دریافت کرده است. اما گلی عامری، در استنفورد بود که با همسر آینده خود یعنی “جمشید (جیم) عامری” که هم اکنون سرمایه‌گذار املاک و مسکن است، آشنا شد. بدین ترتیب در سال ۱۹۸۹، نام فامیلی “عامری” را به خود گرفت و رسما شهروند آمریکا شد.

بیوگرافی هوشنگ انصاری بیوگرافی مایکل بنیامین بیوگرافی گلی عامری بیوگرافی سیروس امیر مکری ایرانیان مقیم آمریکافعالیت‌ها و افتخارات
او صاحب بیش از ۵۰ مقاله و گزارش در زمینه بازار ارتباطات و دارای اعتبار و شهرت در مجلات و روزنامه‌های معتبری چون Telephony، The Oregonian, The Seattle Times, The San Jose Mercury News، و Internet Week است. شرکت او موسوم به eTinium آنقدر در کار خود موفق بود که چندین مرتبه بعنوان سخنران به کنفرانسهای صنعتی جهان دعوت شد. علاوه بر این، در رده‌های دانشگاهی به عنوان نماینده یا هماهنگ کننده فعالیتهای بسیاری داشت. عامری، به زبانهای انگلیسی و فرانسه تسلط کامل داشته و با اسپانیایی نیز آشنایی دارد.

در اکتبر ۲۰۰۷، به خاطر تلاشهایش در سازمان ملل و فعالیتهای مستمرش در هیئت مشاور برنامه “آموزش ملی رهبری زنان” از سوی مجله “زنان شمال غرب” در لیست یکصد زن قدرتمند آمریکا قرار گرفت. همچنین در ۱۱ می ۲۰۰۸، موفق به کسب جایزه “مدال افتخار جزیره الیس” که به ۱۰۰ فرد موفق غیر بومی آمریکا اعطا می‌شود شد. او در سال ۲۰۱۲ به عضویت هیئت امناء سازمان خصوصی “خانه آزادی” در آمد. در روز ۴ جولای ۲۰۱۲، روزنامه نیویورک تایمز به انتخاب عامری در لیست منتشره “موسسه کارنگی” بعنوان “مهاجرین افتخارآور آمریکا” اشاره کرد.

مبارزات انتخاباتی
سال ۲۰۰۴ اما سال مبارزات انتخاباتی عامری در منطقه خود برای ورود به مجلس نمایندگان بود. او با شکست “تیم فیلیپس” (Tim Phillips) اعتدالگرا که یک بازرگان کوچک بود و شکست “جیسون مشل” (Jason Meshell) محافظه‌کار به عنوان نامزد نهایی حزب جمهوریخواه اورگن وارد فاز رقابت با “دیوید وو” (David Wu) دموکرات شد. عامری، استاد جمع‌آوری کمک مالی است. به همین دلیل، توجه مقامات واشنگتن‌نشین به او جلب شد. او آنقدر در مرکز توجه قرار گرفت، که از وی به عنوان مورد بحث‌ترین و قویترین نامزد انتخاباتی مجلس نمایندگان در سال ۲۰۰۴ یاد می‌شد.

رقابت وی با وو زمانی به چالش بزرگ کشیده شد که بحث تجاوز جنسی وو در دوران دانشگاه به یکی از همکلاسی‌هایش، در رسانه‌ها مطرح شد. در ابتدا، عامری خواهان ورود و دامان زدن به این بحث نبود، اما در مراحل اخر رقابت این بحث را پر رنگ کرد. سرانجام، وو با کسب اراء ۵۸ درصد نسبت ۳۸ درصد عامری وی را شکست داد. اما قصه به اینجا ختم نشد؛ این وو بود که در سال ۲۰۱۱ که فضاحت تعرض جنسی وی به یکی از دختران کمپین تبلیغاتی‌اش علنی شد، مجبور به استعفا گردید.

دوران فعالیت در سازمان ملل
دانش و تخصص عامری در زمینه ارتباطات موجب موفقیت او در سامان ملل متحد شد. در تابستان ۲۰۰۵، جورج دابلیو بوش گلی عامری را به عنوان نماینده دائم امریکا در سازمان ملل برگزید. او با تسلط بر تکنولوژی نوین و طرح دولت اینترنتی در زمینه اصلاح سیستم مدیریتی سازمان ملل و شکل‌گیری شواری حقوق بشر موفقیت بسیاری را کسب کرد. مجلس سنا نیز به دلیل فعالیتهای وی دوره نمایندگی وی در سازمان ملل را تا ۲۶ می ۲۰۰۶ تمدید کرد.

او در کنفرانسهای مختلف در مورد موضوعات دموکراسی و حقوق‌بشری سخنرانی‌هایی داشته است که می‌توان مهمترین آنها را “بحران ایران: مسئله فرا قاره‌ای” اشاره کرد.

فعالیت در وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا
در ۱۵ نوامبر ۲۰۰۷، جورج دابلیو بوش وی را به عنوان نامزد احراز پست مدیر کل (معاونت وزیر) امور آموزشی و فرهنگی وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا به مجلس سنا معرفی کرد. وظیفه وی، اشاعه دیپلماسی عمومی امریکا به دیگر نقاط جهان بود. مجلس سنا در روز ۱۳ مارس ۲۰۰۸ صلاحیت وی را تایید کرد. عامری، به منظور انجام ماموریتهای خود به کشورهای مختلف سفر کرد. در اولین سفر خود در می ۲۰۰۸ به امارات متحده عربی و قطر سفر کرد تا سیاستهای آموزشی و فرهنگی آمریکا در آن کشورها را توسعه بخشد. سفر دوم او به برزیل بود. در همان ماه می، وی در “برزیلیا” با فرناندو حداد -وزیر آموزش برزیل دیدار کرد. در این دیدار او قول مساعدت یک میلیون دلاری به سیستم آموزشی برزیل را داد. در ماه ژوئن ۲۰۰۸، به جمهوری آذربایجان سفر کرد که طی آن به “میسیر مردانف” -وزیر آموزش این کشور- اطمینان داد که پذیرش سالیانه دانشجویان آذربایجانی در آمریکا را افزایش خواهد داد. در جولای ۲۰۰۸، به اندونزی سفر کرد و با “فصلی جلال” -مدیر کل آموزش عالی وزارت آموزش اندونزی- دیدار کرد. در سپتامبر ۲۰۰۸، به چین و ویتنام سفر کرد. در سفر به چین با تنی چند از مقامات آموزشی و فرهنگی این کشور دیدار کرد و در ویتنام اقدام به تاسیس دفتر مشاوره آموزشی نمود. دوره مدیریت وی در تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۰۹ همزمان با به پایان رسیدن دولت بوش، به اتمام رسید.

سیروس امیر مکری (Cyrus Amir-Mokri)

“سیروس امیر مکری” متولد ۱۳۳۴ تهران است. او پس از انقلاب به همراه خانواده خود در سال ۱۹۸۱ به آمریکا مهاجرت کرد. وی در سال ۱۹۸۶ از دانشگاه هاروارد در رشته زیست شیمی فارغ التحصیل شد. س‍‍‍‍‍‍پس در رشته تاریخ در دانشگاه شیکاگو با گرایش تاریخ مدرن خاورمیانه ادامه تحصیل داد. او کمک هزینه تحصیلی سال پایان‌نامه خود را از “بنیاد ملون” (Mellon Foundation) دریافت کرد. پایان نامه دکترای وی در مورد تاریخ مشروطه ایران بود. سرانجام وی موفق به اخذ مدرک دکترای تاریخ و همزمان با آن، کارشناسی از دانشگاه شیکاگو شد.

بیوگرافی هوشنگ انصاری بیوگرافی مایکل بنیامین بیوگرافی گلی عامری بیوگرافی سیروس امیر مکری ایرانیان مقیم آمریکا

بالاترین منصب دست یافته امیر مکری، معاونت وزیر در موسسات مالی وزارت خزانه‌داری آمریکا بوده است. او همچنین مشاور ارشد رییس “کمیسیون تجارت کالا” و از اصلی‌ترین افراد در تصویب قانون “داد فرانک” (Dodd–Frank) – که حقوق مصرف کننده و اصلاحات وال استریت را در بر داشت- بود. همچنین به عنوان نماینده کمیسیون در “شورای نظارت ثبات مالی” فعالیت کرده است. از دیگر منصب‌های وی، منشی‌گری قاضی “بروس ام. سیلا” (Bruce M. Selya) در دادگاه تجدیدنظر است.

مکری قبل از اینکه وارد دستگاه دیپلماسی امریکا بشود، در موسسات حقوقی Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP به عنوان سهامدار فعالیت داشت. او معمولا وکالت پرونده‌های پیچیده‌ تجاری را بر عهده گرفته است. او هم به “مدال افتحار جزیره الیس” که مختص غیربومیان موفق آمریکا می‌باشد، دست یافته است.

هوشنگ انصاری (Houshang Ansari)

“هوشنگ مستمند شیرازی” معروف به هوشنگ انصاری متولد ۱۳۰۵ اهواز است. این سرمایه‌دار ایرانی به مدت ۱۸ سال در دوره پهلوی دوم فعالیت سیاسی و تجاری داشت. از مناصب وی در آن دوره می‌توان به معاونت فنی وزارت بازرگانی، سفیر ویژه در کشورهای آفریقایی، و سفیر ایران در پاکستان و سیلان اشاره کرد. وی در دولت امیر عباس هویدا به وزارت اطلاعات و جهانگردی و اقتصاد رسید، و در دولت آموزگار وزیر دارایی و وزیر اقتصاد بود.انصاری در سال ۱۹۳۳ از طریق “عباس آرام” -سفیر وقت ایران در آمریکا- با مریم پناهی آشنا شد و ازدواج کرد. از فعالیتهای وی در دورانی که سفیر ایران در آمریکا بود می‌توان به مجاب کردن محمدرضا شاه برای کمک‌های میلیون دلاری به کشورهای دیگر و امضاء قرارداد با “هنری کیسینجر” -وزیر امورخارجه وقت آمریکا- برای احداث ۸ نیروگاه هسته‌ای اشاره کرد.

در دهه ،۱۹۷۰ سازمان سیا در گزارشی هوشنگ انصاری را یکی از ۱۷ نفر “حلقه درونی” محمدرضا شاه خواند و وی را یکی از ۲ گزینه شاه برای جایگزینی هویدا نامید. وی، با تاسیس حزب رستاخیز به عنوان رهبر “جناح سازنده” این حزب از سوی شاه انتخاب شد. این جناح، رقیب “جناح پیشرو” به رهبری جمشید آموزگار بود. بسیاری از حامیان انصاری از کسانی بودند که از انتخاب آموزگار به عنوان رهبر جناح پیشرو و حزب رستاخیز رضایت نداشتند. “عباس میلانی” -مورخ معاصر ضدانقلاب- در کتاب خود به نقل از مریم پناهی -که در سالهای بعد از انصاری طلاق گرفت- آورده که “یکی از دو اشتباه بزرگ شاه انتخاب نکردن هوشنگ بعنوان رهبر حزب رستاخیز بود و یکی از قویترین علل وقوع انقلاب ۵۷ را می‌توان همین امر دانست”.

بیوگرافی هوشنگ انصاری بیوگرافی مایکل بنیامین بیوگرافی گلی عامری بیوگرافی سیروس امیر مکری ایرانیان مقیم آمریکا

انصاری که از ثروتمندان تاریخ ایران محسوب می‌گردد، پس از عدم توفیق شرکت معروف خود به نام “فخر ایران” آن را به دولت شاه فروخت. وی در سال ۱۳۵۶ به ریاست شرکت ملی نفت ایران برگزیده شد اما در سال ۱۳۵۷ همزمان با کوبیده شدن بر طبل انقلاب به بهانه درمان ناخوشی خود، برای همیشه به خارج از ایران عزیمت کرد. او که با ثروت هنگفتی پای به خاک آمریکا گذاشت در سال ۱۹۸۶، رسما شهروندی آمریکا را گرفت و مدیریت شرکت National Oilwell Varco را بر عهده گرفت اما بعدها از آن استعفا داد. انصاری هم اکنون مدیر عامل شرکت Stewart & Stevenson LLC است و صاحب هلدینگ بزرگ “گروه پارمان” (Parman Group) در هیوستن است. این هلدینگ دارای چند شرکت با زمینه فعالیت تجارت بین‌المللی، ساخت و ساز، تولید وسایل رفاهی، تولید منسوجات، و تولید تجهیزات صنعت نفت است.

انصاری که به عنوان دوست قدیمی کیسینجر و شریک تجاری وی از جمهوریخواهان جانفدای آمریکا محسوب می‌گردد، در تاسیس چندین موسسه و نهاد آموزشی و پزشکی نقش اساسی داشته است که از آن دست می‌توان به “دانشگاه سن مارتین” و موسسه “جیمز بیکر” اشاره کرد.

بیوگرافی هوشنگ انصاری بیوگرافی مایکل بنیامین بیوگرافی گلی عامری بیوگرافی سیروس امیر مکری ایرانیان مقیم آمریکا

هم‌اکنون انصاری در هیوستون زندگی می‌کند و گرایش سیاسی جمهوریخواه دارد. او از اصلی‌ترین افراد در بنیانگذاری موسسه جیمز بیکر تگزاس است. همچنین بخش ذخایر اسلامی موزه هنرهای عالی هیوستن تا حد بسیاری مدیون سرمایه و حمایت انصاری و همسرش است. اما وی در سال ۲۰۰۴ با یک اقدام چشمگیر و سیاستمدارانه، ۱۵ میلیون دلار جهت پیشبرد امور “مرکز پژوهشهای سلول‌های بنیادین” به دانشگاه “کرنل” اهدا کرد.

او که هم اکنون یکی از افراد هیئت مشاور تصمیم‌سازان “انجمن سیاست رسانه‌ای آمریکا در خارج از مرزها” است، در فوریه ۲۰۱۴ از ورود کتاب “یک هزار سال کتاب ایرانی” به کنگره ملی امریکا حمایت بسیاری به عمل آورد.

این سرمایه‌دار و سیاستمدار کهنه‌کار ایرانی در سال ۲۰۰۳ موفق به دریافت “مدال افتخار جزیره الیس” و جایزه “وودرو ویلسون” (Woodrow Wilson) شد. در سال ۲۰۰۴ انصاری و همسرش شهلا اقدام به کمک مالی برای پیشبرد پروژه سلول‌های بنیادین دانشکده علوم پزشکی دانشگاه کرنل کردند و این دانشکده در مقام قدردانی از این عمل، اقدام به ساخت “مرکز سلول‌های بنیادین انصاری” کرد. همچنین، در سال ۲۰۰۴ اقدام به تاسیس آکادمی آمریکایی دیپلماسی کرد که در طی ۲ سال بسیاری از بحث‌ها، مناظرات، سخنرانی‌ها، و سمینارها در مورد سیاست خارجی امریکا در ان صورت گرفت. علاوه بر این، کلکسیون تصویری انصاری از تاریخ امریکا در سال ۲۰۰۴ در “کتابخانه جورج بوش” به نام او نامگذاری شد.

مایکل بنیامین (Michael Benjamin)

نام کامل او “مایکل بنیامین بونهور” و متولد ۱۳۴۸ (۱۹۶۹) نیویورک از یک پدر یهودی ایرانی و مادر هندوراسی است. او سرمایه‌گذار شخصی شرکتهای اینترنتی محسوب می‌گردد. در سال ۲۰۰۴ به عنوان نامزد جمهوریخواه برای ورود به مجلس سنا تلاش کرد اما توفیقی به دست نیاورد.پدر بنیامین در سال ۱۹۵۰ از تهران به آمریکا مهاجرت کرد. پس از تولد بنیامین، پدرش درخواست انتقال به شعبه بانک امریکایی هندوراس را داد و خانواده وی به آنجا عزیمت کرد. اما در سال ۱۹۷۱ پرو و در سال ۱۹۷۳ اکوادور در انتظار او و والدینش بود. او در اکوادور در “آکادمی امریکایی کوتوپاکسی” تحصیل کرد. مقاصد بعدی خانواده سال ۱۹۷۴ نیویورک، سال ۱۹۸۰ کلمبیا، سال ۱۹۸۲ مکزیک، و در سال ۱۹۸۷ گرینویچ بود. بالاخره او موفق به اخذ مدرک کارشناسی خود از دانشگاه نیویورک در رشته اقتصاد و ادبیات غرب شد و به عنوان معاون رییس بانک سرمایه‌گذاری ریچر و شرکا (Richter & Co.,) در منهتن مشغول به کار شد. وی تا قبل از سال ۱۹۹۷ که تجارت و سرمایه‌گذاری شخصی خود را شروع کند، در شرکت “بیمه عمر گاردین” هم فعالیت داشت.

بیوگرافی هوشنگ انصاری بیوگرافی مایکل بنیامین بیوگرافی گلی عامری بیوگرافی سیروس امیر مکری ایرانیان مقیم آمریکا

در سال ۱۹۹۶، در حالی که فقط ۲۵ سال داشت، در رقابتهای انتخاباتی کنگره ملی آمریکا از منطقه منهتن شرکت کرد اما با اینکه گوی رقابت را “جرولد ندلر” (Jerrold Nadler) دموکرات از وی ربود، مورد تحسین “نیویورک پست” و “رادولف دابلیو جیولیانی” واقع شد. رییس ستاد انتخاباتی وی “جان سی وایتهد” (John C. Whitehead) رییس شرکت “گلدمن ساکس و شرکا” و “بانک فدرال نیویورک” بود. وایتهد بعدها وارد شرکت و توسعه و نوسازی منهتن شد و وظیفه بازسازی برجهای مرکز تجارت جهانی پس از واقعه ۱۱ سپتامبر را بر عهده گرفت.

مایکل، در ژانویه ۲۰۰۳ اعلام کرد که قصد ورود به مبارزات انتخاباتی سنا و رویارویی با حریف دموکرات خود “چاک شامر” (Chuck Schumer) را دارد. وقنی او ۲۰ هزار را نفر را در کمپین خود به کار گرفت و ۸۲۰ هزار دلار هزینه این کمپین کرد، توجه ناظران را به خود جلب نمود. اما علیرغم تلاش بسیار مایکل بنیامین محافظه‌کار و موفقیتهای وی در جلب نظر مردم، کمیته جمهوریخواهان منطقه اقدام به انتخاب “هاوارد میلز” (Howard Mills) اعتدالگرا به جای وی کردند. هر چند که بعدها میلز در رقابت با شامر شکست خورد.

اما کنار گذاشتن بنیامین موجب افشاگری وی علیه هیئت جمهوریخواهان منطقه و جورج پتکی (George Pataki) -فرماندار نیویورک- گردید. اما در نامه‌ای علنی مقامات نیویورکی را به طراحی بازیهای پنهان و ناجوانمردانه سیاسی و زد و بندهای کثیف و غیرانسانی متهم کرد و علت کنار گذاشته شدن خود را وابسته نبودن‌اش به آنها ابراز داشت. وعده‌های انتخاباتی او شامل کاهش مالیات، جلوگیری از ولخرجی‌های دولتی، تامین امنیت اجتماعی، حمایت از همه والدین در مدارس و نه فقط ثروتمندان، منع سقط جنین به جز در موارد اضطراری، اشتغال زایی و جلوگیری از دخالت دولت در امور اقتصادی مردم، دفاع از هویت ملی، ورویکرد جدی نسبت به محور شرارت شامل ایران، کره شمالی، وسوریه بود.او از حمله به عراق و قرار دادن ایران در لیست محور شرارت حمایت کامل به عمل آورد.

جمشید دلشاد (Jamshid “Jimmy” Delshad)

جمشید دلشاد معروف به جیمی دلشاد متولد ۱۳۱۸ شیراز و یهودی است.در سال ۱۳۳۸ همراه با برادران خود به آمریکا مهاجرت نموده و در دانشگاه “نوردریج” کالیفرنیا در رشته علوم تحصیل کرد. دلشاد در سال ۱۳۳۸ به آمریکا مهاجرت کرد و در سال ۱۳۵۸ یک شرکت رایانه‌ای را تاسیس کرد. بعدها در سال ۱۳۶۹ به عنوان رییس کنیسه “سینای” که بزرگترین کنیسه جهان است، انتخاب شد. او هم اکنون از کاریزما و نفوذ بسیاری در جامعه یهودیان آمریکا برخوردار است.

بیوگرافی هوشنگ انصاری بیوگرافی مایکل بنیامین بیوگرافی گلی عامری بیوگرافی سیروس امیر مکری ایرانیان مقیم آمریکا

او در سال ۲۰۰۳ وارد شورای شهر بورلی هیلز شد و در ۲۷ مارس سال ۲۰۰۷ رسما به عنوان شهردار این شهر انتخاب گردید. دلشاد، تا مارس ۲۰۱۱ شهردار شهر بورلی هیلز بود. وی، اولین ایرانی و تنها شخصیت ایرانی است که شهرداری یک شهر در امریکا را عهده‌دار شده است.

جیمی دلشاد پس ار پایان دوره تحصیل، فعالیت خود را در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی ادامه داد و به مدت ۷ سال در جایگاه یکی از مدیران اجرایی هیئت اموزشی آن دانشگاه تصمیمات مهمی را اتخاذ کرد. او در سال ۱۹۶۵ اقدام به تحصیل در رشته فن‌آوری انبارداری رایانه‌ای کرد و در سال ۱۹۷۸ موفق شد که مستقلا در زمینه فعالیت خود را داشته باشد.

اما دلشاد در سال ۱۹۹۹ با انتخاب بعنوان رییس کنیسه “سینای”، شرکت رایانه‌ای خود را به جهت کمک و مساعدت به جامعه یهودیان فروخت. او علت این عمل خود را وقف کامل خود به جامعه یهودیان و کشوری اعلام کرد که فرصت تجربه “زندگی آمریکایی” را به وی بخشیده است. جیمی اینچنین ابراز داشت: “من به عنوان یک تاجر و متخصص تکنولوژی با این عمل نه تنها قصد انتقال تجربه خود به سازمانهای یهودی غیرانتفاعی را دارم بلکه می‌خواهم مردم پیرامونی خود را به رویارویی با چالشهای جذاب و جدید زندگی دعوت کنم تا از این مجرا آنها مرا به عنوان یک الگوی موفق ببینندو تا به حدی با جامعه یهودیان آشنا شوند که خود را جزئی از ما ببینند”.

وبسایت رسمی خود او جایی در معرفی‌اش اینچنین بیان می‌کند: “با آنکه او ایرانی است، اما آمریکا را کشور و بهشت خود دانسته و همیشه قدردان آن بوده است”. وی وقتی در انتخابات ۲۰۰۳ شورای شهر پیروز شد، چنین گفت: “من با حس غرور ملی آمریکایی و افتخار به این مرز و بوم وارد شورای شهر شدم. من به این کشور که در حق من لطف کرد تا بتوانم از طریق ایجاد کار مساعد یک زندگی واقعی را تجربه کنم، همیشه بدهکارم”.

جمشید دلشاد که علاقه عجیبی به جیمی بودن دارد اما نام فامیلی دلشاد را هنوز به عللی که روشن نکرده حفظ نموده است، ۴۸ سال است که در لس انجلس و ۱۸ سال است که در بورلی هیلز زندگی می‌کند. وی ۳۸ سال است که با لانی گرشتاین دلشاد ازدواج کرده و دارای دو فرزند دختر و پسر به نامهای “دبرا” و “دانیل” است.

جیمی وقتی در سال ۲۰۰۷ شهردار شهر مورد علاقه‌اش شد، قول داد که آن شهر را تبدیل به امن‌ترین و آماده‌ترین جای آمریکا برای یهودیان کند. بدین ترتیب، دستور داد که در جای و جای شهر دوربین مدار بسته نصب شود تا هرگونه مشکل ترافیکی، دزدی و درگیری سریعا در دید پلیس باشد. وی، هر آنچه که برای استفاده از ابزار تکنولوژیک جهت کنترل بزهکاریهای شهر در توان داشت، بکار گرفت.

بیوگرافی هوشنگ انصاری بیوگرافی مایکل بنیامین بیوگرافی گلی عامری بیوگرافی سیروس امیر مکری ایرانیان مقیم آمریکا
جیمی و همسر آمریکایی‌اش “لانی گرشتاین دلشاد”

افتخارات و جوایز جیمی دلشاد شامل موارد ذیل می‌گردد:
جایزه انجمن مالکان وطنی B.H.P.E.T سال ۲۰۰۵
جایزه سال ۱۹۹۰ کنیسه سینای به عنوان “مرد سال”
جایزه سال ۱۹۹۱ فدراسیون یهودی باشگاه مردان با عنوان “بوته سوزان”
جایزه رهبریت یهودی محافظه‌کار از موسسه “ماسوت/استسچر”

کنیسه سینای
این کنیسه که بزرگترین کنیسه یهودی جهان است، در روزهای شنبه پذیرای یکهزار و ۵۰۰ میهمان و روزهای تعطیلات رسمی ۴۰۰ میهمان است. دو مدرسه را با یکهزار دانش‌آموز مدیریت می‌کند. همچنین دو غسالخانه در لس آنجلس دارد. ظاهرا کارکرد دلشاد تا به آن حد بود که با ایجاد اتحاد و هماهنگی میان بخشهای مختلف کنیسه، رشد عضویت در این مجموعه را تا ۳۰ درصد بالا برد.

او از ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۰ ریاست بنیاد ماگبیت را بر عهده داشت. وظیفه این بنیاد، جذب دانشجویان گرفتار و بی‌پول به یهودیان از راه حمایت مالی آنها است.

اما مناصبی که دلشاد در سازمانهای خصوصی و غیرانتفاعی داشته است:
* عضویت در هیئت مدیره مرکز مشاوره ماپل
* عضویت در هیئت مدیره مرکز پزشکی شبا
* ریاست فدراسیون یهودیان ایرانی مقیم آمریکا
* عضویت در هیئت مدیره کنیسه نصا
* عضویت در بنیاد آگاهی فرهنگی اسراییل
* ریاست کنیسه سینای
* عضویت در آیپک
* دیدار افتخاری بعنوان نماینده یهودیان با دالائی لاما
* شرکت در همایشهای مختلف یهودیان به عنوان سرمایه‌گذار
* عضویت در فدراسیون یهودیان JCRC

جمشید دلشاد که از هیچ تلاشی برای رفاه حال هموطنان آمریکایی خود فروگذار نکرده، دستی هم بر آتش ایران ستیزی دارد. پایگاه خبری “فردا نیوز” در همین رابطه به نقل از روزنامه “لس آنجلس تایمز” در مطلب خود به تاریخ ۲۰ تیر ۱۳۸۶ اورد که دلشاد قصد دارد از شورای شهر بورلی هیلز بخواهد که سرمایه‌گذاری‌های صندوق بازنشستگی بورلی هیلز در شرکت‌های فعال در ایران را خارج کنند. هدف از این “اقدام نمادین” جمع‌آوری حمایت برای تشکیل جنبش در کالیفرنیا و سایر ایالت‌های آمریکا به منظور منزوی ساختن ایران معرفی شده است. لس انجلس تایمز در این رابطه اورده که هدف دقیق دلشاد مقابله با ایران بعنوان حامی تروریسم است؛ کمااینکه وی در این رابطه اینگونه ابراز داشته که”نمی‌خواهم چون ایرانی‌الاصل هستم، به این بهانه در قبال ایران سکوت کنم. می‌خواهم همه بدانند که برغم ایرانی بودنم، حامی امریکا هستم”.

سیروس حبیب(Cyrus Habib)
سیروس حبیب متولد ۳۱ مرداد ۱۳۶۰ است. او تا سن ۸ سالگی سه مرتبه به سرطان عجیب و کمیابی دچار شد که هر سه مرتبه درمان گردید اما نهایتا او را در سن ۸ سالگی برای همیشه نابینا کرد.

بیوگرافی هوشنگ انصاری بیوگرافی مایکل بنیامین بیوگرافی گلی عامری بیوگرافی سیروس امیر مکری ایرانیان مقیم آمریکا

وی در ۴ نوامبر ۲۰۱۴ به عنوان نامزد دموکرات با کسب ۶۵ درصد آرا رسما از ناحیه قانونی ۴۸ واشنگتن وارد مجلس سنا شد. البته وی در سال ۲۰۱۲ هم با کسب ۶۱ درصد آرا موفق به ورود به مجلس نمایندگان شده بود. او در آن زمان از سوی هم‌حزبی‌های خود به عنوان نایب رییس “کمیسیون تکنولوژی و توسعه اقتصادی” انتخاب شد.

حبیب در رشته حقوق در دانشگاه “پرکنیز کوی” سیاتل موفق به اخذ مدرک کارشناسی شده است. او بورسیه موسوم به “رودز” دانشگاه آکسفورد را گرفت که فقط به دانشجویان ممتاز خارجی اهدا می‌شود. همچنین بورسیه موسوم به “ترومن” را برای انواع طرحهای ابتکاری و خدمت به جامعه آمریکا بدست آورد. او از پیروان پل سوروس برادر بزرگتر جورج سوروس تاجر و سرمایه‌گذار مشهور است که یک مجارستانی متولد آمریکا و مهندس و تاجر بزرگ بود، می‌باشد.

بیوگرافی هوشنگ انصاری بیوگرافی مایکل بنیامین بیوگرافی گلی عامری بیوگرافی سیروس امیر مکری ایرانیان مقیم آمریکا

سیروس حبیب، از دانشگاه کلمبیا با درجه “سوما کوم لاده” (لاتین-Summa Cum Laude) که بالاترین درجه علمی است، فارغ‌التحصیل شد. او عضو جامعه افتخاری “فی بتا کاپا” دانشگاه اکسفورد و سردبیر “مجله حقوق و قضا” دانشکده حقوق دانشگاه ییل آمریکا است. او در خدمت اساتیدی چون قاضی “گوئیدو کالابرسی”، پروفسور “آخیل امار”، و پروفسور “هارولد کوح” بوده است. حبیب در سال ۲۰۱۴ از سوی مجله “حکومتداری” به عنوان یکی از ۱۲ قانونگذار برتر واشنگتن انتخاب شد. همچنین به عنوان یکی از ۴۰ سیاستمدار برتر زیر ۴۰ سال ۲۰۱۴ امریکا” از سوی واشنگتن پست انتخاب شد.

راس میرکریمی (Ross Mirkarimi)
“راس میرکریمی” متولد ۱۳ مرداد ۱۳۴۰ (۴ آگوست ۱۹۶۱) شیکاگو از پدری ایرانی به نام “حمید میرکریمی” و مادر روس یهودی با نام “نانسی کلمن” است. وقتی ۵ سال بیش نداشت، والدینش از هم جدا شدند. مادر، او را با خود به “جیمز تاون” برد. پدر را بسیار کم می‌دید. راس، بعدها کارشناسی علوم سیاسی خود را از دانشگاه “سنت لوئیز” گرفت. سپس در رشته اقتصاد بین‌الملل موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه “گلدن گیت” شد. او که از سال ۱۹۸۴ در سان فرانسیسکو زندگی می‌کند، دومین مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته علوم محیطی از دانشگاه سان فرانسیسکو دریافت کرده است.

راس، در سال ۲۰۰۹ از همسر خود “الیانا لوپز” (Eliana Lopez) که یک ستاره تلویزیونی در ونزوئلا است، صاحب یک فرزند شد. اما در ۱۳ ژانویه ۲۰۱۲ پس از به خطر انداختن بچه به دلیل مشاجره با همسرش در شب سال نو، به خشونت خانوادگی متهم شد. لذا، وی که رییس پلیس سان فرانسیسکو بود، تا مدتی توسط “اد لی” (Ed Lee) شهردار سان فرانسیسکو در تعلیق ماند. لی، از “شورای سرپرستان سان فرانسیسکو” خواست تا با اخذ رای نسبت به ابقا یا عزل وی تصمیم‌گیری کنند. نتیجه اینکه آراء کاملا به نفع وی صادر گردید و میرکریمی در سمت خود ابقا شد.

بیوگرافی هوشنگ انصاری بیوگرافی مایکل بنیامین بیوگرافی گلی عامری بیوگرافی سیروس امیر مکری ایرانیان مقیم آمریکا

میرکریمی، در ابتدای دوره خدمت خود در اداره پلیس سان فرانسیسکو، مامور دایره جرائم “یقه سفید” یا “بدون خشونت” (white collar crime) که توسط مقامات رخ می‌داد و عموما ارتباط به فساد مالی داشت، بود.

نقشهایی که میرکریمی در سازمانهای مدنی و جوامع مختلف داشته است:
*‌ رهبر ائتلاف منطقه آزاد هسته‌ای (Nuclear Free Zone)
* عضویت در اتحادیه صنایع امریکا
* عضویت در فدراسیون بین‌المللی مهندسین و متخصصین
* عضویت در تالار تجار ایرانی-آمریکایی
* تحلیلگر محیطی تیم مطالعاتی هاروارد بر روی مورد بحران عراق
* عضویت در سازمان ملی زنان آمریکا

بیوگرافی هوشنگ انصاری بیوگرافی مایکل بنیامین بیوگرافی گلی عامری بیوگرافی سیروس امیر مکری ایرانیان مقیم آمریکا

راس، در سال ۱۹۹۰ همراه با “رالف نادر” لبنانی‌الاصل حزب سبز کالیفرنیا را تشکیل داد اما بعدا که عضو “شورای سرپرستان سان فرانسیسکو” بود، با علم به این موضوع که دیگر نمی‌تواند راه حزب سبز را بپیماید، در مارس ۲۰۱۰ دموکرات شد. او سیاستهایی همچون مجاز دانستن توزیع ماری جوآنا جهت استفاده‌های درمانی، تامین امنیت خیابانها و معابر، مبارزه با انواع جرائم و جنایات، منع مصرف تنباکو در زمین‌های گلف، تغییر نام برخی خیابانها برای احترام به اقلیت رنگین پوست جهت جلوگیری از عدم عزیمت آنها از شهر، کنترل سلاح، حمایت از “جاش وولف” ابر سرمایه‌گذار مشهور، حفظ و نگهداری محیط زیست، افزایش پلیس گشت پیاده، و افزایش تاثیربخشی معماری و ساخت و ساز شهری را در دستور کار قرار داد. اما هنگامی که اولین منع قانونی استفاده از کیسه‌های پلاستیکی را در سوپرمارکتهای بزرگ و داروخانه‌ها در ۲۰۰۷ پیشنهاد داد، توجه جامعه آمریکا را به خود جلب کرد.

راس میرکریمی، در چندین وهله از نامزدان دموکرات سان فرانسیسکو به عنوان مسئول کمپین حمایت کرد و در سال ۲۰۰۳ هماهنگ‌کننده و سخنگوی کمپین “مت گونزالس” در انتخابات شهرداری سان فرانسیسکو بود. او، در سال ۲۰۰۸ حمایت خود از باراک اوباما را ابراز داشت.

هم اکنون میرکریمی رییس پلیس سان فرانسیسکو است. قبل از این، از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۱ رییس پلیس منطقه ۵ این شهر بود. سیاستهای او تحت عنوان “سیاستهای سبز” شامل عدالت اجتماعی و مبارزه با خشونت است.

الکس نورسته (Alex Nowrasteh)
“الکس نورسته” تحلیلگر امور مهاجرت است و برای “مرکز شکوفایی و آزادی جهانی موسسه کاتو” که یک اتاق فکر است، کار می‌کند.

بیوگرافی هوشنگ انصاری بیوگرافی مایکل بنیامین بیوگرافی گلی عامری بیوگرافی سیروس امیر مکری ایرانیان مقیم آمریکا

او فرزند “سیروس نورسته” و همسر آمریکایی‌اش به نام “بتسی گریفین نورسته” و متولد کالیفرنیای جنوبی است. پدرش فیلمساز مشهوری است که فیلم “مسیری تا ۱۱ سپتامبر” را در کارنامه خود دارد. سیروس نورسته بابت ساخت فیلم “روزی که به ریگان شلیک شد” به تهیه کنندگی “الیور استون” مشهور، به شدت بابت تبعیضات لیبرالی از سمت محافظه‌کاران زیر سوال رفت. “ریچارد آلن” -مشاور امنیت ملی ریگان- با چاپ مقاله‌ای در وال استرین ژورنال، وی را به شدت کوبید و نام فیلم او را “روزی که نورسته به حقیقت شلیک کرد” گذاشت. بدین ترتیب نورسته پاسخ شدیداللحن خود را طی چاپ مطلبی در لس انجلس تایمز به وی داد. جنجالی‌ترین فیلم او در ایران، “سنگسار ثریا” نام دارد.

بیوگرافی هوشنگ انصاری بیوگرافی مایکل بنیامین بیوگرافی گلی عامری بیوگرافی سیروس امیر مکری ایرانیان مقیم آمریکا
سیروس نورسته و همسر آمریکایی‌اش

الکس، کارشناسی اقتصاد خود را از “دانشگاه جورج میسون” و کارشناسی ارشد همین رشته را از “دانشگاه اقتصاد لندن” اخذ نمود.

در ژانویه ۲۰۱۳، شبکه خبر ABC او را به عنوان یکی از ۱۵ تحلیلگر و کارشناس بزرگ مهاجرت در شبکه اجتماعی توئیتر اعلام کرد. همچنین مجله نشنال ژورنال او را یک وکیل آزادیخواه مهاجرت و مجله ملی‌گرای “رنسانس آمریکایی” وی را وکیل طرفدار مهاجرت آزاد و همتراز با وکلای مشهوری چون “آنتونی گرگوری”، “والتر بلاک”، “آلوارو وارگاس لیوزا”، و “خسوس هوئرتا دو سوتو” خواند.

الکس نورسته دارای مقالات متعدد در زمینه مهاجرت برای روزنامه‌ هافینگتون پست، مجله فوربس، مجله نشنال ژورنال، و خبرگزاری رویترز است.

دیوید صفویان (David Safavian)
“دیوید حسین صفویان” متولد ۱۳ مرداد ۱۳۴۶ (۴ آگوست ۱۹۶۷) است و یک دختر دارد. او یک وکیل جمهوریخواه و رییس ستاد اداره خدمات دولتی امریکا است. صفویان که در میشیگان زندگی می‌کند، دارای مدرک کارشناسی حقوق از دانشگاه دترویت بوده و مدارج دیگر تحصیلی را در دانشگاههای لویولا، جرج تاون، میشیگان، و سنت لوئیز طی کرده است. او در مقاطع مختلف از شخصیتهای جمهوریخواه حمایت نموده است.

بیوگرافی هوشنگ انصاری بیوگرافی مایکل بنیامین بیوگرافی گلی عامری بیوگرافی سیروس امیر مکری ایرانیان مقیم آمریکا

صفویان در سال ۱۹۹۷، با همکاری “گراور نورکوئیست” اقدام به تاسیس بنگاه لابی “گروه مریت” کرد. او در گفتگو با “لگال تایمز” در آن زمان، بنگاه خود را کاملا پیرو اصول و رها از رشوه‌گیری و لابی خواند. اما در طی این سالها، صفویان از لابی‌گری برای بسیاری از شرکتهای خارجی مثل شرکتهای نفتی ونزوئلا و شرکتهای مختلف هندی و دولتهای پاکستان، گابون و کنگو دریغ نکرد.

در سال ۱۹۹۹، سناتور “جون کیل” از آریزونا لایحه‌ای را به سنا برد که قمار اینترنتی را یک جرم محسوب می‌کرد. این امر، به شدت منافع صفویان را به خطر انداخت و او را ناراحت کرد. لذا، اقدام به تشکیل ائتلاف “حق انتخاب کاربر اینترنتی” بر علیه این لایحه کرد. لابی و نفوذ صفویان انقدر قوی بود که فوجی از قماربازان شامل انجمن‌ها و اتحادیه‌های مختلف امریکا -که برخی از آنها مشتری او بودند- را وارد این ائتلاف نمود. در نهایت ائتلاف وی موفق به کارشکنی در آن لایحه شد. صوفیان، در ژانویه ۲۰۰۱ بنگاه خود را به قصد تصدی ریاست ستاد انتخاباتی “کریس کانن” -نامزد جمهوریخواه- ترک کرد.

بیوگرافی هوشنگ انصاری بیوگرافی مایکل بنیامین بیوگرافی گلی عامری بیوگرافی سیروس امیر مکری ایرانیان مقیم آمریکا
زمین بازی گلف؛ از چپ به راست: جک آبراموف (سر دسته کلاهبراداران)، جیسون مورداک (مدیر برنامه بازی گلف)، رالف رید (رهبر کلاهبردار ائتلاف مسیحیت)، دیوید صفویان (کاهبردار و لابی‌گر دولت بوش)، باب نی (نماینده کلاهبردار و فاسد سابق کنگره ملی)

او در فضاحت بزرگ پرونده “جک آبراموف” (تاجر و لابی‌گر مشهور یهودی) که مربوط به لابی‌گری و فساد مالی ۸۷ میلیون دلاری می‌شود، دخیل بود. وی که رفیق گرمابه و گلستان آبراموف است، در آن زمان کارمند سازمان برنامه و بودجه دولت امریکا بود. صفویان، به ۱۸ ماه حبس محکوم شد و تقاضای فرجام‌خواهی داد اما در دادگاه تجدیدنظر به شهادت دروغ محکوم شد. نهایتا، پس از کش و قوس فراوان، تمامی اتهامات وی فاقد وجاهت قانونی شناخته شد و صفویان تنها برای دروغ گفتن به دادگاه در رابطه با همکاری با آبراموف در ۱۶ اکتبر ۲۰۰۹ به یک سال حبس محکوم گردید.

فریار شیرزاد(Faryar Shirzad)
“فریار شیرزاد” متولد ۱۹۶۵ لندن است. وی، دارای مدرک کارشناسی اقتصاد از دانشگاه مریلند، کارشناسی ارشد سیاست عمومیاز دانشکده جان اف کندی دانشگاه هاروارد، و دکترای حقوق از دانشگاه ویرجینیا است.

شیرزاد، از مارس ۲۰۰۳ تا آگوست ۲۰۰۶ در شورای امنیت ملی آمریکا فعالیت داشت. او مشاور مخصوص جروج دابلیو بوش، رییس شورای اقتصاد ملی، و مشاور امنیت ملی در امور اقتصادی بوده است. شیرزاد همچنین فرستاده ویژه جورج دابلیو بوش به اجلاس گروه ۸ بود. او بوش را برای شرکت در کنفرانسهای اقتصادی بین‌المللی آماده می‌کرد.

بیوگرافی هوشنگ انصاری بیوگرافی مایکل بنیامین بیوگرافی گلی عامری بیوگرافی سیروس امیر مکری ایرانیان مقیم آمریکا

این اقتصاددان، پیش از ورود به کاخ سفید، در اداره واردات وزارت بازرگانی فعالیت داشت و مسئولیت مذاکرات تجاری و اقتصادی با تمامی کشورها را بر عهده داشت. کمی پیش از آن هماهنگ‌کننده تیم تجاری “بوش-چنی” بود. همچنین مشاور مخصوص کمیته اقتصاد مجلس سنا بوده و به غالب دانشگاههای آمریکا مشاوره تجاری و اقتصادی داده است.

او نیز موفق به دریافت “مدال افتخار جزیره الیس” شده است. شیرزاد از امضاءکنندگان پرونده دادگاه عالی آمریکا موسوم به “هالینگوورث وی پری” در حمایت از ازدواج همجنس‌گرایان در سال ۲۰۱۳ است. وی در حال حاضر مدیر ارشد دفتر روابط دولتی شرکت گلدمن ساکس است.

ولی نصر (Vali Nasr)
“سید ولی رضا نصر” در ۲۹ آذر ۱۳۳۹ در تهران به دنیا آمد. او فرزند “سید حسین نصر” -استاد علوم اسلامی- است. در ۱۶ سالگی به انگلیس رفت و پس از انقلاب ۱۳۵۷ به همراه خانواده برای همیشه به امریکا مهاجرت کرد. او موفق به اخذ مدرک کارشناسی روابط بین‌الملل از دانشگاه “تافتس” با درجه ممتاز “سوما کوم لاد” گردید. سپس در سال ۱۹۸۴ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد بین‌الملل و مطالعات خاورمیانه را از دانشگاه “فلچر” و در سال ۱۹۹۱ دکترای علوم سیاسی را از دانشگاه ماساچوست دریافت نمود. همسر او “دریا” یک مهندس تکنولوژی است و سه فرزند او امیر، حسین، و دنیا نام دارند. ولین نصر سه بار در برنامه معروف “دیلی شو” با میزبانی “جان استوارت” در تاریخهای یکم آگوست ۲۰۰۶، ۲۲ سپتامبر ۲۰۰۹، و ۲۵ آوریل ۲۰۱۳ حضور یافته است. او، هم‌اکنون دارای بیش از ۲۰ کتاب و مقاله است.

بیوگرافی هوشنگ انصاری بیوگرافی مایکل بنیامین بیوگرافی گلی عامری بیوگرافی سیروس امیر مکری ایرانیان مقیم آمریکا

نصر، مفسر سیاسی مسائل خاورمیانه، اسلام شناس، نویسنده، و استاد دانشگاه است. از اعضای مستمر و ارشد موسسه بروکینگز بوده و ریاست موسسه مطالعات بین‌المللی پیشرفته دانشگاه جان هاپکینز را بر عهده دارد. وی، مشاور “ریچارد هولبروک” (Richard Holbrooke) -نماینده اوباما در امور پاکستان و افغانستان- بود. همچنین، عضو دائم شورای مناسبات خارجی دولت آمریکا است و در دانشگاههای کالیفرنیا و استراتفورد تدریس می‌کند.

رامین طلوعی(Ramin Toloui)
اما رامین طلوعی دموکرات دست به نقدترین ایرانی دستگاه دیپلماسی امریکا است، چرا کههم‌اکنوننسبت به هم‌نژادان خود در مهمترین پست دولتی قرار دارد.

بیوگرافی هوشنگ انصاری بیوگرافی مایکل بنیامین بیوگرافی گلی عامری بیوگرافی سیروس امیر مکری ایرانیان مقیم آمریکا

رامین طلوعی تهرانی در نوامبر ۲۰۱۴ به عنوان معاون امور بین‌الملل وزارت خزانه‌داری آمریکا منصوب شد. وی دارای مدرک کارشناسی فلسفه از دانشگاه هاروارد و کارشناسی ارشد فلسفه از دانشگاه آکسفورد است. وظایف وی در وزارت خزانه‌داری شامل مدیریت سیاستهای مالی بین‌المللی، ارتباط و همکاری با کشورهای گروه ۲۰، و مدیریت مسائل اقتصادی داخلی و دو طرفه خارجی است.

البته گفتنی است که طلوعی از سال ۱۹۹۹ همواره در خدمت این وزارت بوده است. وی، از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۱ اقتصاددان بخش اروپای مرکزی و جنوب شرقی، از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳ مشاور معاون وزیر و از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ مدیر اداره نیمکره غربی وزارت خزانه‌داری آمریکا بود.

از سوایق کاری طلوعی می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:
* فعالیت در شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری پاسیفیک
* فعالیت در هلدینگ پیمپکو (PIMPCO) شامل: صندوق گروه بازارهای نوظهور پیمپکو، شرکت پیمپکو کانادا، شرکت استراتژی سود جهانی پیمیکو، بنیاد مجمع پیمپکو، صندوق بیمه پیمپکو، گروه بازار پیمپکو.
* وزارت خزانه‌داری آمریکا

 

منبع : مشرق

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ