آیا واقعاً مرد (شوهر) ایده‌آل وجود دارد؟ مشخصاتش چیست؟

0

برای همه زن‌هایی که آماده عشق ورزیدن باشند، حداقل یک مرد ایدآل وجود دارد. مرد ایدآل بسیار رمزآلود است و گاهی پشت کوهی از توقعات ایدآل‌گرایانه مخفی می‌شود. اما بگذارید اول ببینیم مرد ایدآل کیست و مهمتر اینکه چطور می‌توانید او را پیدا کنید؟

مرد خوش تیپ مرد ایده آل شوهر خوش تیپ شوهر ایده آل آموزش زناشویی

مرد ایدآل، مجموعه‌ای از لیست معیارهایی نیست که از او برای خودتان جمع کرده‌اید. مردی هم نیست که فقط بگوید «دوستت دارم». قرار نیست شبیه به سوپراستار موردعلاقه شما باشد یا مثل سوپرمن رفتار کند. با این حال با بخشی از مشخصات او می‌توان در ادامه آشنا شد:

این مرد قرار نیست زندگی شما را نجات دهد.

مرد ایدآل کسی است که نیازهای شما را برآورده کند و خوشحالتان کند. اگر بخواهید برای برآوردن همه نیازهایتان به یک مرد تکیه کنید مطمئناً جستجویتان برای مرد ایدآل با شکست مواجه خواهد شد چون توقعاتتان واقع‌گرایانه نیست. هدف شما باید این باشد که زندگی‌تان را با عشق، خانواده، دوستان، سرگرمی و کارتان پر کنید. بعد ببینید کدامیک از نیازهایتان باقیمانده است که با اینها برآورده نمی‌شود. این لیست مختصر از نیازهای باقیمانده همان لیست معیارهای واقع‌گرایانه برای مرد ایدآلتان است، اگر هر دو شما بتوانید این کار را درست انجام دهید، همدیگر را پیدا کرده و با هم خوشبخت خواهید شد.

مرد ایدآل درمقابل مرد ایدآل کنونی

هرچه رشد می‌کنید و چیزهای بیشتری یاد می‌گیرید، زندگی و اولویت‌ نیازهایتان تغییر می‌کند. مرد ایدآلتان هم به احتمال زیاد تغییر می‌کند و همین باعث می‌شود در طول این فرایند یادگیری و رشد، در هر زمان یکسری مرد ایدآل برای خودتان داشته باشید.

شما هر سال تغییر می‌کنید و بالغ‌تر می‌شوید. مطمئناً هر سال تغییرات زیادی در خودتان و نیازهایی که احساس می‌کنید می‌بینید و احتمالاً می‌بینید که هر بار فرد جدیدی (یک دوست، معلم، همکار یا مربی) را می‌خواهید جذب خودتان کنید که تصور می‌کنید پاسخگوی آن نیازها است و می‌تواند چیزهایی را به شما یاد بدهد که برای یادگیری آن آمادگی دارید، این تجربیات شما را به سطح‌های بعدی زندگیتان می‌کشاند.

وقتی مجرد هستید، این معلم‌ها، دوست‌ها یا خواستگاران می‌توانند به شکل مرد ایدآل ظاهر شوند. نتیجه این مردهای ایدآل کنونی باعث می‌شود کم‌کم به کسی تبدیل شوید که بالاخره شریک زندگی‌تان را جذب خودتان کنید.

زمان درست و غلط وجود دارد

واقعیت این است که برای ملاقات با مرد ایدآل وقت درست و غلط وجود دارد. ممکن است برای آشنا شدن با مرد ایدآل زندگی‌تان آمادگی نداشته باشید. یا شاید هم او برای ملاقات با شما هنوز آماده نباشد. می‌دانم که احتمالاً برای رسیدن به نیمه گمشده‌تان و شروع زندگی مشترک اضطراب دارید اما اگر او هنوز برای با شما بودن آماده نباشد، نباید عجله کنید. به او مثل یک تکه گوشتی که هنوز خوب نپخته است نگاه کنید. خوردن این گوشت باعث مریض شدنتان می‌شود. مطمئناً علاقه‌ای هم به خوردن گوشتی که نپخته است ندارید. این گوشت نپخته را برای بقیه دخترها بگذارید. مطمئن باشید که وقتی او گرم، آماده و به اندازه کافی پخته باشد، شما را پیدا خواهد کرد.

مثل خرید کفش!

وقتی قصد دارید مرد ایدآل‌تان را پیدا کنید، این فرایند آشنایی را با لذت فوق‌العاده خریدن کفش مقایسه کنید! درست خواندید. طوری عمل کنید انگار که می‌خواهید کفشی را امتحان کنید. باید بدانید که چه می‌خواهید و درعین‌حال ذهنتان را باز نگه دارید. یکی از آن پاشنه ۱۰ سانتی‌ها ممکن است کاملاً در پایتان راحت باشد. اما آن کفش بدون‌پاشنه‌ای که خیلی زیبا و راحت به نظر می‌رسد ممکن است انگشت شستتان را بزند. درست است که درمورد کفش، ظاهر خیلی مهم است اما مسئله مهمتر این است که در پایتان چطور است و چه حسی دارید.

وقتی آنها را می‌پوشید، فقط می‌خواهید امتحانشان کنید (با چند قدم برداشتن با آن کفش‌ها در فروشگاه قرار نیست به چیزی متعهد شوید). ببینید چه حسی به شما می‌دهند: اعتماد‌به‌نفس؟ شادی؟ اذیت؟ تنگی؟ احمقانه؟ خجالت‌آور؟ جذابیت؟ راحتی؟ اضطراب؟ ناراحتی؟ فقط ببینید و حس کنید.

اشکالی ندارد که ببینید این جفت کفش هم شما را دوست دارد یا نه. شاید احمقانه به نظر برسد. و البته این نباید تعیین‌کننده این باشد که شما هم آن کفش را دوست داشته باشید یا نه. اگر هر احساس ناراحتی با کسی داشتید، به دوره نامزدی خود پایان دهید اما اگر هرکدام از حس‌های خوب را با او تجربه کردید، بگذارید نامزدی ادامه یابد و علاقه‌مند بمانید.

هرکس سلیقه‌ای خاص خود دارد. یکی ممکن است سس کچاپ را همراه با اسپاگتی دوست داشته باشد اما شما سس پستو را ترجیح دهید. مطمئناً سس کچاپ برای اینکه شما آن را دوست ندارید محبوبیت خود را از دست نمی‌دهد. فقط یک نفر را می‌توان دوست داشت. پس اگر سروکله خواستگاری مجددا پیدا نشد هیچ اشکالی ندارد. او مردی نیست که بتواند دوستتان داشته باشد. امیدتان را از دست ندهید.

پیدا کردن عشق زندگی یک فرایند است

خیلی مهم است که اجازه ندهید بی‌صبری‌تان برای پیدا کردن مرد ایدآل زندگی‌تان، حواس شما را از جریان اصلی دور کند: آن جریان اصلی چیزی نیست جز شناخت خودتان و رشد. به راهتان ادامه دهید و مطمئن باشید که مرد ایدآلتان را سر زمان مناسب پیدا می‌کنید. تا آن موقع، با جریان زندگی‌تان پیش روید، ذهنتان را باز نگه دارید، زندگی‌تان را مملو از عشق، حمایت و خوشبختی کنید. ایمان داشته باشید که مرد ایدآلتان جایی منتظر شماست.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ