حقوق ۱۸ میلیاردی یک مسئول صندوق بازنشستگی!

1
نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به تجمع بازنشستگان صنعت فولاد کشور مقابل مجلس از دریافتی‌های میلیاردی برخی اعضای هیأت مدیره این صندوق خبر داد.

زهره طبیب‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تجمع بازنشستگان صنعت فولاد مقابل مجلس اظهار داشت: چند روزی است که این عزیزان زحمت‌کش بازنشسته صنعت فولاد کشور برای احقاق حقوق حقه و مطالبات خودشان متحمل هزینه‌های مادی و معنوی زیادی شده و مجبور شدند عزت خود را زیر پا بگذارند و در سرمای هوا مقابل مجلس جمع شوند.
شغلهای جدید و پردرآمد ‎ سوابق زهره طبیب‌ زاده زهره طبیب‌زاده حقوق هیات مدیره بازنشستگان صنعت فولاد

وی افزود: متأسفانه کسانی که در هیأت مدیره صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد و شرکت‌های وابسته به آن فعالیت می‌کنند مبالغ هنگفت را با عنوان پاداش،‌ هزینه کارشناسی و حقوق دریافت می‌کنند.

طبیب‌زاده ادامه داد: متأسفانه وقتی پرونده‌های حقوق دریافتی چند نفر از اعضای هیأت مدیره صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد را بررسی کردیم، متوجه شدیم در سال  فقط یک نفر از اعضای هیأت مدیره این صندوق در سال ۹۳ حدود یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان و در سال ۹۲ حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان و یکی دیگر از آنها ۳۶۰ میلیون تومان در سال ۹۳ و ۱۵۰ میلیون تومان در سال ۹۲ با عناوین مختلف دریافت کرده است.

نماینده تهران در مجلس خاطرنشان کرد: اگر هیأت مدیره این صندوق فاقد اعتبار لازم برای حقوق معوقه کارکنان است و کسری بودجه دارد، چرا در سال ۹۳ و ۹۲ به افراد هیأت مدیره خود چنین مبالغ هنگفتی را پرداخت کرده است.

وی با بیان اینکه باید به مشکلات کارکنان و بازنشستگان صنعت فولاد رسیدگی شود، تصریح کرد: من از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این رابطه سؤال کردم و منتظر پاسخ هستم که قطعاً‌ اگر پاسخی دریافت نکنم، این مسئله را به صحن خواهیم برد.

طبیب‌زاده در پایان یادآور شد: بازنشستگان صنعت فولاد از شهرهای مختلف در این سرمای هوا جمع شدند و مطالبات خودشان را می‌خواهند، به تعطیلات آخر سال نزدیک می‌شویم به هر حال آنها هم نیازها و مخارجی دارند و درست نیست که با آنها چنین رفتاری شود بلکه باید حق آنها را داده شود.

منبع: فارس
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1 نظر
  1. یکی از80هزارنفر گمنام بازنشسته فولاد می گوید

    خشت اول جون نهد معمار کج تاثریا میرود دیوار کج وقتی قانون گدار بدون توجه به سرنوشت ۸۰ هزار بازنشسته فولاد کارخانه جات فولادی ومنابع درآمدی فولاد را که حاصل زحمات این قشر عظیم بوده بفروش میرساند آیا جز این که هست می شود انتظار داشت وقتی مسئولین نظام حتی مسئولین تراز اول از هز مظلومی در سراسر دنیا یاد میکنند وحمایت می کنند ولی سالها بی توجهی وکم لطفی وحق کشی وچپاول حقوق واموال این قشر عظیم را بروی خود نمی آورند آیا جز این که هست می شود انتظار داشت ؟وقتی مسئولین نظام ما خودرا منادی حقوق مظلومان میدانند ولی تا در محل مجلس وریاست جمهوری یا وزارت خانه یا استانداری تجمع وفریاد برنیاوریم خم به ابرویشان نمی آورند آیا جر این که هست می شود انتظار داشت ؟وقتی اموال صندوق به یغما رفت وافشا شد وقتی دریافتهای آنچنانی درپروند مسئولین صندوق مشاهده شد وقتی رواج ظلم درمدیریت صندوق ثابت شد وکسی احقاق حق ننمود وظالیم به دار مجازات آویخته نشد گویی ظلمی صورت نگرفته مکروهی نبوده شاید مستحب یا واحب یا مصلحتی صورت گرفته آیا جز این که هست می شود انتظار داشت ؟