۲۰ سال زندان در انتظار مظفر خزائی ایرانی مقیم آمریکا + عکس

1
یک شهروند ایرانی مقیم آمریکا به اتهام همکاری با تهران برای نقض قوانین تحریم محاکمه می‌شود و احتمالا حکم ۲۰ سال زندان برای وی صادر خواهد شد.
خبرگزاری فارس: بنابر ادعای مقامات آمریکایی یک شهروند ایرانی مقیم آمریکا به اتهام فرستادن اطلاعات حساس درباره برنامه مربوط به جنگنده‌های این کشور برای ایران توسط دادگاهی در آمریکا درحال محاکمه است.
بیوگرافی مظفر خزائی ایرانی مقیم آمریکا

خبرگزاری آسوشیتدپرس، با اشاره به اینکه این فرد ایرانی الاصل «مظفر خزائی» نام دارد، تاکید کرد که وی پیمانکار نظامی‌ است و درحال محاکمه است و در صورتی که به اتهاماتش اقرار کند به ۲۰ سال زندان محکوم خواهد شد.

وی که ساکن شهر منچستر است و توسط دادستان متهم شده که اطلاعاتی درباره جنگنده های اف-۳۵ و اف-۲۲ را در اختیار ایران قرار داده است.

این درحالی است که وکیل آقای خزایی تاکید دارد که وی تنها به اتهام ایرانی بودن تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و وی قصد داشته تا در ایران به عنوان استاد دانشگاه مشغول به کار شود.

بنابراین گزارش، آنچه که از منظر مقامات قضایی به عنوان اطلاعات سرّی معرفی شده در واقع اطلاعات معمولی در زمینه موتور هواپیماهای جت بوده است.

البته مقامات آمریکایی‌ هم در مدارک خود اذعان کرده‌اند که مظفر خزائی قصد داشته در ایران کرسی تدریس در یکی از دانشگاه‌ها را دریافت کند.

وی هنگام خروج از آمریکا در فرودگاه شهر نیوجرسی درحالی که قصد سفر به ایران را داشته، دستگیر شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1 نظر
  1. محمود خزایی می گوید

    اگر دولت آمریکا در حبس سنگین ۲۰ سال زندان مظفر یک دانشمند سرشناس تجدید نظز بعمل آرد بسیار کار بجای کرده چون حبس طولانی نه اینکه مشگلی را حل نمیکند بلکه سبب مرگ این دانشمند بزرگ ایرانی آمریکایی میشود.