بازار داغ پیش فروش مسکن/ فهرستی از واحدهای پیش‌فروشی پایتخت

0

مهر، با گرانی مسکن، پیش فروش آپارتمان ها رونق بیشتری پیدا کرده است و متقاضیان با مراجعه به آشناها و افراد مورد اعتماد سعی در پیش خرید واحدهای مسکونی دارند، زیرا این واحدها که معمولا چند ماه تا چند سال بعد تحویل متقاضیان می شود، قیمت ارزان تری دارد و در دراز مدت می تواند سود بیشتری را نصیب آنها کند.

براین اساس پیش خرید آپارتمان به دلیل ارزش افزوده و سود بیشتری که دارد همیشه با استقبال مواجه شده است؛ به خصوص در مناطق شمالی تهران که اغلب سازندگان به نام حضور دارند و ساخت چندین پروژه را برعهده می گیرند و سوابق آنها موجب استقبال پیش خریداران از واحدها می شود.

در واقع در پیش خرید واحدهای مسکونی، شناخت سازنده و به نام بودن آن اهمیت زیادی دارد، زیرا در سال های گذشته تعداد زیادی پرونده های تخلف در این زمینه به ثبت رسید و تعداد زیادی از خریداران زیان کردند، همچنین خریداران ضمن توجه به سازنده واحدها باید ثبت قرادادها را در بنگاه های املاک انجام دهند تا کدرهگیری به نام آنها ثبت شود زیرا این موضوع موجب می شود که واحدها به چند شخص فروخته نشود.

پس از آن، خریداران باید زمان تحویل واحدها را در نظر بگیرند، براین اساس متقاضی باید برروی زمان تحویلی که از سوی سازنده اعلام می شود توافق داشته باشد، زیرا تحویل این واحدها حداقل ۳ ماه بطول می انجامد و حتی برخی از آنها تحویل های چند ساله دارند و در واقع خریدار باید این شرط را مدنظر داشته باشد.

از سوی دیگر تکمیل وسایل مورد نیاز در واحدها هم اهمیت زیادی دارد که باید در قراردادها ذکر شود؛ به این دلیل که در برخی از آپارتمان های پیش فروش، سازنده امکاناتی مانند کابینت، شیرآلات و دیگر موارد مورد نیاز را تامین نکرده اما هزینه آنها را دریافت کرده است بنابراین ذکر تمامی موارد در قرارداها ضروری است.

نرخ پیش فروش برخی از آپارتمان ها در تهران

براساس گزارش میدانی خبرنگار مهر، در بلوار ابوذر فلکه دوم مقداد یک واحد از آپارتمانی ۹ واحدی با متراژ ۹۰ متر، طبقه ۵ ، نوساز و شمالی با تحویل ۳ ماهه با نرخ ۳۷۰ میلیون تومان به فروش می رسد و در مخصوص – سینا یک واحد ۶۴ متری دو خوابه تکواحدی در مرحله جواز، متری ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

در رودهن خیابان پاسداران دو واحد ۱۰۰ متری و دوخوابه در مرحله اجرای سقف و تحویل ۱۴ ماهه متری یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان پیش فروش می شود و در ولنجک بلوار دانشجو دو واحد ۸۰ متری و ۱۲۵ متری، هر مترمربع ۱۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

تقاطع بزرگراه نواب – کمیل یک واحد از ۱۵ واحد با متراژ ۸۰ متر و تحویل ۴ ماهه با نرخ متری ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان پیش فروش می شود و واحدی دیگر در پاسداران – لویزان با متراژ ۹۰ مترمربع دو خوابه و تحویل آذرماه، هر مترمربع ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

در چیتگر جنب دریاچه پیش فروش یک واحد ۶۳ متری تحویل سال ۹۶ با قیمت ۱۵۰ میلیون تومان پیش فروش می شود و در پونک کوهسار ۴ واحد ۶۵، ۸۵ و ۱۰۰ متری با قیمت هر مترمربع ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

در قیطریه ۲ واحد ۸۵ و ۱۱۰ متری، دو خوابه با امکانات کامل، لابی و بالکن و تحویل ۷ ماهه متری ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان پیش فروش می شود و در دارآباد واحدی به مساحت ۱۱۷ مترمربع با نرخ پایه ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

یک واحد ۹۱ متری دو طبقه با تحویل ۶ ماهه در منطقه گیشا با قیمت هر مترمربع ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پیش فروش می شود و در منطقه ۲۲ آزادشهر یک واحد ۷۶ متری یک خوابه و تحویل ۱۰ ماهه متری ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

واحدی ۹۰ متری با تحویل سه ماهه در پونک با زمان تحویل ۳ ماهه، متری ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است و در شریعتی زرگنده یک واحد ۶۰ متری با تحویل ۲ ماهه متری ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پیش فروش می شود همچنین در نظام آباد بخت آزاد یک واحد ۸۱ متری با پارکینگ و انباری و تحویل ۷ ماهه متری ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ