مراکش و مصر ، فیلم گلشیفته فراهانی را توقیف کردند

1

فیلم تاریخی خروج؛ خدایان و شاه ها (Exodus: Gods and Kings) ساخته ریدلی اسکات که بازسازی روایت خروج حضرت موسی از مصر است، از برنامه اکران در سینماهای مصر و مراکش لغو شده است.

همسر گلشیفته فراهانی لو رفته گلشیفته فراهانی عکس برهنه گلشیفته فراهانی شوهر گلشیفته فراهانی
 هیئت ممیزی وزارت فرهنگ مصر این فیلم را توقیف کرده و دلیل آن را وجود خطاهای مذهبی و تاریخی در این فیلم دانسته است. پیشتر، فیلم تاریخی نوح ساخته دارن آرونوفسکی با بازی راسل کرو نیز به همین دلایل در مصر توقیف شده بود. بر اساس گزارش ها به مدیران سینماها در مراکش نیز به صورت شفاهی گفته شده که این فیلم را با وجود اینکه پیشتر مجوز اکران در سینماها را داشت، از برنامه اکران حذف کنند. به گزارش سایت مدیا۲۴، مدیر سینما ریف در کازابلانکا گفته است که به او گفته شده اگر این فیلم را اکران کند، سینمای او را تعطیل خواهند کرد.
همسر گلشیفته فراهانی لو رفته گلشیفته فراهانی عکس برهنه گلشیفته فراهانی شوهر گلشیفته فراهانی
در فیلم خروج کریستین بیل نقش موسی را بازی می کند. علاوه بر وی بازیگران سرشناس دیگری مثل جان تورتورو در نقش فرعون، بن کینگزلی، گلشیفته فراهانی، آرون پل و سیگورنی ویور در این فیلم حضور دارند. حضرت موسی علاوه بر پیروان یهودیت، مورد احترام مسیحیان و مسلمانان نیز هست و عالمان مسلمان نمایش چهره پیامبران در فیلم ها را مجاز نمی‌دانند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1 نظر
  1. لنا می گوید

    دستشون درد نکنه کارخوبی کردن.