هواپیمایی که زنان دربار پهلوی را برای آرایش به فرانسه می‌برد+عکس

16
قدیری‌ابیانه گفت: مطابق با خاطرات برخی خلبانان بازنشسته که یکی از آن‌ها مستقیما برای شخص بنده تعریف می‌کرد هر بار که مهمانی در «دربار» برگزار می‌شد، هواپیمای سلطنتی صبح زود زنان دربار را برای آرایش به فرانسه می‌برد.
 فساد جنسی شاه فساد جنسی عکس لو رفته فرح پهلوی عکس خصوصی فرح پهلوی بیوگرافی حسن قدیری ابیانه بیوگرافی اشرف پهلوی

باشگاه خبرنگاران، حسن قدیری‌ابیانه، با اشاره به فساد گسترده اقتصادی و اخلاقی در دربار پهلوی اظهار داشت: در آن زمان آنچنان فقر گسترده‌ای در کشور وجود داشت که با وجود گذشت ۳۵سال و انجام تلاش‌های مستمر در جمهوری اسلامی ایران علی‌رغم همه پیشرفت‌ها هنوز نتوانسته‌ایم آن فقر را ریشه‌کن کنیم.

درباریان و افراد وابسته به آن‌ها بیت‌المال را غارت می‌کردند و از سهم بیت‌المال برای فسادها و خوش‌گذرانی‌های خود هزینه می‌نمودند در حالی که مردم در فقر مفرط به سر می‌بردند، فرح پهلوی برای بازسازی شهر “ونیز “هزینه می‌کرد و به حساب شهردار لندن پول واریز می‌کرد.

 فساد جنسی شاه فساد جنسی عکس لو رفته فرح پهلوی عکس خصوصی فرح پهلوی بیوگرافی حسن قدیری ابیانه بیوگرافی اشرف پهلوی

سفیر سابق کشورمان در ایتالیا اضافه کرد: مطابق با خاطرات برخی خلبانان بازنشسته که یکی از آن‌ها مستقیما برای شخص بنده تعریف می‌کرد هر بار که مهمانی در “دربار” برگزار می‌شد، هواپیمای سلطنتی صبح زود زنان دربار را برای آرایش به فرانسه می‌برد تا خود را برای مهمانی شب آماده کنند، مادر محمدرضا پهلوی هواپیمایی مخصوص داشت که هفته‌ای سه بار او را به آب گرم رامسر می‌برد و در بقیه ایام هفته نیز هواپیما بخشی از آب گرم معدنی رامسر را برای وی به تهران می‌آورد تا وی یک روز نیز از نعمت استفاده از آب گرم رامسر بی‌بهره نماند.

 فساد جنسی شاه فساد جنسی عکس لو رفته فرح پهلوی عکس خصوصی فرح پهلوی بیوگرافی حسن قدیری ابیانه بیوگرافی اشرف پهلوی

وی در خصوص برگزاری جشن‌های ۲۵۰۰ ساله نیز گفت: به‌طور معمول در مورد جشن‌های ۲۵۰۰ ساله گفتنی زیاد است فقط برای این جشن‌ها رقمی معادل ۱۰۰ میلیون دلار هزینه شده است. این‌ جشن‌ به‌ مناسبت‌ سالگرد بنیان‌گذاری نخستین‌ سلسله‌ شاهنشاهی در ایران‌ به‌ شکل‌ مفتضحانه‌ای برگزار شد. جشن‌‌های ۲۵۰۰ساله تنها برای‌ رهبران‌ کشورهای خارجی تدارک‌ دیده می‌شد و به‌ همین‌ خاطر تمامی فعالیت‌های تدارکاتی آن‌ نیز به‌ خارجیان‌ سپرده‌ می‌شد. جشن‌ها با بریز و بپاش‌ فراوانی همراه بود و هزینه‌ یکصد میلیون‌ دلاری آن‌ هم‌ از خزانه‌ مملکتی پرداخت‌ می‌شد در مجالس‌ برپا شده‌ اعمال‌ خلاف‌ اخلاق‌ و فاسد جاری بود، تنها برای‌ تزئین‌ و چراغانی شهر تهران‌ حدود هشتاد میلیون‌ تومان‌ هزینه‌ شد؛ در حالی که‌ در جنوب‌ شهر، مردم‌ از شدت‌ قحطی و خشکسالی مجبور بودند اطفال‌ خود را بفروشند.

 فساد جنسی شاه فساد جنسی عکس لو رفته فرح پهلوی عکس خصوصی فرح پهلوی بیوگرافی حسن قدیری ابیانه بیوگرافی اشرف پهلوی

قدیری ابیانه افزود: در یکی از جشن‌های ۲۵۰۰ ساله نوار حاشیه لباس “فرح پهلوی “یک متر کم می‌آید البته حل مشکل برای پادشاه ایران کار پیچیده‌ای نیست چون یک هواپیمای اختصاصی به فرانسه می‌رود تا آن یک متر نوار را تهیه و برای لباس همسر پادشاه ایران به تهران منتقل کند این‌ها نمونه‌های کوچکی از عمق فساد خاندان پهلوی محسوب می‌شود.

وی ضمن بیان‌ اینکه این فساد در زمان رضاخان نیز سابقه داشت تصریح کرد: در زمان حکومت رضاخان سنت وقف به شدت رایج و زمین‌های زیادی وقف شد یکی از دلایل این اقدام نیز آن بود که رضاخان هر زمین مرغوبی را تصاحب می‌کرد و مالکین این زمین‌ها تنها راه نجات اموال و زمین‌های خود را وقف آنها می‌دانستند تا املاک خود را از دست‌اندازی رضاخان مصون بدانند. لذا وقف زمین‌ها واملاک به امکان متبرکه همچون آستان قدس رضوی سبب می‌شد رضاخان پهلوی به‌دلیل تحت فشار قرار گرفتن از طرف انظار عمومی قادر به تملک ظالمانه املاک و مستقلات مردم بی‌دفاع کشورش نباشد. این در حالی است که شخص رضاخان قبلا مسئول نظافت اسطبل سفارت هلند در ایران بود اما اصولا این خاندان خود را صاحب همه ثروت کشور تلقی می‌کرد.

سفیر سابق کشورمان در ایتالیا در خصوص فساد اقتصادی اشرف پهلوی نیز گفت: اشرف پهلوی در قاچاق مواد مخدر به اروپا دست داشت و ثروت زیادی را از این طریق گردآوری می‌نمود و برای آنکه انحصار توزیع موادمخدر در ایران را در دست خود داشته باشد به شدت با سایر باندهای قاچاق به مبارزه می‌پرداخت که سود سرشاری نصیب خود کند قاچاق اشیا عتیقه کشور از جمله اقداماتی بود که درباریان کشور در آن زمان انجام می‌دادند فرح پهلوی آنچنان به غارت بیت‌المال پرداخته بود که حتی تخمین زده شده است که ثروت وی از این طریق بیش از ثروت خود محمدرضا پهلوی بوده است.

وی در ادامه گریزی نیز به فساد‌های اخلاقی دربار پهلوی زد و گفت: فساد اخلاقی نیز در بین درباریان متداول بود فرح پهلوی معشوقین خود را به کاخ محل اقامت خود می‌برد و این درحالی بود که شاه نیز از این قبیل اقدامات وقیحانه وی مطلع بود و نسبت به آن واکنشی نشان نمی‌داد در خاطرات مادر شاه آمده است زمانی که در این خصوص به فرح اعتراض کردم و خطاب به وی گفتم تو از این قبیل اقدامات که مردان را به اتاق خود دعوت می‌کنی خجالت نمی‌کشی؟ وی پاسخ داد: این مسئله، مسئله‌ای شخصی است و به شما ارتباطی ندارد.

قدیری‌ابیانه در پایان عنوان کرد: به‌ این ترتیب فساد پهلوی تمام تار و پود نظام شاهنشاهی را دربر گرفته بود و مصداق‌ بیان شده تنها بخش کوچک و ناچیزی از اعمال وقیحانه، وحشیانه و مشمئز کننده سلطنت پهلوی بشمار می‌رود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

نظرات شما ( 16 )
 1. رضا می گوید

  هان !!!!!!
  سه هزار میلیارد
  دوازده هزار میلیارد
  نود هزار میلیارد
  شش هزار و پانصد میلیارد
  فاضل خداداد
  مرتضی رفیق دوست
  بابک زنجانی
  محسن پهلوان

  ….
  مهدی هاشمی
  خاوری
  اسفندیار رحیم مشایی
  و….
  به گوشتان آشنا نیست؟؟؟؟

  1. رهگدر می گوید

   از قضا اینا عده ای هستند که فکرشون فکر سلطنتی بود حتی با ریش ولی رنگ عوض کرده بودن قاطی ادم خوبا مثل علف هرز هموناییند که مثل شاه خواهان رابطه با امریکا بودند ولی پنهانی ولی پتشون ریخته رو اب هه

 2. سعيد می گوید

  کمتر چرت و پرت بگین!!!!!!!!!!!
  برفرض محال که اینکارهارو کرده باشن اما حداقل مردمش در رفاه اقتصادی بودند و تورم و گرانی و بیکاری و…. وجود نداشت…
  ریخت و پاشهایی که الآن داره میشه به مراتب بیشتر از اونموقع هست!!!!!!!!
  کجای کاری عمو؟؟!!!!!!!!

  1. مریم می گوید

   هان مردم در رفاه بودند! حالت خوبه

 3. افشین می گوید

  قدیری ابیانه آدم مغرضی هست اظهاراتش اصلا صحت ندارند ولی الان وضعیت طوری هست که همه مردم ………

 4. پریسا می گوید

  خاک تو سر شاه و خونوادش … من که راضی نیستم حقمو خوردن
  مرده شور همشونو ببرم، قدیری ابیانه بگه یا نگه، هر احمقی می دونه شاه و اینا چه گندی به مملکت زدن

 5. کوروش می گوید

  جمع کنید بابا …….

  صنعت رو آورد با صادرات خودرو به کشورهای همجوار. سیستم آموزشی مدرن. سیستم کار و کارگری مدرن با حقو و مزایای عالی این همه بیکاتر و. علاف و معتاد نداشتیم. عربستان نمیتونست چپ نگا کنه الان تجاوز میکنه و از حاجی ها میکشه. عزت تو دنیات داشتیم حتی خود کارتر نامرد تو عکسا عقب تر از شاه میره چون سواد و توان گفتگو در حد شاه رو نداشت الان چی؟جلیلی با خودش مترجم میبرد و ظریف که احترامشو داریم انگلیسیش در حد شاه نبود هر چند شاه به چند زبون مختلف آشنا بود. این همه ….. دکل نفتی ها هم تو روز روشن گم میشنن و … و…. و… و…
  میدونید وقتی یکی کم بیاره میره کمبو.دش.و با تحقیر دیگران تامین کنه. شما میخواید شاه رو خراب کنید!!!! ها ها ها

 6. رهگذر می گوید

  ای وای چقدر بد بودن این خاندان. البته ببخشیدا اون موقع فقط یه خاندان بود که دهان این ملت بیچاره را آسفالت می نمود. ….. فقط هم توی یه چیز وجه اشتراک دارن و اون اینه که اصلاً سیر نمیشن. بدبخت این ملت و بدبخت من و شما که همیشه در آرزو و رویا سیر میکنیم.

 7. سیما می گوید

  الان خدا رو شکر وضمون خیلی خوب شده مردم دیگه الان میرن گور خواب میشن چون همه مشکلاتمون حل شده..

 8. نازي می گوید

  همچین نوشتن صبح می رفتن فرانسه شب برمی گشتن انگار ۴ تا خونه اون ور تره به فرضم که آرایشگره فرانسوی می خواستن از فرانسه آرایشگر می آوردن نه این که صبح برن آرایش کنن بعد برگردن??

  1. مینا می گوید

   والا، همینو بگو

 9. ail.com می گوید

  خخخخخخخ.فساد.شاه.خودشون چی.؟وقتی به سه هزار میلیارد فکر میکنی خود به خود ضربان قلب بالا میره .اونوقت میکن فساد شاه

 10. ail.com می گوید

  سال ۹۰ تو یه پروژه دولتی درمنطقه ۱۴ ثبت نام کردم متری ۸۰۰ پولو دادیم شد۹۱ شد ۹۲شد۹۳شد۹۴شد۹۵شد۹۶داره میشه ۹۷. متری۲۲۰۰ شد ولی پروژه تموم نشد اعتراض کردم گفتن برو شکایت کن مافاکتور داریم.زن وبچه من دارن میمیرن از گرسنگی همه سرمایم از دستم رفت عمرم فنا شد .قلب وکبدم رو دارم از دست میدم ۴۲۰نفریم دیگه نمیدونیم چیکار کنیم گاهی به سرم میزنه خود کشی کنم اما…زن وبچم چی .واقعا یه پروژه ۷ سال میشه.من موندمو یه ساختمون نیمه کاره ودنیای قصد ووام.مرگ بر ظالم.زمان شاه اینطوری بود.

 11. سینا می گوید

  حداقل قبلش مسافت هوایی تهران پاریس رو میپرسید که تقریبا ۵:۳۰که جمعا با الافیهاش تقریبا ۸ساعت میشه حالا بر فرض محال گیریم که ارایشگاه توی فرودگاه بوده باشه دو الی سه ساعت هم ارایشگره کار داشته ۸ساعت هم میخواسته تا برگرده
  عقل هم چیز خوبیه اگه نگید شما ضد اسلامید

 12. Ali می گوید

  تا فرانسه که خیلی راه نیست یه توک پا بیشتر نیست دیگه ای حرفا رو که باهم نداریم 🙂

 13. Ali می گوید

  ولی ایکاش مردم قدر خدماتش رو بیشتر میدونستن یا الان واقعا مسئولین به فکر خدمت به مردم بودن نه فقط حرف و ظاهرسازی و ایکاش یکم از این مرد بزرگ یاد میگرفتن