رویایِ ثروتمندترین پزشک جهان + عکس

2

تصور کنید وقتی برای تشخیص بیماری به پزشک مراجعه می‌کنید به جای روند کند و وقت‌گیر معاینات معمول در مطب یا درمانگاه، از دستگاهی استفاده شود که ظرف چند دقیقه و با دقت بالا یک چکاپ کامل از شما انجام دهد و علاوه بر این، تمام معاینات فوق براساس ژنوم یا همان نقشه ژنتیکی کاملی که برای هر فردی منحصر به خود اوست،‌ صورت گیرد.

شغلهای جدید و پردرآمد ‎ بیوگرافی پاتریک سون شیونگ Patrick Soon ShiongPatrick Soon Shiong

این پیش‌بینی ثروتمندترین پزشک جهان از آینده دنیای طبابت است. سون شیونگ با به کارگیری تجهیزات پزشکی متفاوت قصد دارد شیوه تشخیص و درمان بیماری‌ها را تغییر دهد و به عنوان اولین بیماری قرار است روی سرطان متمرکز شود. پاتریک سون شیونگ رویای بکارگیری دستگاه‌های پیشرفته‌ای را در جهان پزشکی در سر دارد که با بررسی DNA بیماران با هزینه بسیار پایین و با سرعت و دقت بالا بیماری را بر اثر ژنوم منحصر به فرد هر بیمار تشخیص دهد. وی معتقد است این دستگاه‌ می‌تواند پس از تشخیص سرطان در بیماران به آنها خدمات درمانی ارائه داده و از پیشروی بیماری نیز جلوگیری کند.

شغلهای جدید و پردرآمد ‎ بیوگرافی پاتریک سون شیونگ Patrick Soon Shiong

سون شیونگ پیش از این که به عنوان ثروتمندترین پزشک جهان شناخته شود، توانست از طریق پیوند سلول‌های جانوری به انسان، راهی برای درمان دیابت بیابد. وی پس از انجام تحقیقات در زمینه دیابت به درمان سرطان روی آورد و داروی شیمی درمانی Abraxane را به نام خود ثبت کرد. سون شیونگ شرکتی به همین نام نیز تاسیس کرده است. این دارو در واقع یک داروی تزریقی است که اغلب در درمان سرطان‌های سینه و ریه کاربرد دارد و اخیرا برای سرطان پانکراس نیز به کار می‌رود.

دستگاهی که شیونگ در تکاپوی ابداع آن است با استفاده از تشخیص DNA نه تنها در مورد بیماری سرطان بلکه در تمام بیماری‌ها کاربرد دارد. در حالی که در اغلب بیماری‌ها ژنتیک و محیط هر دو دخیل هستند اما ژن هر فرد نشان دهنده این است که او چه ویژگی‌های فیزیکی فردی دارد و دانشمندان تاکنون بسیاری از ژن‌های دخیل در ابتلا به بیماریها را تشخیص داده‌اند.

وی معتقد است آنچه در درمان سرطان مشکل ایجاد می‌کند توانایی محدود ما در شناخت کامل آن است و زمانیکه ما آن را نشناسیم نمی‌توانیم با آن مبارزه کنیم. به همین خاطر شیونگ امیدوار است با بکارگیری تجهیزات حرفه‌ای‌تر روند شناخت بیماری‌ را تسریع کرده و نتیجه درمان را بهبود بخشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 2 )
  1. ساسان می گوید

    بیاید یه کم از این کافرها درست بودن و ادم بودن رو یاد بگیریم

  2. fareba می گوید

    مطلب فوق العاده ی بود…خیلی شبیه تفکر من بود دانشجوی پزشکی هستم دارم روی سلول های سرطانی کار میکنم