تجاوز جنسی بوکو حرام دانش‌آموزان ربوده شده را “مادر” کرد

0

نخستین گروه از دخترانی که سال گذشته از سوی گروه بوکو حرام ربوده شده و مورد تجاوز قرار گرفتند کودکان خود را به دنیا آوردند. این دانش‌آموزان که اغلب آنها مسیحی‌اند از مدرسه‌ای در شیبوک در شمال شرقی نیجریه ربوده شده‌اند.

عکس تجاوز جنسی عکس ابوبکر شیکائو زن بوکو حرام دختر بوکو حرام جنایات بوکو حرام

بنا بر گزارش روزنامه‌ی آلمانی “بیلد”، به نقل از استفن دیویس، مشاور رئیس جمهور پیشین نیجریه، چند تن از ۲۰۰ دختر ربوده‌شده در این کشور، “مادر” شدند. دیویس در تابستان ۲۰۱۴ به عنوان میانجی ۴ ماه تلاش کرد، این دانش‌آموزان را آزاد کند. او که مدعی است هنوز با گروه بوکو حرام رابطه دارد، در این باره به “بیلد” گفت: «رابطم با بوکوحرام به من گفت، اولین بچه‌های این دخترها به دنیا آمده‌اند.» این دانش‌آموزان که مورد تجاوز شورشیان قرار گرفته‌اند، از مدرسه‌ای در شیبوک در شمال شرقی نیجریه دزدیده شده‌اند.

عکس تجاوز جنسی عکس ابوبکر شیکائو زن بوکو حرام دختر بوکو حرام جنایات بوکو حرام

ابوبکر شیکائو، رهبر بوکو حرام، پس از ربودن این دانش‌آموزان در ویدیویی ۵۷ دقیقه‌ای اعلام کرد: «من دختران شما را دزدیده‌ام و به خواست خدا آن‌ها را در بازار خواهم فروخت.» این خبر خشم و اعتراض جهانیان را برانگیخت. در پی این واقعه، سامبیدو هوسئا-آبانا، از کنش‌گران حقوق بشری این کشور، کارزاری با عنوان “دختران ما را پس دهید” به‌راه انداخت و از سراسر جهان کمک مالی برای آزاد کردن دانش‌آموزان و بازسازی مدارسی که شورشیان ویران کرده بودند، گردآوری کرد.

حمله به روستاهای کامرون

بوکو حرام از سال ۲۰۰۹ برای برقراری یک حکومت در منطقه‌ی شمال شرقی نیجریه، شمال کامرون و نیجر می‌جنگد. در واپسین حمله‌ی این گروه در شمال شرقی نیجریه نزدیک به مرز کامرون، ده‌ها دهکده ویران شد. بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، ‌این عملیات واکنشی به حمله‌ی ارتش چاد به مواضع بوکو حرام در این منطقه بود. شاهدان عینی از روستای “مودو” خبر می‌دهند که شورشیان، روز جمعه (۲۷ فوریه) هر کس که وابستگی خود را به اقلیت قومی “شووا” کتمان نمی‌کرد، اعدام می‌کردند. بسیاری از سربازان ارتش چاد، به این گروه تعلق دارند.

نیروهای ارتش چاد روز ۱۷ فوریه حملات زمینی و هوایی خود را علیه مواضع بوکو حرام در منطقه‌ی “دیکوا” شدت بخشیدند و شورشیان را به عقب راندند. ساکنان این نواحی می‌گویند که شورشیان در این حمله، تلفات جانی بسیاری متحمل شدند. چاد به عنوان چهارمین کشوری که بوکوحرام به آن حمله کرده‌اند، ماه‌هاست که در خاک نیجریه با این گروه تروریستی در حال جنگ است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ