پر جستجو ترین کلمات گوگل در سال ۲۰۱۴

1

شرکت گوگل در روزهای پایانی سال میلادی گزارشی از بیشترین جستجوهای اینترنتی مردم در سال ۲۰۱۴ را منتشر کرد تا مشخص شود مردم امسال دنبال جستجوی چه کلماتی بودند.

گوگل همیشه بهترین مکان برای پرسیدن سوالات مختلف افراد در نقاط مختلف جهان بوده‌است. سوالاتی که به قول گوگلی‌ها حتی می‌تواند شرم آور باشد به طوری که افراد شاید نتوانند این سوالات را از نزدیک‌ترین دوستانشان بپرسند اما به راحتی به این موتور جستجوی قدرتمند اطمینان می‌کنند. سال ۲۰۱۴ نیز مانند دیگر سال‌ها تب‌ها و موج‌های فراوانی داشت که بسیاری از آن‌ها در سراسر جهان رسانه‌ای شدند اما حالا در روزهای پایانی سال وقت آن است که از بزرگ‌ترین موتور جستجوی جهان بپرسیم امسال در گوگل چه خبر بود؟

رابین ویلیامز در صدر
از اتفاقات مهم و غم انگیز سال ۲۰۱۴ که مردم جهان را به شدت متاثر کرد خودکشی ناگهانی «رابین ویلیامز» بازیگر سر‌شناس و خاطره انگیز فیلم‌هایی از جمله «انجمن شاعران مرده»، «جومانجی»، «خانم دابت فایر» بود که بیشترین جستجو‌ها را در سال ۲۰۱۴ به خود اختصاص داد. جام جهانی برزیل نیز از جمله مبحث‌هایی بود که مخاطبان برای کسب اطلاعات و برنامه بازی‌ها و اسامی بازیکنان و تیمها سراغ گوگل رفتند. بیماری خطرناک «ابولا» و چگونگی شیوع و درمان آن هم از جمله کلماتی بود که کاربران فضای مجازی برای کسب اطلاعات از گوگل کمک گرفتند.

این در حالی است که گم شدن ناگهانی هواپیمای پرواز ۳۷۰ مالزی، پدیده ویروسی چالش سطل آب یخ برای کمک به بیماران ALS، بازی اعتیادآور «Flappy bird» (پرندگان شل و ول) و «کنچیتا وورست» خواننده دوجنسه و برنده جایزه «یورو ویژن»، کلمه «ISIS» به معنی داعش، انیمیشن «Frozen» و المپیک زمستانی از بالا‌ترین جستجوهای کاربران در سال ۲۰۱۴ در موتور جستجوی گوگل بود.

سهم مرگ چهره‌ها در گوگل
سال گذشته مرگ «پل واکر» بازیگر جوان هالیوودی در یک تصادف و درگذشت «نلسون ماندلا» رهبر آزادی‌خواه آفریقای جنوبی از بالا‌ترین جستجوهای گوگل بودند.

لو رفته کیم کارداشیان دانلود Frozen بیوگرافی رابین ویلیامز بیوگرافی جنیفر لارنس بیوگرافی پل واکر

از جمله چهره‌های درگذشته در سال ۲۰۱۴ که سهم زیادی در جستجوی گوگل داشتند به ترتیب «رابین ویلیامز»، «جوان ریورز»، «فلیپ سیمورهافمن» بازیگران آمریکایی، «مایا آنجلو» نویسنده و شاعر و «جان هوکز» دیگر بازیگر آمریکایی بود. گویا مرگ این چهره‌ها تاثیر زیادی بر احساسات مردم جهان داشته است.

فضولی در زندگی چهره‌ها
بیشترین جستجوی جهانی از زندگی خصوصی چهره ها بر می‌گردد به زندگی خصوصی خانم «جنیفر لارنس» بازیگر جوان هالیوود که در دو مراسم اسکاری که شرکت کرده دوبار زمین خورده‌است! زمین خوردن‌های خانم لارنس و هک شدن عکس‌های خصوصی این بازیگر احتمالا از اتفاقاتی بوده که باعث کنجکاوی کاربران گوگل شده‌است.

لو رفته کیم کارداشیان دانلود Frozen بیوگرافی رابین ویلیامز بیوگرافی جنیفر لارنس بیوگرافی پل واکر

بعد از لارنس، خانم «کیم کارداشیان» خواننده آمریکایی نیز از جمله چهره‌هایی بوده که کاربران به زندگی خصوصی‌اش بسیار کنجکاو بودند و از گوگل برای کسب اطلاعات بیشتر کمک خواستند. نفر سوم این لیست «ژولی گیه» بازیگر فرانسوی است که احتمالا به خاطر رابطه نامشخص با «فرانسوا اولاند» رئیس جمهور فرانسه و بهم ریختن زندگی شخصی این مقام سیاسی کنجکاوی کاربران را برانگیخته است.

کاربران از گوگل چه چیزهایی پرسیدند؟
سوالات کابران انگلیسی زبان گوگل با دو جمله «what is…؟» به معنی «چیست» و «How…؟» به معنی «چگونه» شروع می‌شود. بیشتر سوال‌هایی که با کلمه what شروع شدند در سال ۲۰۱۴ مربوط به «داعش»، «ابولا»، «بیماری ALS» و «بیت کوین» یا‌‌ همان «پول دیجیتال»، خفگی و ویژگی‌های نرم افزار «air drop» اپل بوده است. احتمالا کلمه خفگی به خاطر خفه شدن «اریک گارنر» شهروند سیاهپوست آمریکایی توسط افسر پلیس آمریکا بوده و همچنین بیماری ALS نیز به خاطر موج ریختن سطل آب یخ است که در سال ۲۰۱۴ حتی به کشور ما هم پای آن باز شد.

لو رفته کیم کارداشیان دانلود Frozen بیوگرافی رابین ویلیامز بیوگرافی جنیفر لارنس بیوگرافی پل واکر

«air drop» نرم افزاری است که می‌توان از طریق آن فایلی را بین دستگاه‌های مختلف اپل به اشتراک گذاشت. سوالاتی که با کلمه how از گوگل پرسیده شده نیز شامل «چگونه آرایش کنیم؟» «چگونه رای بدهیم؟» و «چگونه کاردستی درست کنیم» بوده است.

بیشترین سوالات در حوزه سلامت نیز بیشتر به بیماری «ابولا» اختصاص داشته و بعد از آن کاربران درباره «آنفلوانزا»، «بارداری»، «سندرم اسپرجرز»، «بیماری ALS» و «خود بیمارانگاری» پرسیده‌اند. صاحبان سگ نیز در جستجوهای گوگل سهم زیادی دارند. «چطور سگ‌هایمان را سرزنده نگه داریم؟»، «آیا سگ‌ها خواب می‌ بینند؟» و «چرا سگ من علف می‌خورد؟» از سوالات صاحبان سگ از گوگل بوده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1 نظر
  1. اعظم می گوید

    از یران هم بیشترین شرچ برای عکسهای وفیلمهای سک سی بوده است.اینهم یادتون رفت بگید