خود اسیدپاشی دختر جوان برای جلب توجه در تهران

0

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ جزییات سناریوی اسیدپاشی دروغین زن جوان برای جلب توجه پلیس را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، در ساعت ۱۱ روز ۲۳ آذرماه وقوع یک مورد حادثه اسیدپاشی در خیابان مرزداران خیابان سازمان آب روبروی پارک پرند به کلانتری ۱۳۹ مرزداران اعلام شد که با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “اسیدپاشی” و به دستور قاضی حسین پور، بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده برای تحقیقات در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
خانم ۲۷ ساله‌ای که از طریق تماس با مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ مدعی اسیدپاشی بر روی خودرو ۲۰۶ خود شده بود، پس از حضور در اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در حالیکه در کنار خیابان توقف کرده و با تلفن همراه خود در حال صحبت کردن بودم، یک موتورسیکلت با دو سرنشین از کنار ماشینم عبور کرد که ناگهان ترک نشین موتور اقدام به پرت کردن یک قوطی به سمت خودروی من کرد که خوشبختانه به واسطه بالا بودن شیشه ماشین محتویات قوطی به داخل ماشین نفوذ نکرد؛ هر دو سرنشین موتورسیکلت کلاه ایمنی به سر داشتند و من موفق به مشاهده چهره آنها نشدم اما زمانی که از ماشین پیاده شدم، متوجه شدم که بطری پرتاب شده به سمت شیشه سمت راننده حاوی اسید است که بلافاصله موضوع را به ۱۱۰ اطلاع دادم.
شاکیه در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: از چندی پیش فرد ناشناسی از طریق تماس‌های تلفنی دائما برای من ایجاد مزاحمت می‌کرد و تهدید می‌کرد که خودرو مرا آتش خواهد زد و بر روی صورتم نیز اسید می‌پاشد؛ این شخص چندی پیش تهدید خود مبنی بر آتش زدن خودرو را عملی کرد و خساراتی به خودرو ۲۰۶ بنده وارد کرد. مدتی از تهدیدهای این شخص خبری نبود تا اینکه مجددا مزاحمت و تهدیدها آغاز شد و این بار فرد ناشناس مرا به اسیدپاشی تهدید می‌کرد؛ احتمال می دهم که اسیدپاشی نیز توسط این همین شخص ناشناس صورت گرفته باشد.
با توجه به اظهارات شاکیه، کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی جوانی ۲۵ ساله به نام «سعید . ف» در منطقه خلیج شده و او را دستگیر و به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.
سعید در اظهارات اولیه منکر هرگونه اقدام به ایجاد مزاحمت برای شاکیه و همچنین حریق عمدی خودرو ۲۰۶ شاکیه می‌شد اما در ادامه و با توجه به دلایل و مدارک به دست آمده از داخل منزلش، به ناچار لب به اعتراف گشود و عنوان داشت که به دلیل جواب منفی شاکیه به پیشنهاد ازدواجش اقدام به ایجاد مزاحمت و نهایتا آتش زدن خودرو شاکیه کرده است.
سعید در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: حدودا یک سال پیش به واسطه ارتباط کاری که با شاکیه پیدا کرده بودم، به او علاقه مند شده و تصمیم گرفتم تا با او ازدواج کنم اما او با پیشنهاد ازدواج من مخالفت کرد و همین موضوع انگیزه ایجاد مزاحمت و نهایتا آتش زدن خودرو وی شد.
سعید در ادامه اعترافات خود منکر هرگونه اقدام به اسیدپاشی شد و اعلام کرد که هیچگونه اقدامی در خصوص اسیدپاشی نکرده و از این موضوع بی‌اطلاع است.
با توجه به تحقیقات گسترده پلیسی و بررسی اظهارات متهم پرونده حریق خودرو، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سعید هیچگونه نقش و مشارکتی در پرونده اسیدپاشی نداشته است؛ لذا در ادامه رسیدگی به پرونده اسیدپاشی، تحقیقات از شاکیه در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.
با انجام تحقیقات گسترده، سرانجام شاکیه لب به بیان حقیقت گشود و به طراحی سناریو اسیدپاشی و اجرای آن توسط خودش اعتراف کرد. این خانم جوان در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: زمانیکه تهدیدهای فرد ناشناس در خصوص اسیدپاشی آغاز شد، ترسیده بودم که این بار نیز همانند تهدید به آتش زدن خودرو این شخص اقدام به عملی کردن تهدید خود کند که به همین علت و با اطلاع از حساسیت ایجاد شده در خصوص موضوع اسیدپاشی تصمیم گرفتم تا با طرح دروغین موضوع اسیدپاشی، توجه پلیس را به موضوع جلب کنم.
متهمه در خصوص نحوه اجرای سناریوی اسیدپاشی، به کارآگاهان گفت: با خرید اسید به محله خلوتی در منطقه مرزداران رفته و در خلوتی خیابان اقدام به ایجاد صحنه اسیدپاشی بر روی خودرو ۲۰۶ خود کردم؛ پس از آن با پلیس تماس گرفته و مدعی شدم که سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت اقدام به اسیدپاشی کرده و از محل متواری شده‌اند.
به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف متهم پرونده حریق خودرو، قرار قانونی برای این متهم صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
حاجی زاده در خصوص صدور قرار قانونی برای شاکی پرونده اسیدپاشی نیز گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمه در خصوص طرح شکایت دروغین در پرونده اسیدپاشی و ارائه اظهارات کذب، از سوی مقام قضایی قرار قانونی برای این شخص صادر شد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ