تبرک؛ به جای پول سهام رب گوجه فرنگی میدهیم!

0

روزنامه قدس در ستون ویژه اش نوشت: یکی از شرکتهای تولید کننده موادغذایی که در گذشته به فروش سهام اقدام کرده بوده و اکنون دچار مشکلات مالی شده است، به سهامداران خود گفته آنها می‌توانند به جای پول خود رب گوجه فرنگی ببرند!

 پیش از این نیز،دادستان عمومی و انقلاب مشهد از بازداشت ‘علیرضا بوستانیمدیرعامل مجموعه تبرک در این شهرخبر داده بود.
بر همین اساس،دادستان مشهد افزود: پرونده مجموعه تبرک در حال بررسی است و معلوم نیست تا چه مدت مدیرعامل آن در بازداشت بماند.

اوایل آذر ماه گذشته پیرو دستور دادستان عمومی و انقلاب مشهد، ماموران انتظامی دفاتر فروش سهام شرکتهای سرمایه گذاری پدیده شاندیز، تبرک و پردیسبان را پلمپ کردند.

دادستان مشهد علت این اقدام را برخورد قاطع دستگاه قضایی با دلالان خرید و فروش سهام شرکتهای خصوصی سرمایه گذاری اعلام کرده بود.

پیش از این نیز برخی سایتهای خبری به نقل از شاهدان عینی گزارش داده بودند ۲۶ بهمن ماه در پی هجوم سهامداران به دفتر شرکت تبرک در بلوار سجاد مشهد که منجر به شکستن شیشه های این مکان شد، با ورود نیروی انتظامی مدیرعامل شرکت تبرک بازداشت شد.

بوستانی نیز در بیانیه ای اعلام کرد با توجه به بلوکه شدن حسابهای شرکت توسط دادستانی تنها قادر به پرداخت اصل پول سهامداران پس از بازگشایی حسابها است.

شرکت تبرک’ مجموعه ای صنعتی در زمینه تولید نواد غذایی است که سال ۱۳۷۷ با ظرفیت جذب روزانه ۱۲۰ تن گوجه فرنگی در شهرک صنعتی چارطاقی مشهد آغاز بکار کرد.

این شرکت با حدود ۱۴۰۰ کارمند و کارگر علاوه بر اینکه هم اینک اداره کننده شرکت شهداب ناب خراسان، شرکا اهدا، واحد دامداری، روغن کشی در مشهد و تصفیهٔ پنبه در تربت حیدریه می باشد در زمینه تولید و بسته بندی رب و سس گوجه فرنگی، چای، سس مایونز، دستمال کاغذی، مربا، کشک، کمپوت، کنسرو، تن ماهی، برنج، آبمیوه پاکتی و قوطی و سویا نیز فعال است.

بر اساس بیانیه رییس هیات مدیره شرکت توسعه سرمایه گذاری عمرانی و صنعتی تبرک که بر روی تارنمای این شرکت منتشر شده است ’۱۳ هزار سهامدار حدود ۱۶ میلیارد سهم به مبلغ ۳۲۴ میلیارد تومان(معادل قیمت هر سهم ۲۰۲/۵ ریال) از این شرکت خریده اند.’

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ