منع مردان از ازدواج دوم و سوم ، انکار قرآن است

4
معاون فرهنگی قوه‌ قضائیه با بیان این‌که هیچ قانونی نمی‌تواند به طور کلی آن چیزی را که شرع گفته است منع کند گفت: هیچ قانونی نمی‌تواند بگوید ازدواج دوم یا سوم ممنوع است زیرا اگر آن را انکار کند قرآن را انکار کرده.
عکس عروس و داماد عکس ازدواج عروس و داماد سوابق هادی صادقی ازدواج مجدد
 حجت‌الاسلام هادی صادقی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، با اشاره به عدم منع قانونی برای ازدواج مجدد مرد گفت: در قانون قدیم تعدد زوجات منع نشده بود چون شرع منع نکرده بود اما شرایطی برای آن گذاشته شده بود که در عقدنامه‌ها هم ذکر شده بود که اگر جایی بدون عذر و نیاز حساب شده‌ای یا بدون رضایت همسر اول مرد برای اختیار کردن همسر دیگری اقدام می‌کرد حق طلاق به زن داده می‌شد اما در قانون جدید سعی شده که این روند را کمی سختگیرانه‌تر کنند.
وی افزود: ولی هیچ قانونی نمی‌تواند به طور کلی آن چیزی را که شرع گفته است منع کند و نمی‌تواند بگوید که ازدواج دوم یا سوم ممنوع است زیرا اگر آن را انکار کند قرآن را انکار کرده چون ازدواج دوم و سوم در قرآن آمده است.
معاون فرهنگی قوه‌قضائیه ادامه داد: اصل ازدواج مجدد مرد را کسی نباید انکار کند اما در مقام اجرا قرآن شرط عدالت را گذاشته است و برای احراز این عدالت قانون می‌تواند ورود کند.
صادقی در پاسخ به این سوال که آیا پس از ازدواج مجدد مرد نفقه همسر اول و فرزند آن از دوش مرد ساقط می‌شود یا خیر گفت: نفقه بچه و خانم اول به دوش مرد باقی‌ می‌ماند و هم در قانون قدیم و قانون جدید است و هم در شرع است و کسی نمی‌تواند منکرش شود. مگر اینکه خانم طلاق گرفته باشد و خودش پذیرفته باشد که مثلا در ازای حضانت بچه خودم نفقه‌اش را می‌دهم و این توافقی است.
وی گفت: هم قانونا و هم شرعا نفقه بچه تا زمانی که به سن تکلیف می رسد به دوش مرد است همچنان که نفقه زن تا زمانی که همسر آن مرد است به دوش مرد است حال چه یک همسر یا چه چند همسر داشته باشد.
منبع:فارس
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 4 )
 1. ا می گوید

  بیخود کرده که همچین چیزی گفته

 2. جواد می گوید

  به نظر من باید طرح ازدواج مجدد آقایون رو ساماندهی کنند
  تا هم خانوما و هم آقایون به یه نونو نوایی برسند

 3. احمد می گوید

  وای بر تو نویسنده مقاله نادان که قران را تعبیر به رای خود می کنید .
  نادانها ! حدیث معصوم در مورد مری است که با اختیار کردن همسر دوم در قیامت بر می خیزد در حالیکه معذب است و نیمی از بدن خود را می کشد .
  هیچ فضیلتی در برهم زدن زندگی اول وجود ندارد
  پس به جنگ با علمای دین نروید
  الا تعدلوا و شما هرگز از عخهده عدالت میان زنان بر نمی ایید
  و به واقع ستم کار تر از مردانی که زنی را معلق می گذارند نیست

  پس عذاب الیم هم یکی از وعده ها و انتقام های الهی در مورد مردانی نظیر این مقاله نویس بی مخ است که به جنگ دین عزم کرده.
  وای بر خفت و سخافت اندیشه مقاله نویس

 4. سعید می گوید

  خدا نگذره از کبری صغری چیدن نویسنده
  بدبخت
  اگه اونجایی که قران گفته کفار رو بکشید
  هر احدی با اسلحه بیفته به جان کسی که به زعم خود کافر می دونه
  جامعه انسانی از بین میره
  احکام قران ناسخ و منسوخ موقعیتی دارد !!!

  و زمان حضرت رسول زمان کثرت ایتام و فقر همه گیر بود .