فروش زمین کرات دیگر در کشور چک

0

شمار شهروندان کشور چک که از کره ماه و مریخ و زهره زمین خریداری کرده اند به بیش از ۳۰ هزار نفر رسید.

به گزارش شبکه العالم، یک مقام مسئول در “سفارت ماه” مستقر در شهر پراگ در این خصوص به روزنامه “إرم” اردن گفت: ۹۵ درصد خریدها از کره ماه، بیش از ۴ درصد از مریخ و کمتر از نیم درصد از زهره بوده است.
فیلیپ رایخارت” افزود: فروش این زمین ها در سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ افزایش چشمگیری داشت و سپس رو به کاهش نهاد.
به گفته وی بهای هر پاسپورتی که سفارت ماه برای سفر به کره ماه صادر می کند، ۳۸۰ کرونا معادل ۱۷ دلار است.
رایخات درباره قیمت کنونی املاک و زمین های کره ماه گفت: هر ایکر (معادل ۴۰۴۷ متر مربع) به قیمت ۴۸۰ کرونا یعنی حدود ۲۲ دلار فروخته می شود؛ در حالی که قیمت ۱۰ ایکر از زمین های عادی کره ماه ۶ هزار و ۵۰۰ کرونا یعنی معادل حدود ۲۹۵ دلار است.
وی افزود: تفاوت قیمت ها بر اساس منطقه و موقعیت مکانی آن ها محاسبه می شود؛ هر ایکر از زمین های منطقه موسوم به “بیورلی هیلز” در کره ماه ۹ هزار و ۹۹۹ کرونا یعنی ۴۵۴ دلار است.
وی درباره خریداران این زمین ها و انگیزه های آن ها از این اقدام نیز گفت: آن ها از اقشار مختلف مردم اند و انگیزه های متفاوتی هم دارند؛ برخی این زمین ها را به عنوان یک هدیه کمیاب خریداری می کنند و برخی با آینده نگری در این زمینه سرمایه گذاری می کنند تا اگر زمانی به هر دلیلی زندگی در زمین برای شان دشوار شد، بتوانند روی آنجا حساب باز کنند.
دراین گزارش در باره اینکه ” سفارت ماه ” چگونه صاحب زمین های کرات دیگر شده و بر اساس کدام قوانین خود را محق فروش آن می داند ، توضیحی داده نشده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ