طلا در بالاترین رقم ۴ ماه اخیر / فرانک سوئیس بازارهای مالی را شوکه کرد

0

درحالی که سرمایه گذاران پس از اقدام سوئیس در حذف محدودیت برای فرانک این کشور، به دنبال منبع امن سرمایه گذاری هستند، طلا در معاملات امروز در نزدیکی بالاترین رقم در ۴ ماه گذشته معامله شد و در مسیر ثبت بهترین هفته معاملات در ۱۰ ماه گذشته قرار دارد. هر اونس طلا علی رغم کاهش ۶٫۰۳ دلاری ۱۲۵۶٫۷۲ دلار معامله شد که در نزدیکی بالاترین رقم در ۴ ماه گذشته است. قیمت طلا در روز پنج شنبه به ۱۲۶۶٫۱۱ دلار صعود کرد که آخرین بار در سپتامبر ۲۰۱۴ به این سطح رسیده بود.

بی‌ثباتی بازارهای جهانی در روز پنج شنبه، پول های سرمایه گذاران را به سوی طلا سوق داد، طلا اغلب به عنوان منبع امن سرمایه گذاری به جای دارایی های پرخطرتر محسوب می شود. ارزش طلا در این هفته تاکنون ۳ درصد افزایش یافته است که بیشترین افزایش هفتگی از ماه مارس ۲۰۱۴ به شمار می رود. ارزش طلا پس از پشت سر گذاشتن ۲ سال کاهشی، در این ماه تاکنون بیش از ۶ درصد افزایش یافته است.
بانک مرکزی سوئیس، بازارهای مالی را روز پنج شنبه با برداشتن محدودیت ۳ ساله برای فرانک این کشور، شوکه کرد. این اقدام سبب افزایش ارزش فرانک سوئیس در برابر یورو شد. ارزش فرانک سوئیس در معاملات آشفته صبح نزدیک به ۳۰ درصد در برابر یورو افزایش یافت. انتظار می رود بانک مرکزی اروپا یک برنامه خرید اوراق قرضه را برای مقابله با فشار ضدتورمی ناشی از این اقدام معرفی کند
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ