از امضا کردن روی شکم بیمار تا رها کردن بیمار به خاطر صرف ناهار / ۵ اتفاق عجیب در عمل‌های جراحی + عکس

0

نائومی الیشوف یک ویلون‌نواز حرفه‌ای است که برای جرحان مغزش یک کنسرت اختصاصی برگزار کرد. او دو دهه بود که با یک تومور خطرناک در سرش زندگی می‌کرد تا اینکه تصمیم گرفت آن را از بدنش خارج کند.

عمل جراحی یکی از حساس‌ترین و خطرناک‌ترین کارهایی است که پزشکان و حتی بیماران آن را تجربه می‌کنند. یک اشتباه ساده می‌تواند جان انسانی را گرفته و خانواده‌ای را عزادار کند. همچنین این اشتباه به راحتی می‌تواند پزشک را برای همیشه بیکار کند و نظام پزشکی یک کشور را زیر سوال ببرد. در ادامه این مطلب به سراغ عمل‌های جراحی حساسی می‌رویم که اتفاقات عجیب و غریبی در حین آن رخ داده است:

۱- ویلون نوازی

“نائومی الیشوف” یک ویلون‌نواز حرفه‌ای است که برای جرحان مغزش یک کنسرت اختصاصی برگزار کرد. او دو دهه بود که با یک تومور خطرناک در سرش زندگی می‌کرد تا اینکه تصمیم گرفت آن را از بدنش خارج کند. وی در ۹ سپتامبر امسال در حالی که عمل جراحی روی مغزش انجام می‌شد شروع به نواختن ویولن کرد تا نهایت جراحی به پایان رسید.

فیلم جراحی عکس جراحی اخبار جالب

۲- آتش‌سوزی حین جراحی

در سال ۲۰۰۵ “ریتا تالبرت” به بیمارستان مراجعه کرد تا عمل ساده تیروئید انجام دهد اما یک هفته بعد در شرایطی بسیار وخیم و تحت نظرهای ویژه از بیهوشی خارج شد. او به هوش آمد و متوجه شد که درد عجیبی بدنش را گرفته است و از دیدن صورت سوخته خود در آینه به شدت ترسید. اکثر صورت او در اثر آتش‌سوزی که به خاطر یک وسیله برقی در اتاق عمل رخ داده بود، سوخته بود.

هنوز پس از سال‌ها درمان و انجام عمل‌های جراحی متفاوت بر روی صورتش، وی همچنان مشکلات مختلفی در خوردن و آشامیدن دارد.

فیلم جراحی عکس جراحی اخبار جالب

۳- ارسال تصاویر جراحی در شبکه اجتماعی

برای اولین بار در سال ۲۰۱۲، بیمارستان هرمان تمام عمل جراحی مغز را لحظه به لحظه بر روی صفحه شبکه اجتماعی‌اش به اشتراک گذاشت. تمامی تصاویر این جراحی هر لحظه چندین بار به اشتراک گذاشته می‌شد و یک پرستار تمام مدت به جای کمک به تیم پزشکی در حال نظر گذاشتن و لایک کردن پست‌های مختلف بود. پس از پایان عمل نیز پزشکان به پرسش‌های مردم در شبکه اجتماعی پاسخ دادند.

۴- رها کردن بیمار به خاطر صرف ناهار

در سال ۲۰۱۱ یک پیرمرد ۷۲ ساله سوئدی به خاطر عمل جراحی زیر بیهوشی رفت. در تمام مدت پزشک بیهوشی و سرپرستار موظف بودند که بالای سر بیمار بمانند ولی رأس ساعت ۱۲ ظهر برای صرف ناهار بیمار را رها کردند و هر دو به رستوران رفتند. در این میان هیچ پزشک دیگری نبود تا از بیمار مراقبت کند. پس از چند دقیقه وضعیت بیمار قرمز شد و فشار وی افت زیادی داشت. پزشک متخصص پس از نیم ساعت از ناهار برگشت و متوجه شد پرستار دیگری دستگاه اکسیژن را خاموش کرده است و ۸ دقیقه است که به بیمار اکسیژن نمی‌رسد. آن‌ها نتوانستند جلوی مشکلات پیش آمده برای بیمار را بگیرند و وی جانش را از دست داد.

فیلم جراحی عکس جراحی اخبار جالب

۵- امضا کردن روی شکم بیمار

دکتر “الن زارکین” بعد از انجام یک عمل جراحی موفق روی معده و شکم بیمارش بسیار به خود افتخار می‌کرد به حدی که تصمیم گرفت نام و امضای خود را روی شکم بیمار حکاکی کند. بیمار که از این اتفاق بسیار خشمگین شده بود از بیمارستان و دکتر شکایت کرد و تواست غرامت ۵٫۵ میلیون دلاری دریافت کند. این دکتر در میان رسانه‌ها به “دکتر زورو” معروف شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ